Skocz do zawartości

[suport] Press-Fit problem z wybiciem


Andys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w trakcie wiosennego, dogłębnego serwisu, przyszła pora na wymianę suportu, robiłem to już nie raz, zarówno z "kwadratami", Hollowtech`ami i HII, ale to mój pierwszy raz z Press-Fit`em. Przygotowałem się do tej operacji kupując narzędzie do jego wybijania BIKE HAND YC-25BB. Rama to MTB aluminium z mufą szerokości 92 mm. Niby wszystko jest w porządku, narzędzie idealnie pasuje do wkładu, blokuje się na misce od wewn. strony, jednak po pół godziny ostrej pracy młotkiem, miska ani drgnęła. Próbowałem i jedną i drugą, bez zmian. Czy one są wklejane, czy trzeba zastosować jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,one aż tak mocno nie siedzą,jakiś geniusz nie zrobił kiedyś tego pressfita na klej ?

Znasz historię tej ramy ?

Tak, jestem pierwszym właścicielem nowego roweru.

 

 

narzędzie tego typu opiera się na łożysku nie na misce.

masz rację, źle się wyraziłem. Te trzy ruchome "wąsy" opierają się rzeczywiście o łożysko nie samą miskę.

Najłatwiej jest wydrzeć łozyska wtedy plastik wyjdzie bez problemu.

Miałeś rację, dziękuję. Po usunięciu łożysk jedna miska wyszła bez problemu, druga chwilę walczyła. Swoją drogą, mufa miała ślady smaru nie kleju, więc chyba jest naprawdę ciasno spasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...