Skocz do zawartości

[do 2500 zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

A jak Ci sie na niej siedziało, jezdziło, jak pozycja  ? Bo reszta to jest mało istotna ...

 

v, mechaniczne, hydrauliczne - kolejność od najmniej do najbardziej zaawansowanych czyli klopotliwych.

mechaniczne maja slaba modulacje - tzn albo nie hamuja albo hamuja mocno, trudno precyzyjnie dozowac siłe hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak Ci sie na niej siedziało, jezdziło, jak pozycja  ?

 

Jechałem nim kawałek bo padał deszcz do tego na ramie . która była dla mnie za duża bo byl to rozmiar 50 a dla mnie 47 jest odpowiedni więc ciężko powiedzieć jak się jechało musiałbym przejechać nim większy dystans na pewno pierwsze wrażenie jest takie "wow zupełnie co innego" ( na co dzień jeżdżę starym już trekiem 3700 ) nigdy wcześniej nie miałem takiego roweru zawsze mtb dlatego też ciężko mi porównać... Pytałem o te tarcze ponieważ kiedyś miałem hamulce tarczowe mechaniczne w jakims dziadowym chinskim rowerze to byly beznadziejne... Generalnie ten rower mi się spodbał gość z tego sklepu zachwalał go że w tej cenie raczej ciężko o coś lepszego na asfalt chodź mówił też że las to nie problem dla tego roweru ( o tym nie jestem już  tak przekonany ) chodź mówił że on ma jakieś wzacniane koła inny rozstaw szprych niż rowery crossowe i przez to jest bardziej pancerny i nadaje się również żeby pojechać nim po lekkim terenie ( ja nie wiem bo się nie znam ) . Jeżeli do piątku nie znajdę nic lepszego to pewnie pojadę przejade się na odpowiedniej ramie i kupie meride speeder 100 z 2016 r . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hamulcem mechanicznym bym się nie martwił. Też są dobre i w razie potrzeby sam sobie przeserwisujesz. 

Hydrauliczny jest lepszy ale instalowany na innej półce cenowej. 

Rozumiem ewentualnie chyba zawsze mogę sobie dokupić hamulce hydrauliczne i zamontować takie w miejsce mechanicznych prawda bo to chodzi tylko o mocowanie na piastach ? 

 

 jeszcze znalazłem taki rower : http://allegro.pl/merida-speeder-t2-shimano-tiagra-i6562348800.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... zmienić przedni hamulec to nie problem i niedrogo ... tylny każdy bedzie pasował. 

Korbę, kasetę, przerzutkę sobie możesz wymienić w miarę zużycia.

Najważniejsze to dobrać geometrię do siebie i po prostu się dobrze na nim czuć.

 

Jeździsz do pracy przez las ?

Ten rower pojedzie po szutrze i ubitych drogach. Piach, błoto po osie i mech to nie dla niego.

https://www.sawera-bike.pl/rowery-fitness/105-merida-speeder-100-d.html

Tu masz chyba taniej rozmiar 47, tylko sprawdź czy się geometria nie zmieniła.

Tyle, że 47 na 175 cm ?? Doradzają 52-54 .. jest tu wątek o geometrii, może dopytaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jezdze ulica i chodnikami jednak czasem ze znanomymi wybieram sie na wycieczki miedzy innymi przez lasy ( ubite sciezki ) speeder chyba na ubita sciezke bedzie spoko . co do wielksoci ramy w rozpisce producenta do 176 cm wzrostu proponuja rame 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://4yourbike.pl/produkt/merida-speeder-100-2016/

Tu masz tabelkę dla Speedera 100.

Jak byk wychodzi 52. 47 to dla 160 cm wzrostu.

Ale sie przymierz : )

 

Weź pod uwagę, że to inne koła niż 26 cali w starym góralu.

Ten cały osprzęt to pestka, potem latami będziesz siedział na tym rowerze i jak bedzie niewygodny to nas przeklniesz ; )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym samym dniu co ty, podzielilem sie na forum podobnym dylematem.. Ostatecznie zamówiłem dzisiaj, 300zl powyzej budżetu, Rometa Orkan 5.0 z 2016. Jazda próbna konkurencję rozlozyla na łopatki. Swietny osprzet. Fakt nie mam dozywotniej gwarancji na ramę... Ale jak jej nie zajadę przez 24mies, to myślę, że już wytrzyma dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dziś meride speeder 100 z 2016 rozmiar ramy 52  i jestem mega zadowolony po pierwszych kilometrach temat mozna juz zamknac dziekuje wszystkim za pomoc i rady ! :)

 

tylko moja merida posiada 24 biegi a nie 16 jak pokazuje wszelkie "dane techniczne" 

post-204670-0-40278200-1497041366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dziś meride speeder 100 z 2016 rozmiar ramy 52 i jestem mega zadowolony po pierwszych kilometrach temat mozna juz zamknac dziekuje wszystkim za pomoc i rady ! :)

 

tylko moja merida posiada 24 biegi a nie 16 jak pokazuje wszelkie "dane techniczne"

Fajny rower, dobry wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !

Utargowałeś coś ?

Napisz kiedyś czy Ci nie brakuje pseudoamora : )))

 

Jedno mnie dziwi, jak facet który sprzedaje rowery mógł próbować wcisnąć rozmiar 47 : (

Jeżeli chodzi o rozmiar 47 to ja się nim zasugerowalem z tego co ten sklep pokazał na stronie ,okazało się że na stronie sklepu jest błąd w tym rozmiarowkach rama jest 52 rower kupiłem za 1900zl plus lampeczki haha więc myślę że cena spoko. A i co do pseudoamora w ogóle nie odczuwam jego bbrakui wydaje mi się że ten rower lepiej tłumi małe nierówności niż mój stary mtb z amorem ; kiedyś jeździłem jakimś chinczykiem bez Amora to pamiętam że tam każda nierówności odczuwalem mocno na rękach jednak w tym wypadku w ogóle nie ma takiego efektu świetnie się jeździ tym rowerem naprawdę jestem zadowolony ze zaproponowaliacie rower typu fitness zamiast crossa wcześniej ten fitness był dla mnie zwykłą "kolarka" jednak teraz jestem już bogatszy w wiedzę.. jeszcze raz wszystkim dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wkg

 

Nie wiem do czego Ci on ale cieeeżki ... dla najmniejszej ramy 14 czyli dla rozmiaru 54 masz 15 kg ...

Amortyzator sprężynowy : ((

 

Ja juz bym się przyjrzał temu Orkanowi:

ORKAN 5.0 M - CROSS - Romet

Na pewno znajdziesz cos z 2016 z duzym upustem

 

 

 

Na allegro jest już upust na rocznik 2017. Cena poniżej 2700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...