Skocz do zawartości

[Hamulce] Kupno TRP Spyre, klocków, tarcz


radm3

Rekomendowane odpowiedzi

ST-EF65 z tego co widzę ma "przełącznik" na klamce miedzy ciągiem V-Brake a Cantilever.
W takim przypadku jest ci w zasadzie obojętne czy kupisz wersję Spyre czy Spyke, kwestia wyboru ciągu linki. Ale ... :)
Na twoim miejscu brałbym Spyke z ciągiem pod klamki V-Brake.
Jak kiedyś zapragniesz aktualizacji napędu na wyższy to hamulce nie będą robiły problemu przy wyborze klamki.

Pozdrawiam 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten "ciąg"... Rozumiem, że jest to długość linki wciągana przez klamkę od położenia zerowego do maksymalnego? No właśnie - poczytałem parę artykułów na ten temat w internecie i jakoś mi to nie pasuje. Hamulce starszego typu "cantilever" to hamulce gdzie linka główna ciągnie linkę poprzeczną łączącą szczęki a nowsze V-brake t o takie gdzie linka po prostu zbliża do siebie szczęki. Widząc oba układy ja osobiście mam wrażenie że ruch głównej linki musi być większy w "cantilever", żeby wywrzeć taki sam ścisk szczęk jak w V-brake. Tymczasem z tego co czytam, to jest na odwrót: canti mają mniejszy ciąg niż V-brake. Jak to możliwe, że malutki ruch do góry linki głównej mocno zbliża szczęki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysuj sobie to ... :) 
Fakt jest taki że oba systemy maja rożne ciągi ...
V-Brake to aktualnie typowy ciąg dla zacisków mechanicznych hamulców tarczowych oznaczonych jako  MTB.
Ciąg Centilever jest taki sam/bardzo zbliżony jak w manetkach szosowych i pod takie klamki potrzebujesz zaciski oznaczone jako ROAD.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I jak Twoje wrażenia z użytkowania / jazdy / hamowania na tych Spyke? Klamki chodzą lekko, czy ciężko? Mają duży, czy mały skok? Wymieniałeś linki/pancerze, a jeśli tak to na jakie (producent hamulców zaleca niskokompresyjne)? Dasz radę zatrzymać się "w miejscu"?

BTW nie lubię klamkomanetek Tourney, takie dosłownie klamoty. Wymieniłem kiedyś na Alivio i niebo a ziemia, z tym że to był błąd inwestować znów w klamkomanetki, bo lepiej (choć drożej) wymienić na osobne klamki i osobne manetki, wtedy łatwiej wymienić na hydrauliki lub dać oryginalne manetki TRP czy Avid. (mogą mieć regulacje niedostępne w Shimano).

Edytowane przez R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrażenia znacznie lepsze od poprzednich V-brake. Tam to jechałem i jechałem zanim się zatrzymałem. No i klocki + kiepskie oryginalne obręcze Kross powodowały takie "skakanie" na łączeniu obręczy (problem opisywany przez użytkowników Krossów). Teraz hamowanie lepsze, płynne. Skok został taki jak był przy tych klamkach co miałem. W miejscu się nie zatrzymuję, bo moja "masa" jest duża. :) Linki i pancerze oczywiście wymienione, bo do V-brake były krótsze. Wymieniałem w serwisie BDC w Legionowie, wsadzili jakieś Jagwire - mówili że dobre. :)

PS. Oczywiście moja rama nie była przystosowana do tarczowych, musiałem wymienić przedni amor na taki posiadający uchwyty na śruby do zacisków oraz z tyłu zastosować adapter A2Z. :)

Edytowane przez arekmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...