Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Dartmoor Hornet 2017


Myszator

Rekomendowane odpowiedzi

Może w temacie hampli z wysokim faktorem blingbling popatrzysz na Magury MT Trail?

 

 

Jakoś tak nie za bardzo mi się podobają te heble. Chodzi mi o sam hamulec. Klamka taka " normalna " Na pewno ładniejsza od samych hebli.  

( klamka karbonowa, jak widzę ) 

 

 

 

 

 

 

Kup coś

 

Tak zamierzam. Nabazgroliłem na początku.

 

Najpierw muszę zakończyć Dartmoora Horneta 2017 w temacie idealnej geometrii dla mnie. Rower mam od paru dni, także jeszcze testuję.  

 

Dzisiaj kupiłem sztycę z większym offsetem do Dartmoora Horneta 2017.  Już zamówiona. Będzie w następnym tygodniu.

Rama idealna rozmiar ( M ) Dałem inne siodełko. Jeszcze inne niż te na zdjęciu. Te na na zdjęciu za krótkie. 

 

Teraz jest idealnie. Jednak zobaczę jak będzie się ganiało z większym offsetem. Jak będzie za dużo, to sztyca zostanie. Może się kiedyś przyda.

 

Bazgrolone na szybko... w pracy jestem. 

 

:)  

 

 

Zapomniałem dobazgrolić. 

 

I niech Wam muza gra ...

 

 

:)

 

 

Ewentualnie MT7/MT5.

 

No dobra... Po przejrzeniu hebli, wypróbuje coś nowego.

 

Magura MT5  

 

Fajne całkowicie czarne. 

 

Występują dwa rodzaje ? Znalazłem... Magura MT5 / Magura MT5E  ?  :blink: Pytam bo nie miałem jeszcze hebli z tej firmy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MT5E to wersja do E-bików z dodatkowym wyłącznikiem napędu. 

Jak będziesz kupował MT5 to kup od razu zestaw klocków do MT7 i upewnij się ,że masz wersję box ze wszystkimi rzeczami potrzebnymi do skrócenia przewodów.

 

Czekaj,czekaj.....chwilunia... chcesz kupić MT5? Takie plebejskie hample? Plastik i wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

E to nie są do rowerów elektrycznych że odcinają napęd jak hamujesz? Bo Magura ma coś takiego własnie.

 

Czyli jak... ?  :blink:  Bo na allegro jest nabazgrane że wersja z oznaczeniem ( E ) jest właśnie do rowerów elektrycznych. 

Ogólnie na tym, i na tym pisze że Magura ma jakiś tam system do rowerów elektrycznych. 

 

Czyli jakie ... ? bo już nie wiem  :huh:  ( Sądzę że te bez oznaczenia ( E ) są do normalnych rowerów, nie elektrycznych )  

 

 


 

 

MT5E to wersja do E-bików z dodatkowym wyłącznikiem napędu.

 

Dzięki :thumbsup:  


 

 

Jak będziesz kupował MT5 to kup od razu zestaw klocków do MT7 i upewnij się ,że masz wersję box ze wszystkimi rzeczami potrzebnymi do skrócenia przewodów.

 

Wersja ( E ) wersja bez ( E ) wersja box . Kur... to ile jest jeszcze tych wersji, bo zaraz zgłupieję...  :blink:  


 

 

Czekaj,czekaj.....chwilunia... chcesz kupić MT5? Takie plebejskie hample? Plastik i wogóle

 

Że co ?... plastikowe hample... :huh:

Kur... zgłupieć można  :blink:  Zaproponowałeś, to się zainteresowałem.  A że są w kolorze całkowicie czarnym ( lubię ten kolor ) to się zainteresowałem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Idę na rower, bo zaraz zgłupieję...  :blink:

 

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeździłem na MT5, fakt tylko 160mm, ale mogły by być kapke mocniejsze, jednak niczego im brakuje. Sam mam obecnie z przodu ostatni model code, tez całkiem mocny a z tyłu X0 trail.

 

Myślę przejść na hope w przyszłości, choć sama procedura wymiany płynu zalewania jest trochę irytująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Że co ?... plastikowe hample...

Magura w swoich hamulcach wykorzystuje materiał zwany Carbotecture ( głownie do budowy Master Cylinder, czyli obudowy klamki i zbiorniczka ). Sama klamka, obejma i zacisk jest z metalu. W praktyce to zupełnie nie przeszkadza.

Magura-MT5-Brake-Enduro-Magazine-4-von-8

 

W Polsce często są sprzedawane rzeczy w standardzie OEM, czyli przeznaczone do montażu przez producenta rowerów. Niestety odbija się to w braku niektórych gratów, które powinny być w wersji BOX, czyli przeznaczonej na rynek wtórny.

 

 

Aha- czy możesz przestać pisać takie rozwalone posty? Jeden zajmuje pół strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha- czy możesz przestać pisać takie rozwalone posty? Jeden zajmuje pół strony. 

 

Samo tak się robi...

 

Dobra jedziemy. Dzwoniłem do kumpla ( serwis rowerowy ) prowadzi. Poleca heble Magura. Ma i jest zadowolony. 

 

Dzisiaj u niego będę to sobie zobaczę jego heble. Ma chyba... MT3  Takie odpowiedniki hebli Shimano Deore XT...dobrze czaję ? 

Bo tak mówił...

 

Bazgrolone na szybko... w pracy jestem 

Heble bardzo mocno poleca. Znakomita niemiecka firma.  :yes:

 

 

 

 

W Polsce często są sprzedawane rzeczy w standardzie OEM,

 

Czyli mam się zainteresować heblami w wersji BOX ... tak ? 

Ile takie heble kosztują w wersji BOX ... są już z tarczami ? Na razie tak zapytam z ciekawości...

Bo będę dzwonił po sklepach... żeby mi nie powiedziały jakąś cenę z kosmosu. Chodzi mi o to ile takie heble kosztują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MT3? Nie spotkałem się. Są dwutłoczkowe MT2,4,6 i 8, czterotłoczkowe MT5 i MT7 oraz wynalazki MT trail i MT trail sport. Odpowiednikiem XT są MT6,które zresztą są lepsze niż XT.

W wersji Box nie ma tarcz, jest klucz torx25, dwa komplety oliwek do skracania, blokady klocków, naklejki i coś tam jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MT3? Nie spotkałem się.

 

To chyba mi się coś pomyliło.

 


 

 

Odpowiednikiem XT są MT6,które zresztą są lepsze niż XT.

 

No to pewnie te heble. Jak nie ma takich... MT3 


 

 

W wersji Box nie ma tarcz, jest klucz torx25, dwa komplety oliwek do skracania, blokady klocków, naklejki i coś tam jeszcze. 

 

Klucz... ok

Dwa komplety oliwek... ok

Blokady klocków... ok

 

Naklejki...?   :huh:   :blink:  Ciekawe gdzie to się przyczepia...na przewodach ?  :D Pewnie odpadną po tygodniu.  

Coś tam jeszcze... pudełka po hamulcach  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W magurach krytycznym jest nie odpowietrzanie na zużytych klockach i wysuniętych tłokach. Przy rozepchaniu tłoków można zniszczyć klamkę. A klamki nie należą do tanich.

 

Plus jest taki że do 2, 4 i do 5 jest chyba identyczna klamka. W sumie do każdego chyba. Lepsze są tylko ... lepsze :D mają alu śrubki ( nie polecam ) i sa lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MT8 ,MT7 i wersje Trail mają inne klamki. Do tego można zakupi klamki HC-1 ,które są inaczej wyprofilowane i ponoć są lepsze z punktu widzenia ergonomii. Na pewno zaś są wskazane dla osób z małymi dłońmi/krótkimi palcami. Pasują tylko do MT5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...