Skocz do zawartości
  • 0

Projekt ROWERU


Gość Noname12345

Pytanie

Gość Noname12345

Witam, jestem tu nowy wiec wybaczcie, jeśli palne jakąś gafe.

Zacząłem nową prace w pewnej firmie i na okresie próbnym dostałem zadanie "stwórz nam rower elektryczny w stylu retro". Zrobiłem wstępny model. Rower wygląda tak jak chce prezes (rama będzie cięta na plazmie itp.) Pojawił się pewien problem... Prezes zażyczył sobie 2 amortyzatory (koniecznie sprężyny) z tyłu. Teraz popatrzcie sobie na zrzut. Moje pytanie: jakie zalecacie rozwiązanie problemu tylnych amortyzatorów, bo podejrzewam, że takich nie znajdę w żadnym zakątku świata.

 

PS. Na rowerach znam się tyle co Pudzianowski na balecie, więc zwracam się do Was (pasjonatów). TO co widzicie to jest wstępny szki/model (podejrzewam że do realizacji projektu jeszcze daleka droga). Firma nie ma nic wspólnego z rowerami (realizuję niespełnione marzenie prezesa ...)

 

Zrzuty:

https://snag.gy/lfuwJp.jpg

https://snag.gy/wVflcs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Skoro to będzie cięte na plaźmie to można zaprojektować formę popychacza zamontowanego między dolnym wahaczem a dolnym mocowaniem takiego tłumika

http://allegro.pl/damper-kind-shock-501-200mm-i6808126617.html

plus górne mocowanie. Coś jak tu ( tyle że mocowania będą wzdłuż osi pojazdu )

c08c573c9825fa6a40912926bb985366.jpg

IMO sposób montażu i jego zaprojektowanie nie powinno być problemem ,skoro zaprojektowałeś cały rower. Istotniejsze jest obliczenie twardości sprężyny i wartości tłumienia.

Zobacz ,jak ma mocowane tłumiki ten czterokołowiec i ustaw tłumik do góry

quad-4.jpg

 

Zresztą można podpatrzeć rozwiązania w motocyklach , gdzie tłumiki/amorki są przymocowane do belki wahliwej i części ramy

DSCN5835.jpg

 

IMO rozwiązań jest cala masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien na to rzucić okiem ktoś kto projektuje ramy moto. Dobierze długość wahacza, sprężyny i amortyzatory, punkty podparcia, łożyskowanie. Bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy teoretycznej taki projekt nawet jeśli zadziała to będzie bardziej lub mniej kulawy.

Ten rower nie będzie miał też z rowerem nic wspólnego. To będzie motocykl elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(rama będzie cięta na plazmie itp.)

Z czego ma być ta rama? Stal, aluminium? Przelicz ile  będzie ważyła. Żeby zachować sztywność to nie może być blacha 2mm. Albo powinna być z profili cienkościennych albo tłoczona (dla stali). Będzie sporo odpadu po cięciu a np. alu tanie nie jest. Tego typu ramy ludzie robią budując rowery z drewna. Przy płaskich grubych blachach rower będzie sztywny jak pal Azji w płaszczyźnie pionowej ale wiotki w poprzecznej (rama się będzie skręcała). Ja bym jeszcze dobrze przemyślał (i przeliczył) tę koncepcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...