Skocz do zawartości

[serwis rowerowy] Solidny serwis rowerowy w Krakowie


Andy108

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie proszę jakiś porządny serwis rowerowy w Krakowie. Chciałbym w nim na biężaco serwisować/naprawiać szosowy rower.


 


Próbowałem już kilka miejsc w Krakowie ale niestety żadne z nich (poza jednym) mnie do końca nie przekonało. 


Ten dobry wyjątek to Poręba rowery. Ich serwis zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno pod względem wiedzy/fachowości/kompetencji jak i ogólnego profesjonalizmu i podejścia do klienta. Minusem jest, że jest chyba nieco droższy, choć przypuszczam, że i tak warty swojej ceny. Niestety serwis ten jest usytuowany dość daleko od centrum i jeszcze dalej od miejsca gdzie mieszkam. Z tego powodu niestety ciężko mi z niego korzystać.


 


Krótkie wnioski z moich dotychczasowych poszukiwań:


Cyclocentrum (na Wileńskiej): korzystałem z niego przez większość czasu w zeszłym roku. Niestety nie do końca wszystko tam jest OK. Mieli dwie duże wpadki - jedna to nieprawidłowa diagnoza problemu (gdybym ich nie zweryfikował w innym miejscu to straciłbym niepotrzebne parę stówek). Druga to czasem troche niechlujne serwisowanie, np. źle założone koło (błąd w tak prostej rzeczy jest dość wyskwalifikujący) czy po generalnym przeglądzie roweru, łańcuch nawet nie był porządnie oczyszczony. Czasem też mam wrażenie, że wcale tani nie są. 


TWR (na Długiej): byłem tylko raz. Naprawa prosta i wszystko chyba w porządku. Jednak gość jest bardzo mało komunikatywny kiedy chciałem się dowiedzieć o dodatkowe rzeczy. I przyznam, że trochę się przeraziłem jak zobaczyłem te trzęsące się ręce serwisanta (kto był to pewnie wie o czym mówię). Być może jest to dobry specjalista, ale całokształt mnie jednak nie przekonał.


Mudserwis (al. Jana Pawła II): generalnie chyba OK, chociaż brakuje tam pewnego profesjonalizmu (chcieli naprawiać coś co generalnie nie powinno się naprawiać tylko wymienić). Raz też nie dotrzymali obiecanego terminu, ale to się może wszędzie zdarzyć. Podejście do klienta jest OK. Wydaje mi się, że jak ktoś ma zwykły rower i chce w miarę niedrogo naprawić to chyba ten serwis OK, ale jak zależy komuś na wyższym poziomie to może być niewystarczający.


Bikegaraż (ul. Kościelna): Miła obsługa, ale jakoś do końca zaufania nie mam. Nie potrafili zdiagnozować jednego czy dwóch problemów jakie miałem, a które zostały natychmiast zdiagnozowane przez inny serwis. 


Secesja (ul. Wielicka): generalnie OK, bardzo w porządku jeśli chodzi o podejście do klienta (w razie potrzeby pójście na rękę klienta, np. naprawa na miejscu). Jeśli chodzi o poziom naprawy to nie wszystko zawsze było perfekt, ale generalnie jest chyba OK (może podobnie jak Mudserwis i Bikegaraż).


 


Byłem jeszcze w paru innych miejscach, ale to były jakieś małe i pojedyncze naprawy. Zdaje sobie sprawę, że moje oceny mogą nie być do końca sprawiedliwe/obiektywne, gdyż, np. byłem w tych serwisach za mało razy lub akurat może trafiłem na gorszego serwisanta. Zachęcam więc też innych do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi serwisów rowerowych w Krakowie - wtedy ocena stanie się też bardziej obiektywna. Ja nadal jeszcze niestety nie znalazłem takiego serwisu do którego byłbym w pełni przekonany. Może ktoś mi poleci jakiś serwis, który nie będzie może najtańszy ani też najdroższy, ale który przede wszystkim będzie profesjonalny i fachowy. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary.

Veloart lokalizacyjnie troche daleko ode mnie, no i jak koszty większe to na razie sobie odpuszczę.

Profidea, brzmi zachęcająco, zwłaszcza jesli nie byliby za drodzy. Myślę, że ich wypróbuję.

 

Może jeszcze jakieś inne rekomendacje i opinie. Gdyby ktoś znał porządny serwis na Prądniku Czerwonym lub w sąsiadujących rejonach to byłoby już całkiem perfekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opuściłeś chyba dwie "kultowe" w Krakowie miejscówki

 

Pogotowie Rowerowe prowadzone przez Mongoła na Kalwaryjskiej. Gość ma specyficzne podejście do klienta ale jego mocną stroną jest ogromna wiedza, doświadczenie i tzw. złota rączka.

 

No i VarioBike czyli Kali. On  i Mongoł pracowali kiedyś w Secesji, potem razem z Mongołem założyli Pogotowie, aby znów po kilku latach wyewoulować w dwa osobne serwisy. Kali ma inne podejście do tematu, bardziej profesjonalnie prowadzi cały ten biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...