Skocz do zawartości

[kółko przerzutki] spadający łańcuch


Michulo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem właśnie świeżo po założeniu nowego łańcucha KMC X9.93 i wystąpił problem.Mianowicie,po kilku ruchach korbą łańcuch ma chęć spaść z dolnego kółeczka w kierunku szprych,co uniemożliwia mu w tym momencie blaszka wózka przerzutki.Łańcuch nie siedzi dobrze na kółeczku,tylko na samej górze ząbków i cały czas ociera o wózek.Przed wymianą wszystko było ok.Kółeczko nie jest zużyte.Przerzutka to Alivio RD-M410.Wcześniejszy łańcuch to jakieś Shimano 9rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą wszystko było ok.Linia chyba raczej się nie zmieniła.Liczba ogniw taka sama,kółeczko nie było przekładane.Więc ewentualnie zużyte kółeczko lub krzywa przerzutka/hak?Ewentualnie może jest jakiś luz na dolnym,a tego nie pamiętam.Sprawdzę.Jeśli się okaże że kółeczko do wymiany,to jest możliwość założenia 11T zamiast 13T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dzisiaj rower i  wyjąłem  dolne kółeczko.Wyczyściłem,stwierdziłem że wygląda jak nowe,więc dałem odrobinę samaru i złożyłem z powrotem.Po tym zabiegu wszystko śmiga jak powinno.Tylko że po złożeniu luz na kółeczku jest mniejszy niż był przed wyjęciem.Więc to zapewne było problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...