Skocz do zawartości

[Damper RCT3] Czy pasuje do Sektora Gold?


grabek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy ten Auron będzie wyraźnie lepiej pracował od Sektora?

Tak, przeszedłem taką wymianę w Trance 3'14, tyle że ja miałem Sektora Silver 650B. Nie wdając się w szczegóły - Sektor nie nadążał za tylnym zawieszeniem a Auron nadąża. Rower zyskał też na precyzji sterowania. 34mm golenie aluminiowe dają odczuwalnie większą sztywność niż 32mm golenie stalowe - przynajmniej dla osoby o wadze zbliżonej do 90kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy Yari ma więcej możliwości ustawień od Sektora? W Yari też jest solo air i motion control jak w Sektorze, czy ma coś więcej? W Sektorze najbardziej mi przeszkadza brak ustawienia tłumienia wolnej kompresji szczególnie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, nie wiem, ja swojego wyśle do Activii jak już, nie chce mi się w to bawić. ;)
Generalnie jakbyś z czymś miał problem to on generale też pomoże przez forum itp, części też są sporo tańsze i łatwiej dostępne niż do widelców RS/Fox.

 

Nawet możesz sobie kupić Duroluxa, o ile przednią piastę wymienisz na 20mm, masz wersję RC2(regulacja LSC/HCS + rebound) lub wersje RC2C(LCS/HCS + 2x rebound)

 

Na eundurotophy jest dość obszerny temat o tych widelcach + porady dot. serwisu, czy tuningu poprzez wymianę sprężyn(waga poniżej powiedzmy 80kg) na inna czy tam rozwiercanie w środku czegoś tam, co też podobno poprawia pracę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na co warto zamienić Sektora jeśli nie chce wydać 3000 na Pike? Jest coś wartego uwagi? Dodam że skok 140/150 na koło 29.

 

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka

 

Pike'a RCT3 150-160 mm można wyrwać za 2300 - nóweczkę w kartonie. Tylko trzeba polować na allegro i najlepiej poza sezonem.

Lepiej poczekaj na jakąś okazję, a już na pewno nie bierz tego szrotu od santura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki epicon kosztował nieco ponad tysiąc złotych powyżej 200-300 zł i dał znać o "jakości" marki.

Santury to biedackie uginacze dla osób, których nie stać na Pajkacza albo Foxa i tyle...nic tego nie zmieni. Może poza osobami, które wtopiły kupując te uginacze i za wszelką cenę próbują się usprawiedliwiać na tym forum.

I nikogo nie obchodzi na czym jeździ jakikolwiek team - tam nie decyduje logika i jakość sprzętu, a kasa od sponsora...porównanie w stylu kebab a klasyczny obiad dwudaniowy...

Edytowane przez DzikiChomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki epicon kosztował nieco ponad tysiąc złotych powyżej 200-300 zł i dał znać o "jakości" marki.

Santury to biedackie uginacze dla osób, których nie stać na Pajkacza albo Foxa i tyle...nic tego nie zmieni. Może poza osobami, które wtopiły kupując te uginacze i za wszelką cenę próbują się usprawiedliwiać na tym forum.

 

Wracaj chłopcze na onet z takim poziomem dyskusji. 

 

Możesz jeszcze przed odejściem wyspowiadać się, jakie kompleksy leczysz takimi wypowiedziami.

 

I przeczytaj to: http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/components/forks-suspension/product/review-sr-suntour-auron-rc2-fork-15-49324/

Napisz im, że próbują usprawiedliwić nietrfaiony zakup. W razie potrzeby użyj google translate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.scott-sports.com/global/en/news/bike/Remy_Absalon_Signs_for_SCOTT_Sports

 

Ten widelec wygrywa zawody w tym rowerze, co oznacza nie tyle że jest lepszy od konkurencji, ale jej nie ustępuje.

 

;)

 

Wagowo Auron też bdb wypada 1950g przy 34 goleniach i maks skoku 160mm, jeszcze jakby się pokusić i sprężyny negatywne wymienić ze stalowych na tytanowe. ;)

I to za 1700zł mamy nowy wideł od dystrybutora z pełna 24-mc gwarancją i świetną obsługą jak chodzi o serwis czy dostępem do części, a nie Harfa która trzyma widelce po 2-3 tyg, a wracają i tak spier~...

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...