Skocz do zawartości

[rower]Mocno sprecyzowany.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Potrzebuję drugiego roweru, może nie na gwałt, ale już zacząłem się rozglądać. Będę przemieszczał się nim po nierównych drogach/ścieżkach działkowych, zdecydowanie potrzebować będę amortyzatora. Mierzę 197, ważę 110kg. Widzę dla siebie kilka możliwości i tutaj prośba o poradę:

 

a ) jak amortyzator (pod tą wagę) to tylko powietrzny, prawda? Czy mam rozglądać się za określonym modelem czy wszystko jedno? Koniecznie musi mieć możliwość blokady na kierownicy, często zmieniać będę podłoże, nie chcę musieć zatrzymywać się po zmianie nawierzchni. No chyba że nie tylko powietrzny, wtedy jaki?

 

b ) suport, który jest najbardziej trwały, na łożyskach zewn czy octalink?

 

c ) osprzęt, jak wyżej, szukam trwałości.

 

d ) kola, słyszałem o jakiś komorowych, z wiekszą ilością szprych, jakich szukac?

 

e ) jakieś typy przychodzą wam na myśl? Biorę też pod uwagę kupno roweru i dokupienie amortyzatora. Może kojarzycie fajne maszyny z ciekawym osprzętem i lipnym amorem?

 

 

 

Myślę że szukam crossa (ew górala), od 22.5 do 24 cali

 

 

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez TomaszU84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak,

a) przy takiej wadze i amorach które są w rowerach crossowych montowane (praktycznie wszystko to suntoury na cienkich goleniach), kwestia "rozklepania" takiego amora to kwestia miesięcy. Szukałbym więc roweru MTB, najlepiej z goleniami 32mm. Powietrze nie jest wymagane, aczkolwiek łatwiej taki amor ustawić (musisz tylko pamiętać że te też mają limity ciśnienia które mogą znieść, i czasem może to być nie wystarczające na 110kg + rower). Sprężyna stalowa od lat uchodziła za bardziej bezawaryjną, nie zapewnia jednak takich opcji dopasowania pod konkretną wagę (w RSach jest kilka standardowych sprężyn, poszukaj sobie "rock shox coil spring chart" albo coś w ten deseń. W suntorach pewnie też jest jakiś wybór - nie wiem jednak więcej.

 

B) łożyska zewnętrzne HTII/GXP

 

c) najbardziej trwały będzie singiel ;) Nie ma teraz chyba napędu który jest "trwalszy" od innych jakoś znacząco. na pewno im mniej rzędowy napęd tym tańszy i prostszy w regulacji

 

d) porównaj sobie obręcze do XC i Enduro, sam zobaczysz różnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dovectra, myślę że za tą kwotę szarpnąłbym się na http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-cross-city/transeo-10 , już z powietrzem :-) Chociaż osprzęt tego UNIBIKE'a robi wrażenie...

 

me.wa, czyli jednak góral... No nic, w innym dziale też założę taki temat, może w porównywalnych pieniądzach górale są tańsze niż crossy...?

 

 

Może od razu zapytam, przeglądając allegro trafiłem na: http://allegro.pl/extra-cross-full-deore-i6781169125.html Idealna rama, osprzęt deore, brakuje mi tylko tarczowych Hamulców... no właśnie, są niezbędne? Przyszłościowo da się w niego wmontować coś powietrznego prawda? Co o nim myślicie?

Edytowane przez TomaszU84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(praktycznie wszystko to suntoury na cienkich goleniach)

ja ma nrx i on ma golenie 30 mm, za mało?

 

myślę że za tą kwotę

cena cenie nie równa , można znaleźć niezłe przeceny, a i sprzedawców wielu.

 

 

Chociaż osprzęt tego UNIBIKE'a robi wrażenie...

unibike jeszcze nie robi nas w jajo i daje całościowo niezły sprzęt, a nie przerzutka deore a cała reszta jakiś szmelc 3 -grupy niżej

 

 


 

 

Przyszłościowo da się w niego wmontować coś powietrznego prawda?

nie da się, to sztywniak i geo pod sztywny krótki wideł


http://activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory-suntour/nrx/28-cali/149

a tu pooglądaj co z powietrznych do crossiaków jest dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dovectra, dziękuję za twój typ, przyjrzałem się uważnie temu Unibike'owi i stał się on moim aktualnym faowrytem. Do tego rocznik 2016 można już znależć za ok 2800zl, sprzedając fabryczny i kupując powietrzny amor wychodzi mniej więcej jak GT którego osprzęt w porównaniu do Uni to kpina.

Pytanie, czy da się taniej, na Deore dla przykładu... ;-)


Wtrącę jeszcze jeden wątek, moje poszukiwania sprawiły że braciak też zainteresował się tematem, co powiecie o rowerze który wkleilem wyżej?

 

http://allegro.pl/extra-cross-full-deore-i6781169125.html

 

To chyba ten: http://www.pasaz.v10.pl/conway-cross-sport-cs-500-speed-27,p7199664.html

 

 

 

On potrzebuje zdecydowanie czegoś do szybkiej jazdy, dobra cena?

Edytowane przez TomaszU84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dovectra, dziękuję za twój typ, przyjrzałem się uważnie temu Unibike'owi i stał się on moim aktualnym faowrytem. Do tego rocznik 2016 można już znależć za ok 2800zl, sprzedając fabryczny i kupując powietrzny amor wychodzi mniej więcej jak GT którego osprzęt w porównaniu do Uni to kpina.

 

Pytanie, czy da się taniej, na Deore dla przykładu... ;-)

Da się taniej, zobacz Unibike Viper. Osprzęt Deore i cała reszta też nie jakiś tani "szrot". Sam się mocno zastanawiam nad zakupem, drugi mój typ to Giant Roam Disc 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...