Skocz do zawartości

[Koła] klasy LX/XT


QQuler

Rekomendowane odpowiedzi

tak to już jest, że jak się na rowerq jeździ to się różne części zużywaja albo nie wystarczją... tym razem taki los spotkał moje koła...

 

na poczatek może przedstawie wymagania na nowe koła( jak by ktoś nie wiedział :-P obręcze, piasty, szprychy i nyple) no więc po pierwsze muszą być na 32 sprzychy musza mieć przynajmniej pojedyncze oczkowanie i maszynowo obrabiane powierzchnie boczne, przeznaczenie XC/lekki freeride rozmiar 26 cali szerokość wewnętrzna ~22mm pod V'ki, szprychy musza być nierdzewne

 

i teraz czekam na sugestie i opinie na to co już na temat tych kół wymyśliłem

 

opcja pierwsza... to zakup gotowych kół i tutaj jedna firmówka Mavic CrossRide i jedna sklepówka :-P piasta: LX, obręcz: MaviX XM317 szprychy: DT Champion

 

opcja druga... to składanie kół z komponentów dowolnych :)i tu konfiguracji i opcji jest więcej...

 

piasty: LX, XT, Novatec(modelu nie podam bo nie wiem)

obręcze: Mavic XM317, AlexRims DH 22, ACE 19

szprychy+nyple: no name :) nierdzewne

 

no i na koniec to co powinno byc na początku... 82 kg wagi i koła muszą wytrzymać jazde z dużą szybkością po szutrze, jazde z sakwą, skok z wysokiego krawężnika itp... nie mogą stawiać zbyt duzych oporów aerodynamicznych i muszą być dosć wąskie zeby wcisnać w nie opony 1 calowe a przynajmniej 1,2-1,3 cala...

 

z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...