Skocz do zawartości

[Cube rozmiarówka] prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakupić dwa rowery Cube. Dla mnie i mojej dziewczyny. W związku z tym mam kilka pytań.

 

1.Czym się rożnią zasadniczo linie rowerów corss,nature,curve? rozumiem ze geometrią ramy ale który jest przeznaczony do czego?

 

2. Wybrałem dla siebie tego cross. 



 

Czy wersja trapez to jest damska wersja czy tylko inny rodzaj ramy męskiego roweru? Czy to unisex?

 

W wielu wyszukiwarkach w sklepach rowerowych ta wersja jest zaliczona do męskich rowerów.

 

 

3 Także na stronie Cube  w zakładce rowery damskie (WLS) są  tam tylko MTB and wyscigowe rowery. Istnieją jakiekikolwiek damskie rowery cross/hybrid Cube?

 

4. W cenie do 4 tys wszystkie mają sprężynowe amory. Czy to jest dobry wybór? Czy można znaleźć w tej cenie markowe crossy z powietrznymi?( cross pro ma ale ma paskudny kolor)

 

5. Mam problem z wybraniem poprawnego rozmiaru. 

  

 JA- wzrost 182cm  noga 84cm

  Moja Dziewczyna - wzrost 163 noga 76cm

 

  We wszytskich innych markach sugeruje się nam rozmiar 19-20 L(48-50cm)   and  16-17 S/M (42 cm?) dla rowerów hybrid/cross.

 

Cube sugeruje nam rozmiary 54 i 46/50

 

Cube także  podaje rozmiary 2 cm wieksze od innych marek. Takze rama oznaczona jako np 48 fizycznie ma 46. 

 

Cube stosuje inny system  rozmiaru? Jestem zdezorientowany ty bardziej że słyszałem ze cube stosuje krótsze ramy.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Przeznaczenie jest takie samo, bo są to rowery typu cross.

2. Wybrałeś dwa rowery : męski i damski.

3. W uproszczeniu : rowery tego typu z obniżoną górną rurą są wersjami damskimi.

4. Lepiej mieć amortyzator powietrzny i w tej cenie jest to osiągalne ( na naszym podwórku Romet i Kross ).

5. Najlepiej by było się przymierzyć do rozmiarów 50/54 i 46/50 wymienionych modeli Cube, przy czym większa różnica występuje pomiędzy rozmiarami 50 i 54 niż pomiędzy 46 i 50 ( mówię o długościach górnych rur i główki ramy ), więc to Ty masz " trudniej ", bo rozmiar 54 jest już całkiem spory i na wysokość i na długość, a poza tym facet ma górną rurę bliżej krocza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica jest głównie w osprzęcie, porównaj sobie przerzutki i pozostałe komponenty. Najdroższy i najlepiej wyposażony jest  w tej serii  Cube Tonopah im niżej tym komponenty z "niższej półki".

5. Ja mam 177 cm i nogę 78 cm i jeżdżę na Cube Cross z rozmiarem ramy 50 cm i uważam go dla mnie za idealny.

Tak jak post wyżej dobrze jest się przymierzyć do roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. no to by się zgadzało. w koncu przymierzylem , zarowno 50 i 54 dobre:D biore 54. Gorzej z dziewczyną  46 i 50 idealne:D kużwa . wezmę chyba jej 50. obiniże deczko siodełko. Mowia ze jazdy bardzie rekreacyjnej warto brac większą. Odkryłem że bez pedałów przyjdzie. Jaki pedały w rozsądnej polecasz do tego crossa?

 

 


Niestety kupuję w UK. W tym cholernym kraju nie mam takiego wyboru. Masakra.

 


A propos .. To może polecilibyście crossa z powietrznymi armorami na rynku UK?:) Zanim kupie te Crossy:) cos do 800 funtów - 4000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak dla kogo:D ladny jest,, Tyle że nudny.. Wszystkie marki premium swoje wysokie modele malują na czarno albo czarno szaro... WTF.. :)

A do wyboru modeli w UK z powietrznymi armorami to mamy tu duzo gorzej niz w PL. drożej i mniej wyboru. Trzeba przepłacać. Jak za wszystko w UK zresztą poza ciuchami:) 

 

 


Teraz zobaczyłe że nawet golenie w cylindrach ma na czarno pomalowane.. czy tam oksudowane.. ciekawe jak to chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu autor tematu miał zagwozdkę : https://www.forumrowerowe.org/topic/199412-cross-nrx-czy-paragon/

Wygląd to rzecz gustu - mi się podobają takie malowania ( oprócz tego, że mam skrzywienie na punkcie jaskrawo zielonego ), ale są one na pewno mniej praktyczne, bo na czarnym od razu wszystko widać.

Osprzętowo i wagowo Cobalt 4 wypada całkiem przyzwoicie ( ciekawostka to dwublatowa korba spotykana w MTB i opony bardziej przystosowane do lekkiego terenu ), chociaż jak się dobrze poszuka, to pewnie można trafić lepsze okazje np. z zeszłego roku.

Dla porównania Cube Cross Pro 2017 z takim samym amorkiem, lepszym napędem, ale słabszymi hamulcami : http://www.tredz.co.uk/.Cube-Cross-Pro-2017-Hybrid-Sports-Bike_97474.htm

Jest też Giant Roam 0 2017 : http://www.tredz.co.uk/.Giant-Roam-0-Disc-2017-Hybrid-Sports-Bike_97547.htm  - słabszy amorek i hamulce, a lepsze manetki i tylna przerzutka

Ciekawy jest Scott Sub Cross 10 2016 z mocnymi hamulcami używanymi głównie w MTB : http://www.tredz.co.uk/.Scott-Sub-Cross-10-2016-Hybrid-Sports-Bike_83600.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o własnie na czarnym widać !:) To jest zawsze problem dla pedantów:)

Nie no fajny i tak. ALe w tym roku wszystko czarno szare jak jeden mążw we wszystkich markach w premiummodelach.

No dla mnie nuda. 

z zeszłego roku wsztsko wymiecione z crossów. tylko MTB pozostawały. za pozno kupuje ale trudno.  

Cuba crossa bo biały ( dla dziewczyny :) i spoko wyposażony choć drogi. Ale takie Spece czy Cannondlae jescze droższe w gorszym osprzętem.  O Scottach zapomniałem jakoś. Kurcze byłem bliski Gianta Roama 0 czy 1 ale listwy pod ramą.. cś obrzydliwego..no nic poszukam jescze chwilę zanim wezmę tego Cuba:D kuurcze za 800 fuli mogli juz dac air armory pazerne Niemce:)

Dzieki za odzew. 

PS teraz odkrylem jescze sklep matke tego Tredza czyli Wheelies. większy wybór

 


ten scott tylko small size :)

 


ten scott tylko small size :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...