Skocz do zawartości

[Sprzęt serwisowy] Stojak rowerowy - mocowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam niemal identyczny w domu, kupiłem do mycia roweru za jakieś 25zł. Da się postawić na szybkozamykacze, ale trzeba wajchę obrócić ku górze, by weszła w mocowanie. Niestety przenosić roweru się nie bardzo daje, bo stojak wypada, ale do prostych prac czy właśnie mycia roweru całkiem OK.

 

Uwaga - tego typu stojaki mogą nie przyjąć kół 29", ja musiałem dorobić nóżki, by koło nie tarło o ziemię. Dopytaj jeśli nie chcesz się bawić w samoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam masz w Juli za 2 dychy mniej.

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery-i-motocykle/akcesoria-rowerowe/sprzet-do-przechowywania-oraz-uchwyty/stojak-serwisowy-639424/

Ja kupiłem kiedyś w Go-sporcie identyczny za 4 dychy.

Teoretycznie nadaje się do szybkozamykaczy, bo jedna z tulei ma wycięcie (widać to na zdjęciach)w którym powinna się zmieścić wajcha (tulejkę da się obrócić). W praktyce bywa z tym różnie.

Regulacja szerokości nie ma, choć w moim dodali dodatkową tulejkę która nie wiadomo do czego służy (sprzedawca też nie wiedział).

Ogólnie fajne ustrojstwo do szybkiej regulacji, może też służyć jako stojak do szosówki, ale nie traktuj tego jako prawdziwy stojak serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Niestety przenosić roweru się nie bardzo daje, bo stojak wypada, ale do prostych prac czy właśnie mycia roweru całkiem OK "

" Ogólnie fajne ustrojstwo do szybkiej regulacji, może też służyć jako stojak do szosówki, ale nie traktuj tego jako prawdziwy stojak serwisowy   "

 

Witam, Dzięki za  posty ale w takim układzie dopytam :)

 

Czy ten stojak wg Was jest wystarczająco stabilny do takich czynności jak regulacja przerzutek, wymiana / montaż wkładu suportu, wyjęcie koła ?

 

Pozdrawiam,

Michrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten stojak wg Was jest wystarczająco stabilny do takich czynności jak regulacja przerzutek

Tak

wymiana / montaż wkładu suportu

Nie, tam trzeba trochę siły przyłożyć i raczej nie będzie wystarczająco stabilny

wyjęcie koła

Nie, bo stojak łapie za oś koła a nie ramę, czyli raczej koła nie wyjmiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doprecyzowanie. Wkład suportu może jeszcze da się wkręcić ale wykręcić raczej nie :/

 

Czy zatem lepsza alternatywą w sensie stabilnosci będzie stojak "ekspozycyjny" - z regulowaną wysokością uchwytu ?

 

Zależałoby mi na tym by rower znajdował się w pozycji symetrycznej bo na stojaku ekspozycyjnym bedzie przechylony tak ? np podczas centrowania lepiej na tym trójkątnym.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem lepsza alternatywą w sensie stabilnosci będzie stojak "ekspozycyjny" - z regulowaną wysokością uchwytu ?

Lepszą alternatywą będzie stojak serwisowy z Lidla

http://www.blogmtb.pl/2012/07/stojak-serwisowy-z-lidla-zdjecia-i.html

lub jego klon.

Jak dużo grzebiesz przy rowerze, to warto zainwestować w coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięks za link, pomijając cenę i wagę to taki stojak statywowy zajmuje więcej miejsca i chyba jest z nim trochę ambarasu no i pytanie zasadnicze czy cały rower wisi na nim stabilnie - czy się nie kiwa lekko na boki ? 

 

Kurde... nie oczekiwałem że ten stojak trójkątny - z pierwszego posta - będzie stabilny jak trenażer ale spodziewałem się czegos więcej.... Czy podczas kręcenia korbą rower sie chwieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks za link, pomijając cenę i wagę to taki stojak statywowy zajmuje więcej miejsca

Rozłożony tak, po złożeniu mieści się w niezbyt dużym pudełku (można je upchnąć np pod łóżkiem), wózka widłowego też nie trzeba żeby go przestawić. W zamian jest stabilny, wygodny i można zrobić chyba prawie wszystkie prace serwisowe.

chyba jest z nim trochę ambarasu

Rozłożenie go wymaga chwili. Dlatego przy prostych pracach sięgam nieraz po ten trójkątny.

ten stojak trójkątny .... Czy podczas kręcenia korbą rower sie chwieje ?

Da się na nim wyregulować przerzutki-aż tak się nie chwieje, jest całkiem stabilny. Podobnie przy regulacji hamulców, wymianie linek itp. Do tego się nadaje. Tyle, że pracujesz w kucki (przydaje się niski stołeczek).

Podejrzewam, że jest bardziej stabilny niż te wystawowe. Ale nie sprawdzałem organoleptycznie, bo takowych nie posiadam. Widziałem je tylko na wystawach w sklepach. I stabilne to to nie było. Ale może ktoś kto taki ma się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garlock, dzięki serdeczne za info. Jeśli jest tak jak piszesz że ten "trójkąt" w miarę stabilny to zdecyduje się a nie ukrywam że cena tez gra jakąś rolę. Poza tym przy statywie troche fatygi by było bo trzeba by dźwignąć rower a moje plecy ostatnio mają już tego dosyć (budynek bez windy) dlatego bardziej interesuje mnie stojak "parterowy" a serwis w pozycji "parterowej" mi nie przeszkadza. Przy moim wzroście mam dosyc pochylania itp.

Rower to przerobiona przełajówka ale jak na rower tej kategorii to 13 kg za dużo :/ Po wymianie kół i widelca powinien "schudnąć".

 

Pozdrawiam !


Jeszcze słowo....

 

W tym blogu , do którego link podesłałeś znalazłem info nt. falującej kasety i od razu skojarzyłem z moją kasetą, które też faluje (może mniej niz na filmiku blogera ale tez zauważalnie). Mam co prawda kasetę Shimano 7 s (a nie SRAM) ale w mojej kasecie też brakuje jednego z nitów....... Czy to może byc powód owego falowania .......... ?

 

http://www.blogmtb.pl/2012/06/falujace-zebatki-kasety-rohloff-i.html

 

PS Kaseta jest świeża (piasta ma swoje lata ale jeszcze nie ma luzów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozłożony tak, po złożeniu mieści się w niezbyt dużym pudełku (można je upchnąć np pod łóżkiem), wózka widłowego też nie trzeba żeby go przestawić.

Ale to jaki wtedy ma sens kupno stojaka, którego trzeba ciągle składać i rozkładać? Stojak w jakimś częstszym użytkowaniu niż dojazdy rowerem do pracy lub weekendowe przejażdżki rodzinne, praktycznie jest używany codziennie. Jak miał bym się z tym nonstop bawić w składanie i rozkładanie, to dał bym sobie z nim spokój. Min. dla tego nie używam takiego stojaka, a wpinam rower w trenażer lub właśnie do mycia stosuję stojaczek z pierwszego linku. 

 

Jeśli chodzi o stabilność to powinno być całkiem ok, bo on ma od spodu przyspawane dwie dodatkowe rurki, poszerzające punkty podparcia. Ważne by jednak koło nie było za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażer to konkretne urządzenie, przede wszystkim służy do treningów, a nie napraw rowerów. Jak jesteś zdecydowany na jego kupno, bo będziesz na nim trenował, to właśnie bardzo fajnie można go sobie wykorzystać w pokojowym warsztacie rowerowym. Ale jeśli masz go kupić (minimum 300zł) tylko do napraw roweru, to inwestycja jest bezsensowna, bo nic poza naprawą na nim nie zrobisz, nawet mycia roweru nie uskutecznisz, bo zachlapać jego łożyska jakoś nie bardzo. Masz mało miejsca w pokoju, nie masz garażu/dużej piwnicy na rozstawienie masztu, nie trenujesz kolarstwa by mieć trenażer, to kup sobie stojaczek z twojego linku + niski taborecik, w zupełności wystarczy. Poniżej masz zdjęcia mocowania szybkozamykacza:

https://lh3.googleusercontent.com/8H0wHuBXW81rzQq3WPTDIDuAQafk-Kqb_C9-yjFykjnERb50B7KoITDOGxruws0M4nzKYcE6AQHXb06OgAW25U79YelrzdXgnT5-5vufnZ0YCoT2u_-cfQLXuEAzkShVV0mnj-1-_0dBmd4UfdbakAo_rBlypaohDdeNJVcb7BWQjaLgYOBnAV9iSlam1qTrxDYRfHxODjkb1QEBxRBh_uXFg5DWU1TMsHdDozaFyRjWdPYqSLCIw2IqhNqv23KoU8UACP9TTdfo0hIuBeDbBetIbIRGxJkIFFlyLMNh1Opsdjs07G4kiLrcKH3WFv6USYGp_CjxthauThCNgc4D_Z699T0SjPQNRT3f1uipIarU03yHg6UC1oJZJo0y1tGLBv0ay3DSMLqgdwuLKKhnStbx2MFcjVU8JGIcdpOZmBxxWrcECwwvX9kWp16nsp30GUrRcZZUKqhUmIQo0yh6Ddv09AdDnltK77yD5mn6x-edyRpS-GdxKU9UKbjscX-kh13nMieocxJrQXsbYqZDR6r1Wx3szxvWU4WfmqXvroEOKOBDfFHbBHbW-FWO441ZOl_WnxB1Fuz4MnwFmO3eSq-TK-veoeVDG5jt_zov1U-ETPMEZkpUJQpnwAfmV1ulcAxAt5MFvUG4qYhKCENoCwkP8pwpVN9nhJ8DdNLbrNM=w994-h658-no

 

https://lh3.googleusercontent.com/hfjmKcmsUOwUDIeCqjjMhjjYOcRGHZqe_9gE8oxyWetHWLsrzGOleVzFUEViAwwpWfIML8tT8fqFEuWkthx33aIQjXAHctMlOovhp54tBzYpjlWse48TXfHAY-V6XNKHyOWBd4UYbHG4W3sWRfRdB9stEo2j-4rIPcpN61BW8qG1iH4wv-XfSfevGSTuHFrqlHZ0eOR5uKjCD4MapHh2Kq1BOP6vtThFfHpRI5KmaO_bE9J_GBnSdsa58eut5aSvPiTgqa9zBYvASZw3AYWzMPeyS5Tn0ctkcqly2_dspvD44Eokj9DlJf0Bfbm1tWhL40t5DrY73EN83TELFEiKjRJ3-CwZfv7G8WmsJg4gq5LZDpQn_uW4um2SZEHxG8QsaY8bntxt1Hbc3iXLKMYyDgD5PM4L7DCfvpCUJO0K6ME1sLVMnYcWEPKTDUqlLGsDiy2y-GoLokQF0AEOrzZFFQ1O9TEq6miyqBEABmUWyVE-d-Mc72y8Sl0tFKORcHg6a4Q82f-PXNuyS8iiT2p3Ledx3YRtiyf2Y2nRVUZMY-t9P5A6HninTBz-LQCNr9Hlx_ainjmot3_5GggNgtXjepgUbsYOPjzhAXT83_TShsE22b9PcUG9NB21Xp7zOC7xhr4WZRaO5NhCjn-nggA1RJUO-qMOsAxGRxH126x8PLo=w994-h658-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...