Skocz do zawartości

[tarcza] po 10 000 do wymiany obie


mtb_rider

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci tak - nie znam wsrod moich znajomych kogokolwiek kto musialby wymieniac tarcze z powodu zuzycia.

uzywam tarczowek od 2001 roku wiec piec lat - byly julie, mph i shimano. w zadnym z nich tarcza nie byla wytarta wiecej niz na minimalne zaglebienie paznokcia.

proponuje ci zebys nie kupowal tarcz hayesa bo zaplacisz za nie duze pieniadze. 160 tki jesli mialyby sie zdeformowac od uzytkowania (np od przegrzania) to i tak sie zdeformuja.

ja kupilem tarcze accenta (faliste) te same sprzedaje sie jako CLAKS za dwa razy wiecej. dobre sa tez moim zdaniem tarcze shimano - na 6 srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... to znajdz mi jakies fajne nie zadrogie :) tarcze 160 ;)

 

co myszlicie o tych :

 

tarcze BOP

 

To są własnie taki tarcze jak accent tylko sygnowane innym logo :P Nie wiem jak się sparwują ale krążą o nich pozytywne opinie.

A co do złużycia tarcz w moich Magurach Julie po 10 000 km złużycie tarcz jest minimalne , jest bardzo delikatne wgłębienie wyczuwalne między częścią tracą a tą nie iborącą udziału w procesie hamowania. I do tego klocki wymieniłem dopiero po ok 9000 ! :P

 

A co do hampli bizona to go uprzedze - Hayes Carbon 160mm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupuj tylko tarcze od hayesa. I najlepiej zobacz czy nie kupic wiekszej bo im heble dzialaja w wiekszej temperaturze tym szybciej sie zuzywaja. Moje wytrzymaly 9 000 przy mojej jezdzie ale sa one z 2001. Jeszcze sporo zostalo ale przednia wymieniam (bede mial w zapasie na yl) bo potrzebuje wiekszy moment na hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre tarcze robił Hope tak w 2003 roku. Mialem dwie takie, pozniej kupilem tektro za 23 zł to sie jakoś sama z siebie pobiegła na Hope M4 (nie mono). Odradzam kupowania tarcz hóiesa bo są cienkie, gną sie łatwo i z tego co tu panowie piszą, drogie chociaz ceny nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...