Skocz do zawartości

[Lampki] solarstorm x5 vs nitefighter bt40s


Ruff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję orzed zakupem pierwszego oswietlenia z dołączonym akumulatorem. Chodzi mi o mocne oświetlenie.

Wybrałem te dwa modele.

X5 około 230zł z aku 4400mah

http://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe-solarstorm/19-lampa-rowerowa-solarstorm-x5-nowosc-polska-dystrybucja.html

 

BT40s około 200zł z aku 5200mah, bo jest dobra promocja u chinczyków na gearbest.

http://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe-nitefighter/22-lampa-rowerowa-nitefighter-bt40s-1600lum-4x-cree-xp-g2-zestaw-na-rower.html

 

Co wybrac?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lampki sklepowe, które tak czy inaczej pochodzą z Chin, nie świecą tak dobrze jak te ze Światełek.

Miałem Solarstorma kupionego na światełkach + własny koszyk z zasilaniem i świecił bardzo mocno.

Czyli mam rozumieć, że na swiatełkach.pl są te modele tuningowane? Akurat BT40s nie spotkałem podrabianych, ale Solarstorma już tak. Niby wszystko z Chin, ale widać różnice w jakości miedzy sobą.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie tam są pakiety, jak ogniwa nie są markowe to dolicz sobie 120 zł na porządne ogniwa i pojemnik.

Te chińskie akumulatorki to jest totalna padaczka, najlepiej kupić samą lampkę i do tego 4x18650 Samsunga.

W X5 jest są chińskie ogniwa BAK, zapewniające 4400 mAh pojemności, a w droższej wersji jest 4x18650 w zestawie pakiet o pojemności 5200mAH SANYO

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BT40s z GrBst. Mój egzemplarz świeci na pełnym ogniu jakies 1,5h. Egzemplarz mojego kumpla jakies 20 min krócej.

 

Także jakość tych oryginalnych ogwniw to zależy od siły wiatru w Chinach podczas montażu. Poza tym nie mam zastrzerzeń. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X5 jest są chińskie ogniwa BAK, zapewniające 4400 mAh pojemności, a w droższej wersji jest 4x18650 w zestawie pakiet o pojemności 5200mAH SANYO

BAK to całkowity sh*t, SANYO może będzie lepsze. Jednak trzeba się liczyć z tym, że po roku pewnie pakiet będzie do wymiany (zresztą czas gwarancji na aku - 3 miesiące o tym świadczy).

Ja mam Solarstorm X2 i na BAKach na niskim trybie chiński pakiet wytrzymywał na początku 10-12 h, po 4 miesiącach już tylko 8 h. Kupiłem Samsungi i na niskim trybie lampka świeciła 23 h, więc te 4400 mAh to jest tylko na papierku.

Samsungi mam już 2 lata i cały czas mają podobną pojemność. Tak jak piszę z własnego doświadczenia ja bym ZDECYDOWANIE kupił samą lampkę, a pakiet osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...