Skocz do zawartości

[ Opony] Race King 2.0 26' (Zwijana) - waga realna?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szykowałem się na zakup lekkich opon do XC, niestety te w wadze poniżej 500 gram są poza moim zasięgiem cenowym.

 

Aktualnie mam Race King 2.2 drutowe, ale najwyraźniej się nieco starły bo przestaję się czuć na nich pewnie.

 

W dość przyzwoitej wadze znalazłem Race King 2.0 26' zwijane ( Pure Grip). Czy ktoś z Was kupował je w ostatnim czasie i ważył? Niestety wiem że Continental lubi dość mocno zbijać wagę swoich opon w katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę ich w sprzedaży już  :whistling:

 

Moim ideałem jest Maxxis Larsen TT 2.0 zwijany, ale chyba nawet na allegro została jedna sztuka. A pomyśleć że miałem je w ręce w Decathlonie. Dwie sztuki za 140 zł na wyprzedaży a nie kupiłem bo nie byłem pewny wagi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie 2.0, tylko 2.2, ale kupowałem ostatnio zwijane PureGripy i wrażenia mocno pozytywne:

* trzymając w jednej dłoni RaceSporta a w drugiej Puregripa czuć, że ta druga ma więcej "mięsa",

* zakłada się względnie łatwo, boki ładnie wskakują i mocno trzymają (nawet po całkowitym spuszczeniu powietrza oponę trzeba pociągnąć, żeby na rantach puściła),

* taki siateczkowy wzór na bokach daje nadzieję na to, że nitki oplotu już nie będą tak chętnie wyłaziły ;),

* balon na DT XR 4.2d (19mm) to ~56mm, a na ZTR Crest (21mm) to ~57.5mm.

 

Brałem 4 sztuki, odpowiednio w gramach: 588, 596, 599, 607.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może zamiast kiepskiej jakości Conti weź pod uwagę Rubena Zephyros. W rozmiarze 26x2.1 ważą około 416gr, a cenowo w okolicach 100zł.

 

Właśnie je kupiłem, dystrybutor ma chyba wyprzedaż + mały rabat w sklepie i wyszło mi 90 zł za sztukę. Waga realna 472 gramy.

 

 

 

Bardzo dobre opony, ktorych niestety nie ma w rozmiarze 29"

 

Owszem są, szukaj jako Mitas Zefyros. Mitas wykupił Rubene i teraz te opony pojawiają się pod dwoma markami. Miałem w ręce rozmiar 29', waga to chyba 510 gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście, jest tylko 2,25.

 

Założyłem właśnie swoje, siadły idealnie, bicia praktycznie brak  :thumbsup: Natomiast przyzwyczajony do "balona" Race King 2.2 jestem w szoku jak malutka jest ta opona  :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...