Skocz do zawartości

[Cube LTD Pro 2017] czy warto?


letki10

Rekomendowane odpowiedzi

A nie sądzicie, że kross b8 jest na nieco gorszym osprzęcie a jednak prawie 800 zł droższy, bo mówię tu o rowerze nowym ze sklepu. ?

 

 Za krossem na pewno jest to, że ma sztywne osie no i waga niższa wynikająca z lepszych obręczy i opon. Natomiast Cube za 4250 PLNów(nowy) jest cały na XT.

Już sam nie wiem.. ciężki wybór, głowa mnie boli od 2 dni analiz xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross ma lepszy widelec... między SLX, a XT jest różnica tylko w pracy manetki, tą którą zauważysz... co nie znaczy że manetki SLX są złe, Kross ma sporo pewniejsze hamulce - 396, a nie wynalazek 315.

I od ceny katalogowej można jak się dobrze poszuka dostać 20% rabatu.

 

Brak sztywnej osi z przodu w 29er naprawdę potrafi wkur~... z tyłu to tam jeszcze ujdzie.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to bardzo fajnie złożony rower, tak jak phoe napisał.

Tyle, że ma napęd 1x11 i pytanie do Autora, czy to Ci odpowiada?

Dla mnie jedynym atutem Cube'a jest napęd.  XT 2x11 M8000 jest rewelacyjny (szczególnie przednia zmieniarka)

Edytowane przez syrobb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoe, mocno przechylasz mnie na stronę krossa, Twoje argumenty są mocne.. jeszcze gdybym znalazł za maks 4400 to był bym w stanie go nabyć.

 

Ale w sumie tak jak napisał syrobb odnośnie napędu... preferuję jazdę bardziej casualową + treningową w terenie lekko górzystym, ew. starty raczej dla fanu. I zasatanawiam się czy napęd 1x11 by się sprawdził jako uniwersalny. W Cube 2x11 jest, to też mnie lekko do niego przekonuje.

 

Zaraz podzwonię, popytam się o ceny krossa.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rabatami to wygląda tak że maks 10% w sklepach internetowych czyli, da się go mieć za 4500 ;)

Muszę teraz pomyśleć nad:

 - cube ltd pro 2017 za 4250

 - kross lv. b8 2017 za 4500

Najgorzej że na żadnym z nich nie siedziałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, klamka zapadła, kupiłem Cuba.. raty 0% allegro ;):P

  • Kross fajny ale na razie za drogo.. brak przedniej przerzutki oraz rodzaj korby dyskwalifikuje ten rower na mój styl jazdy. Podsumowując.. gdy dodam do krossa przednią przerzutkę i inną korbę, waga wzrośnie około 800-900g, czyli wyjdzie to co w Cube. A i cenowo znacznie pójdzie w górę. 
  • Docelowo na przyszły rok i tak zamierzam wymienić amorek na coś porządniejszego ze sztywną osią także brak sztywnej w Cubie na razie to niewielki problem. A jak pisał phoe "tył to pies tam j~" ;p

Dzięki za pomoc, dobre z was chłopy ;). Jak przyjdzie Cubik i trochę pojeżdżę to pomyśle o napisaniu coś na jego temat. 

Wielkie Joł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube jest popularny jak Kross? To chyba żart. Nie widziałem Cuby w sklepach, popularne są  Krossy, Meridy i Btwiny w sklepach jak i na ulicach.

Wystarczy zobaczyć na forumową galerię, same Treki :)

 

Gratuluję wyboru, mam ten rower z roku 2016 i jestem zadowolony. Jedyne co musiałem wymienić to pedały które szybko zaczęły rzęzić (być może moja ponadprzeciętna waga), oraz uchwyty kierownicy które się naciągały (być może -20 stopni zrobiło swoje).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja widuje Cube'a często. 

Nie mam danych, może faktycznie masz rację i  nie są zaraz za Krossem. Jednak nie zmienia to faktu, że to bardzo popularna marka w Polsce i Europie (Pamiętam jak reklamowali się, że są najbardziej popularną marką w Europie, czytaj; sprzedają najwięcej rowerów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popularność jakiejś marki chyba nie ma wpływu na wybór roweru? chyba, że ktoś ma instynkt stadny zamiast własnego zdania i zdrowego rozsądku 

 

 

Oczywiście że tak. Duża popularność oznacza że w każdym sklepie rowerowym dostaniemy potrzebna nam część rowerową oryginalną lub jakiś zamiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy kupujecie rowery, ale wg mnie sprawa jest prosta, najpierw jazda próbna na wybranej marce i modelu, przymiarka do geometrii ramy jeśli jest ok to przechodzimy do kolejnego ważnego punku - amortyzator, potem kwestia sztywnych osi, napęd i hamulce. Dwie ostatnie rzeczy zawsze z czasem można wymienić. Oczywiście rower musi się podobać też wizualnie, choć w moim przypadku to jest dopiero po wcześniej wymienionych kwestiach. Więc to czy ten rower będzie marki Kross, Trek, Cube, KTM, Scott, Superior, Romet czy innej to nie ma większego znaczenia. Nie ma też dla mnie znaczenia, czy wśród moich kolegów ktoś ma taką markę, czy nie. Wybieram rower pod siebie, a nie po to, aby się kolegom podobało, albo dlatego, że w danym rejonie taka marka jest bardziej popularna. To ja się będę cieszył z jazdy dobrze dobranego roweru a nie męczyć się na czymś co jest ponoć popularne...

 

Duża popularność oznacza dostępność części? Co za bzdura, przecież wszyscy producenci wkładają osprzęt marki Shimano lub Sram, więc z czym ma być niby problem? Chyba, że ktoś szuka części rowerowych w warzywniaku zamiast w sklepach rowerowych (stacjonarnych czy internetowych).


i jeszcze jedna kwestia, o której nie napisałem - poziom obsługi klienta jaką prezentuje serwis danej marki w przypadku pojawienia się jakiegoś większego problemu w okresie gwarancyjnym, tutaj polecam zapoznać się z opiniami użytkowników tego forum jeszcze przed zakupem, bo nie zawsze jest tak kolorowo jakby się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury. Gdyby wybór roweru lub jego marki był taką prostą sprawą, 1/4 tego forum nie była by potrzebna. 

A jeżeli rower to dla Ciebie tylko osprzęt to gratuluje. Hak do swojego roweru musiałem kupić w internecie bo w całym Krakowie nie był dostępny, ale dla rowerów Romet, Kross to pełny wybór był.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Krossa to to przełożenie 0,81 jest jak już wspomniano - grube. A najgorsze jest to, że nie za bardzo jest jak założyć korbę 2rz, bo o ile przerzutkę na obejmę się założy, manetkę też się da do kierownicy przyczepić tak już o prowadzeniu linki producent pomyślał i ramę z przelotek wykastrował. i w ten oto sposób płynnie przechodzimy do działu druciarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artz2 - czy zakup haka przez neta to był dla Ciebie taki problem, że teraz będziesz wybierał rower po markę, której haki itp duperele są dostępne w okolicznych sklepach stacjonarnych? ja sobie bardzo chwalę zakupy przez neta, bo ceny (większości) są niższe niż w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy. Tylko jeśli mi bardzo zależy na czasie i potrzebuję coś na już to wtedy kupuję na miejscu. Ale nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, aby wybór marki roweru uzależniać od dostępności tego typu części w stacjonarnych sklepach. 

 

Forum pomaga w decyzji, czy za kwotę x warto kupić rower marki y dla osób, które nie do końca znają się na tym o czym wcześniej pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Krossa to to przełożenie 0,81 jest jak już wspomniano - grube. A najgorsze jest to, że nie za bardzo jest jak założyć korbę 2rz, bo o ile przerzutkę na obejmę się założy, manetkę też się da do kierownicy przyczepić tak już o prowadzeniu linki producent pomyślał i ramę z przelotek wykastrował. i w ten oto sposób płynnie przechodzimy do działu druciarstwo...

Kross idzie z duchem czasu i nawet w tańszych wersjach swoich HT daje napęd 1x. Co imo jest trochę przesadą ale to tylko moje zdanie. W końcu to oni lepiej znają rynek :)

 

Nie zauważyłem, że nie ma raczej opcji na dwa rzędy z przodu. Czyli jedyna opcja to mniejszy blat albo nowa kaseta 11-46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wole pójść do sklepu i kupować taką drobnicę na miejscu. Haka potrzebowałem teraz, natychmiast!  Skończyło się na złożeniu zamówienia przez sieć. 

Mając bardziej popularny rower, miałbym kieszenie pełne haków już w pierwszym sklepie, nie mówiąc już o autoryzowanych serwisach .

 

Wracając do tematu, pytanie brzmiało czy popularność marki ma wpływ na wybór modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...