Skocz do zawartości

[hamulce] Redland - Podróba Avid BB7: czy zginę?


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu: szukałem budżetowych tarcz na angliczanym ibeju do roweru-ulepa dla Kazafazowej. W cenie samych tarcz (ok. dziesięciu funtów) znalazłem komplet zacisk z adapterem i klockami wraz z tarczą i śrubami. Identyczny jak ten, choć nieco tańszy i z daalekiego wschodu. A więc za cenę samej tarczy mam cały spowalniacz... 

 

Szybkie porównanie do BB7 ukazuje wyjątkową dbałośc o detale (nie zauważyłem jedynie "trzymadełka" do gumki ochraniającej linkę), generalnie gdyby nie napis na ramieniu to można by spokojnie uważać to za dzieło Avid'a. Wagi nie porównywałem gdyż "ja nie z tych", działanie z palucha wydaje się być poprawne, wszelkie pokrętełka działają jak należy. Kilka rys widocznych na adapterze i zacisku to efekt braku pudełka, zamiast którego wszystko jest wrzucone do jednego worka.

 

Jutrem zamierzam zamontować to-to do Zżółtka i wybrać się na minitest. Wrzucę kilka słów jak tylko objeżdżę ten zestaw, gdyby jednak zapadła cisza grobowa to będziecie mieć idealny powód aby uważać na wszelkie podróby hamulców   :devil:

 

Tarcza, "wcale" nie przypomina G3:

6yuKdOiY1CY_oK4YD2SR7tiIX4GkVbmZhKAZ7Lff

 

Zacisk:

gkhDzpoQYAXASKTJXz-HWtSk6dlbfJwzy80mhMgW

 

I_wZFn5_pAidQPCkcrwfWZCQUQwrcJkOPcVQA8Pa

 

Rmrf7SAgaJng7Ctv-4A-WnC6rjIXQvFdvlFIlqOm

 

syWAv7nL5XdTwJjqksEsPrwAxQGybXXGGgOXZWbb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaniam,

 

Podróby TRP Hy-Rd też mają :)

 

rBVaGFaB9vyAR7ZrAAG85ug5ZD0376.jpg

 

Jeden problem. Ciag jest emtebeczny, nie szosowy. Czyli kolejny grat w szufladzie, bez perspektyw na zastosowanie...

 

Całebożeszczęście kosztowały chyba coś koło 30 funtów za parę, także strata relatywnie niewielka...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję. Wypróbowałem heble i mam się dobrze, wyśmienicie wręcz biorąc pod uwagę kulturę pracy pomnianych spowalniaczy. Mam BB7 na drugim rowerze i naprawdę nie czuję różnicy pomiędzy nimi, jedyne do czego się mogę przyczepić to śruby i podkłądki - nie wyglądają kłalitnie jak w oryginalnych Avidach. Żadnego brzęczenia, bzyczenia czy innych przeszkadzajek, zobaczymy jednak jak będzie z ich trwałością... 

 

ZYRH8p2tBKOmDGXMw9gy024DcG3EoBdW_aOogai8

 

fLTwRkE3slWunnwAlCBte-gQMYZKxGWMydt8PPTf

 

3UeXmGY101tGVTtoJYF4FROhXwdEm0kPyntP7YMj

 

 

POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykujesz Tomku, pewny hamulec to pewna szczęka. Jest takich dwóch userów na Allegro co sprzedają podrobione BB7 z Aliexpress

https://www.forumrowerowe.org/topic/207313-avid-bb7-pekniety-zacisk-w-wersji-mtb/

https://www.forumrowerowe.org/topic/79575-sklep-sparrow-bike-i-zatarte-numery-seryjne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ale kto nie ryzykuje ten naraża protetyków na bezrobocie. A jednego takiego baardzo lubię i fajnie się z nim na rowerze jeździ.  ;)

 

Jednak te z linku to jakaś insza historia, to były Avid'y a nie Redline, a jak sam AT zauważył - nie znalazł na necie zdjęć pękniętych BeBeczy. W drugim temacie po szybkim skanie też nie zauważyłem tragedii z zaciskiem a ktoś wręcz napisał że kupił BB7 od nich i po roku smagania nadal pacają jak należy.

 

Oczywiście, jeśli połamię ryja to wrócę i się wypowiem, pokłonię i przestrzegę innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczek z tego co wiem to w swoim gabinecie obsługuje tylko i wyłącznie zwiewne dziewoje o widocznych gołym okiem powabnych atutach.

Brodatych dziadów podobno nawet nie wpuszcza. A szkoda, bo mam lewą górną trójkę i lewą dolną szóstkę do serwisu. 

 

Ja dla mojego Treka Cobii kupiłem niedawno (choć może już nie na długo  :thumbsup: ):

https://www.bike-components.de/de/Avid/BB7-MTB-v-h-Set-Scheibenbremse-Auslaufmodell-p46269/

Chyba już nigdy nie wrócę do hydraulików.

 

Znalazłem jeszcze BB7 z kluczykiem i pilotem.

HTB1Lq8QQXXXXXbBXpXXq6xXFXXX4.jpg?size=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogól brodę, idź do Mareczka ;)

 

BB7 są naprawdę meeega, uwielbiam je na tyle że mam w obu górolach. No dobra, w jednym podróby   :D  ale naprawdę działają wyśmienicie. Nawet dziś wracając spod szkoły pojechałem naokoło po wertepach i dusiłem klamy ile wlezie (aż zacząłem liczyć talarki na nowe opony) i przyznaję że są wyśmienite! Aż chciałbym potestować je na zmianę z BB7 z Krampuśniaka - to jest myśl - następnym razem zabiorę je ze sobą i będę przekładać na jednym rowerze/tarczach łącznie ze zmianą klocków. 

 

Do Cobii pasują hydrauliki, w zasadzie nawet kotwica by nie wyglądała źle. Ale teraz...ale teraz to będzie się dopiero działo, panie dzieju!   :icon_lol:

 

 

EDyta:  PRZESADZIŁEŚ!   :devil:  Blokada z klucza na przedni hebel? To ja raczej poproszę ten z pękającym zaciskiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kaniam,

Podróby TRP Hy-Rd też mają :)

Jeden problem. Ciag jest emtebeczny, nie szosowy. Czyli kolejny grat w szufladzie, bez perspektyw na zastosowanie...

Całebożeszczęście kosztowały chyba coś koło 30 funtów za parę, także strata relatywnie niewielka...

Szacunek...

I.

Łooohoooo, twoja fotka? Bo wyglądają... bardzo mi się wyglądają :)

Aż się zacząłem zastanawiać, czy przedniego shimano m615 na czerwono nie przemalować i nie dokupić tego na zadek :)

Jeden ruchomy tłoczek? Jakie klocki pasują? Natknąłeś się na jakieś testy?

Senks... idę na googla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...