Skocz do zawartości

[licznik] BION nie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/liczniki-rowerowe/bezprzewodowe/p,licznik-bezprzewodowy-cy-b312-bialy-bion,122851.html?skad=googlepla&gclid=CLKmv5bX8dMCFUJEGAodr4kD8A

 

Licznik   od jesieni  2011.

 

Nagle  coś   przestało  pokazywać   prędkość przez  co nie liczy  KM.

 

Na początku myśle   bateria w czujce . Po wymianie  bez zmian.  Zielone światełko w czujce czujce  miga a prędkość  stoi  zero.  Raz się co prawa pojawiło   że wyświetlał   a potem znowu  brak ikonki migającego roweru  i koniec.

 

Co ciekawe jak zdemontuje rower i opuszcze blisko  kola to działa  a jak podniose na wysokości kierownicy to już  urywa się łączność.  

Czy to oznacza  że musze sobie wymienić  licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uda się naprawić to ... TAK

 

Jest to tani a nawet bardzo tani licznik bezprzewodowy...

Do tego problem dotyczy komunikacji radiowej ...

Najprawdopodobniej ogarniętemu elektronikowi nawet nie będzie się chciało podchodzić do tematu za pieniądze, które będą cię satysfakcjonowały.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że   licznik jeszcze  bardzo dobrze świeci.   Jedynie patrząc prosto  może tam minimalnie szary  ale jak popatrzymy albo z góry albo z dołu to świeci mocno.

 

Ten  licznik jest jest tani to był po jakieś 130zł   wtedy  to jaki licznik  jest drogi?

 

 

Baterie  i tak wymienie  bo co mi zostało  a szkoda bo mam 540km zrobione   nie policzył  mi  już  kolejnych 40  a do 1000 raptem 400 zostało  i to w takim momencie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku wynika że można go kupić za 60 zł :) a tyle to kosztuje dobry licznik przewodowy.

 

Jeżeli baterie są wymienione na sprawne a licznik nadal nie działa to masz gdzies uszkodzenie.

 

Sprawdź jeszcze w instrukcji czy licznik nie ma jakiejś procedury resetu do ustawień fabrycznych czy procedury dodatkowej synchronizacji z czujnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie  baterii   wszystko ponownie działa. Jest to o tyle dziwne  że  licznik  nie pokazywał żadnego Err.  A  taki błąd oznaczał  głównie padniętą baterie w czujce na kole.

 

To i tak  nie powoduje że nie chce zmienić licznika.   Priorytet to taki który zapamięta ustawienia przejechanych km po wyjęciu baterii.No i tak który sam się włącza jak jade  i wyłącza jak nie jade.  A temperatura w sumie rzecz ciekawa i przydatna. Nie wiem jednak jak sprawa  wodoszczelności.  Mój BION nie ma o tym żadnej wzmianki o wodoszczelności  a trafiłem już  kilka razy tak  że przez kilka  KM  wracałem  do domu podczas nawałnicy i nic  licznik dalej działa

 

 

Automatyczne przechodzenie w stan czuwania oszczędza baterię

 

 

W moim wypadku to wygląda tak że zegar świeci 24/7   i tylko licznik znika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...