Skocz do zawartości

[3500] Rower Mtb/xc, 27.5, ostateczny wybór


b0om

Rekomendowane odpowiedzi

Dimondback jest amerykański tak samo jak sram i należący do srama rock shox więc pewnie mają inne ceny bo nie muszą ściągać. To, że rowery są przecenione (mową o wszystkich markach) i mają super cenę to dlatego, że cena nowych roczników jest mocno zaporowa, wystarczy zobaczyć ceny w sklepie a w necie. Założę się, że jeszcze dużo można zbić.

 

W podanej cenie masz jeszcze Lumis 1.0 ale osprzęt średni ze względu na karbonową ramę.

 

Jeszcze minus Diamondbacka to serwis tylko Warszawa więc albo sam naprawiasz, albo wysyłasz, albo płacisz w serwisie u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj jeszcze raz w sklepie/serwisie, gdzie mogłem wcześniej porozmawiać trochę na temat rowerów. Słuchajcie, wpadłem tam tylko po opinię na temat firmy Diamondback. Od razu otrzymałem informacje o ich historii, rowerach, a także o innych brandach z tamtych czasów. Zapytałem jak z wytrzymałością ich dzisiejszych ram i koleś stwierdził, że w PL bardzo mało osób jeździ tymi rowerami i ciężko uzyskać rzetelne informacje na ten temat. Odbyłem fajną, pouczającą rozmowę. Podczas niej usłyszałem, że ns bikes djambo to niezły pomysł (nie sprzedają tych rowerów!), ale też gt pantera pod względem ramy pod przyszlosciowa rozbudowę. Ten rower mogą akurat sprowadzić. Usłyszałem, że mam w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ramę, gdyż sprzęt z czasem i tak ulega wyeksploatowaniu. Z miejsca chciałbym zarekomendować ten serwis/sklep ludziom, którzy cenią sobie fachowość, możliwość otrzymania porady, opinii, możliwości wyszukania roweru dla siebie. Sklep nazywa się All Mount Sports i mieści się w Bydgoszczy.

 

Zrezygnowałem z XC, gdyż chcę mieć rower bardziej uniwersalny. Taki, którym będę mógł trochę poszaleć, poskakać w przyszłości. Oczywiście dziękuję za pytanie :)

 

Zostają:

 

Diamondback myers 2.0

 

Diamondback heist 3.0

 

NS Bikes djambo 2

 

GT pantera comp. ale raczej skłaniam się do powyższych.

 

No to walczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

KROSSa mam sobie zdecydowanie odpuścić, gdyż ich ramy to tylko ładnie malowane chińskie cośtam
 

 

Akurat ramę dust'a sobie lepiej zobacz na żywo, bo się możesz zdziwić. Do powyższej opinii można podłączyć wszystkie aluminiowe rowery oprócz rowerów z kategorii "trail", które mają ramę wykonaną naprawdę bardzo porządnie, aż sam się dziwie że kross ma takie produkty. 

 

Pozatym, lepiej zainteresuj się tematem geometrii, na 1enduro było kiedyś zestawienie trailowych ht i tematy z geometrią. Tak dokonasz wyboru bardziej świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoora też miałem na uwadze. Jest szansa, że będzie w sklepie nieopodal mnie, wtedy przymierzę, o ile nie będę już miał jakiegoś.

 

Jakieś uwagi na temat Diamondback heist 3.0? Rower bardzo mi się podoba, geometria do mnie przemawia. Rzeczywiście mały problem stanowi serwis. Czy jest to na tyle uciążliwe, aby nie brać toweru, który będzie serwisowany prywatnie? Głównie chodzi mi o koszta.

 

Zależy mi też na dobrej bazie, ramie. Diamondback spełni oczekiwania? Czy lepiej pójść w NS?

 

Wiecie... czasami mam wrażenie, że uprawiam bełkot eksperta, zadaję zbyt wnikliwe i techniczne pytania. W ostatnim czasie dowiedziałem się więcej o rowerach niż przez całe życie. W gruncie rzeczy jestem jednak tylko amatorem, który chce rozpocząć przygodę z bardziej agresywną jazdą. Chciałbym też w przyszłości trochę poskakać, ale wiecie, na razie bez przesady. Zastanawiam się czy moja dociekliwość, pedantyzm sprzętowy, ciagłe zastanawianie się nie jest moim wrogiem. Zakładam, że pewnie obojętnie który rower z powyższej listy mnie po prostu oczaruje, gdyż nigdy na czymś poważnym nie jeździłem.

 

Pozdrawiam was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe czy potrzebny ci jest 27,5+ z jego "baloniastymi" oponami i napę 1xX  bo na początku tematu wspominasz :

 

 

Na początku maja mam zamiar kupić rower, którym będę jeździł zarówno po asfalcie, jak i cięższych terenach leśnych.

Do tego pierwszego to kompletnie nie pasuje a do drugiego wiele rowerów XC też da radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalt i teren Myers ma lepszy napęd 36 zębów przód i 10-42 tył, Heist 32 żeby przód i 11-42 czyli jeździsz wolniej ale lżej pod górę. Wszystko zależy od Twoich nóg i techniki, mi nie przeszkadza i wjadę wszędzie. Myers jest lżejszy, ma lepszą technologicznie ramę, możesz zamontować napinacz jak potrzeba bo jest przewidziane, spawy są ładnie zeszlifowane i tylny trójkąt moim zdaniem lepiej przemyślany. Hesit ma Boost-a.

 

Wypowiadam się na temat Diamondback bo jeździłem w zeszłym roku Heistem a w tym mam Myersa i jest różnica ogromna. Podczas zakupu sprzedawca sam mówił, że różnica to przepaść i miał rację.

 

Jeszcze Myers ma lepsze komponenty jak kierownica, mostek, rura pod-siodłowa inne. Ale weź pod uwagę jeszcze te rowery co wymieniłeś, ja nie miałem do czynienia to nie oceniam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam wszystkim, jesteście dla mnie bardzo pomocni.

 

Skoro jest tak duża różnica między Mayersem a Heist, to chyba nie ma co się zastanawiać. Będę mógł do niego zamontować blokadę amortyzatora na kierownicy? :)

 

Sama kwestia jazdy po asfalcie chyba nie jest aż tak bardzo tragiczna w przypadku szerszych opon co?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myers ma rock shoxa sektor i jest tam 5 ustawień, nie wiem czy da się zamontować blokadę z manetki.

Jak więcej po asfalcie to ściągnij nowe opony i sprzedaj a kup mniej agresywne bo szkoda Nobby Nic-ów na asfalt.

Jeszcze podałeś inne rowery ale NS Bike nie ma sztywnych osi a jak już kupujesz nowy rower to lepiej mieć na przyszłość.

 

Z czasem hamulce zmień bo w Diamondback słabe dają i później mogą być niewystarczające.

 

Nie wiem jaki masz wzrost ja mam 175 i mam ramę 17 a Heista miałem 18 i dobra była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam około 173cm.

Jeśli chodzi o mayersa i heist - które to są roczniki?, te wyprzedażowe.

Rozumiem, że oba te rowery mają sztywne osie tak? Jeśli chodzi o hamulce to pewnie wymienię po sezonie. Zastanawiam się też z czego wynika to, że rama mayersa jestznacznie lepsza od heista. Jest to rocznikowo chyba nowszy rower? Myers 3.0 powyżej 5 tysięcy jest poza moim zasięgiem. Zauważyłem też roznicę w malowaniu mayersa. Jest wersja z chyba czarnym i szarym napisem na ramię oraz tym pomarańczowym, inne roczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie to rok 2016. Malowanie inne bo czarny ma napęd 2x10 a ten 1x11 więc tak wyróżnili. Myers 3.0 ma trochę lepsze hamulce, regulowaną sztycę, napęd 2x10 i mocniejsze opony a reszta to samo więc nie wiem czy sens dopłacać, rama jest ta sama.

 

Tak oba rowery mają sztywne osie, przód 15 tył 12.

 

Rama Myersa to jak by wyższy model coś jak by był Heist 4.0:) Jest bardziej dopracowana i są już inne technologie przez co jest trochę lżejsza ale to raczej znikome znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Zatem chcąc mieć lepszą bazę, lepiej zainwestować w Mayersa niż heista. 3.0 kosztuje ponad 5k, więc będzie 2.0. Nie do końca kojarzę kwestię boostu, mozez mi to co nieco rozjaśnić? Jeśli kupię mayersa będę miał jakiś fundusz na regulowaną sztycę, myślę, że to dobry pomysł również. Bardzo Ci dziękuję za udzielanie się w tym temacie. Najchętniej to zapytalbym Ciebie o wszystko co związane z tymi rowerami hehe. Jesli znajdziesz trochę czasu i chęci to będę wdzięczny za jakieś dodatkowe wskazówki, opis Twoich doświadczeń z jazdy, terenów itp.

 

Jesteście niezastapieni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heist'a 2.0 nie brałbym pod uwagę (cena ta sama co Myers 2.0 a rower słabszy - brak taperowanej główki , brak sztywnych osi) a 3.0 dostaniesz za 4k https://allegro.pl/rowery-mtb-gorskie-16483?string=heist%203.0&order=pd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-spo-1-3-0222 ale on jest 27,5+ (rama przyjmie koła 27,5 z grubą oponą lub koła 29 z oponą 2,1 ) z boostem (szersze piasty).

Jeśli rower ma być bardziej uniwersalny to "plusa" bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia takie jak byś dostał pierwszy rower na komunię. Regulowana sztyca to super sprawa ale nie do miasta więc zanim wydasz pieniądze poczytaj na forum o tym oraz zalicz kilka wypadów w teren. Mi np. się nie przydaje w WLKP bo zjazdy trwają 30 sek;) Jak już kupisz rower z amortyzatorem powietrznym to kup pompkę aby w pełni z niego korzystać. Przy zakupie poproś też o ustawienie pod Twoją wagę (nie będzie idealnie ale zawsze).

 

Do Myersa dostajesz aluminiowe platformowe pedały a do Hesta plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pomyślę o tej pompce :)

Z tego co widzę to Heist jest na 27,5+ - opony 2.80, natomiast myers na 27,5 - opony 2.25. Posiadałeś oba rowery, duża zmiana jeśli chodzi o jakość jeżdżenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem 3.0 więc nie jeździłem na 27,5+, są to rowery do typowej zabawy w terenie, opony lepiej się kleją nawierzchni, możesz dać niskie ciśnienie aby mieć taki rower musisz mieć drugi :thumbsup:  Możesz na YT zobaczyć fimiki albo na form popytać osób co użytkują takie rowery.

 

Znalazłem wersję Myersa z napędem 2x10 Rowerek

Jednak użytkownik bez opinie więc zaryzykował bym tylko za pobraniem i z otwarciem paczki tym bardziej, że wersji z napędem 2x10 już chyba nie ma do kupienia w Polsce i ona nie była przeceniana i kosztowała 4,999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd 1xX nie stanowi problemu. Nie będę się ścigał i jeździł nie wiadomo jak szybko :) Generalnie byłem nastawiony na 27,5+, myślałem, że oba rowery takowe posiadają. Ja będę głównie jeździł po lesie, mam też zamiar zacząć trochę skakać. Z drugiej strony, myers, jak piszesz to lepsza rama, no i skok amortyzatora większy. Jeśli chodzi o Heista to czytałem kilka zagranicznych recenzji i autorzy piszą, że jest to dobry rower do smigania właśnie po cięższych terenach. Na test, recenzję mayersa niestety się nie natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem, rzeczywiście myers 3.0 jest recenowany i rekomendowany :) Dzięki za tą sugestię.

 

Zostaje chyba już tylko zaczekać tydzień na przypływ gotówki. Do tego czasu będę jeszcze starał się wyszperać informacje na temat heista i myersa, oraz poczytać jakieś zagraniczne fora gdzie będzie mowa o tych rowerach. Muszę stwierdzić, że bardzo mi pomagasz, za co jestem wdzięczny.

 

Rozumiem, że że wzrostem 173cm celować w rozmiar 17 albo 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...