Skocz do zawartości

[manetka/przerzutka] Nie mogę wyregulować przedniej przerzutki :(


PanzerMamba

Rekomendowane odpowiedzi

podepnę się do tematu ponieważ pewnie zaraz będę miał podobny problem :(

obecnie mam korbę alivio FC-T4060 48-26 oraz 44-22. Do tego leciwa już przerzutka alivio M412. Czy zagra to z klamkomanetkami sora ST-R3000?

 

Mam jeszcze drugie pytanie. Tylną przerzutkę będę zmienił na Sora RD-R3000 9rz i w opisie jest "Napęd: 2 x 9-rzędowy" tzn. że nie będzie działać w napędach 3x9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.

 

Jako tako działało z trekingową korbą alvio.

 

 

 

Ale ponieważ na olx udało mi się trafić korbę do zestawu za nieduże pieniądze to postanowiłem sprawdzić, może by działało lepiej. Oczywiście nie działa. WHY?! Przecież to ta sama grupa!


Nie wiem, może to wina suportu? Może być za szeroki np o 2mm i korba po prostu nie nachodzi tak głęboko jak powinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze mam suport SM-BB52, a cytując z pdf:

 

 

Pasuje do ram z mufami o szerokości 68mm lub 70mm

 

73mm mufa to dość wyszukana byłaby rama chyba.

 

 

Nie rozumiem dlaczego to nie działa. Wózek ma tak duże wychylenie, że i by 4 tarcze obskoczył. Ustawiam go śrubą wewnętrzną tak, że już trze o łańcuch przy ustawieniu 30/34 (młynek). A i tak nie wciągnie potem tego łańcucha na 3 blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się nieśmiało, mam identyczny problem z przerzutką 105 11 blatową, rower nówka, ale ustawić to to jakaś masakra... Olewam system i jeżdżę jak jest, ale wkurza to nie miłosiernie, też mam wrażenie, że wózek jest za wąski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weland, jesteś kozak. Podkładkę mam jedną od strony napędowej i jest grubości 1.97mm, natomiast mufa suportu faktycznie ma 72,2mm szerokości. A jednak... No nic. Składam bez tej podkładki. Jak to nic nie da... Cóż, zostaje planowanie tej mufy. Ale tego akurat najmniej się obawiam ze wszystkich rowerowych modyfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładkę wyrzuciłem. Śmiga aż miło, dobrze że jest trymowanie. Czasem raz na kilka zmian przy ustawieniu blat 50 i koronka 11 potrafi przycierać o wózek po zewnętrznej jego stronie. Może to kwestia dogrania baryłkowej śruby idealnie. Zobaczymy. Najwyżej splanuję mufę o 0,5mm-1mm.

 

Hobbistycznie buduję samochody. Nie jestem zielony z mechaniki i budowy maszyn. Przyznam, że rowery- osprzęt, szczególnie narzędzia, niektóre rozwiązania są bardzo złośliwe, utrudniające serwis, zbędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, żarty sobie stroisz, dopiero w samochodach jest masa zbędnych i durnych rozwiązań i super specjalistycznych narzędzi tylko do jednego celu, i tylko do tego modelu auta. Nie mówiąc już o prozaicznej czynności demontażu reflektora, albo podszybia celem wymiany żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...