Skocz do zawartości

[Rower] Marin Pine Mountain 2017


Uhoman

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być Djambo2, ale problem z dostępnością wymusił nowe rozważania. Wiem już, że amor nie jest dla mnie priorytetem - jazda w lesie po mniejszych nierównościach i wszechobecny piach skłaniają mnie do sztywnego 27,5+. Ten Marin to dla mnie kwintesencja moich potrzeb. Rower kompletny i piękny. I brałbym go bo jest dostępny, ale jest jedno ale. Nieszczęsne piasty - boost QR standard. Czy to rzeczywiście może być problem ze znalezieniem ciekawych kół w przyszłości? Nie planuję żadnych modyfikacji, więc wchodziłaby ew. wymiana na ten sam rozmiar w przyszłości jak te zajeżdżę (pewnie nie prędko, bo jazda typowo turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa koncepcja jest świetna ;-) ale do takich potrzeb lepsiejsze byłyby 29- będą się lepiej- lżej jeździć. Rower też będzie lżejszy o jakiś kg.....ale do tego Mariana spokojnie wchodzą 29.  + są fajniejsze im ciężej, do śmigania po lesie to zbędny balast. No ale ja mam swój wiek i nie lubię wozić zbędnego balastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ostatnio jechałem na kołach szerokich na 2 cale i spore odcinki trasy musiałem prowadzić rower, bo się zakopywał. Wydaje mi się, że nawet opona 2,25 nie poradzi. Ale 3.0 może tak. Stąd pomysł na koła +. Niestety u mnie w okolicy jak nie popada to robi się sucho i miękko. Gdyby nie to (i fakt, że chciałbym wjeżdżać tam gdzie chcę, a nie szukać odpowiednich pod rower dróg) śmigałbym po ścieżkach gravelem albo przełajem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymienieni mają w ofercie piasty 141x9? Bo o taki standard boost chodzi. Czy ewentualnie można je na coś innego podmienić? Składanie kół to nie taki problem, bardziej boję się zostać z nietypową ramą. Szczerze to trochę nie nadążam za zmianami na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...