Skocz do zawartości

[Optymalny trekking] wybór pod kątem jakość/cena


Bad

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że o tym wspomniałeś. Ja już nawet zapomniałem, jak rozmiar kupiłem, ale trochę z innej beczki...

 

Przesiadłem się na 28" Alpa po 18 latach posiadania 26" Gianta. Dzisiaj jestem bardzo zadowolony z tej przesiadki, choć na początku przypłaciłem to dwoma incydentami. Pierwszy już wspomniałem, potłuczona kość ogonowa. Drugi znacznie poważniejszy, salto na piasku przez kierownicę i długi lot z kilkoma śrubami w powietrzu. Rower tylko stanął na baczność i przewrócił się na bok, bez strat, lekko skrzywiony i zarysowany bagażnik. Ja skutki odczuwam do dzisiaj, ale i tak dopisało mi szczęście. Trzeba zdawać sobie sprawę, że:

1. Trzeba dobrać sobie rower tak, żeby pasował do człeka wymiarowo i człek dobrze się na nim czuł.

2. Nawet najlepiej dobrany trekking 28", na którym jest nam wygodnie w czasie jazdy, jest zdecydowanie wyższy i bez przechylenia roweru na bok można zapomnieć o skutecznym podparciu się nogami. Zeskok na ramę może być ryzykowny, bo zapasu między nogami niewiele. Środek ciężkości roweru zdecydowanie wyżej, co skutkuje dużo mniejszą stabilnością i zdolnością manewrowania na grząskim piachu, śniegu itp.

 

Może są takie rowery 28", gdzie człowiekowi do ziemi bliżej, z Alpem jest tak, jak opisałem.
 

Edytowane przez jano0244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze Northtec nie jeździłem. Ale sąsiad, który niedawno się wyprowadził, miał właśnie trekkinga Northtec, robił nim tysiące km i bardzo go chwalił. Ramę miał wprawdzie brzydszą od Krossa, ale był sporo lżejszy, osprzęt wyższy niż w moim Krossie (przy cenie poniżej 2500 o ile dobrze pamiętam). Tak więc myśl, myśl, a jak już wymyślisz i kupisz, pochwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję dla zainteresowanych maksymalne dopuszczalne obciążenie rowerów i inne informacje, jakie dostałem dzisiaj w wiadomościach email:

 

1. Spartakus Premier 4.0 - Maksymalne obciążenie całego roweru to 130kg

Modele na rok 2017 nie będą się różnić specyfikacją, przewidujemy je jeszcze w tym roku w takiej samej konfiguracji.

 

2. Lazaro Senatore V3 men - Bezpiecznym obciążeniem jest takie do 120kg.

Wersja 2016 będzie miała tylko inną korbę.

 

3. Northtec Bergon LX - Witam, łączna masa max 125 kg, z doświadczania wytrzymuje więcej. W roz.18" wys.od ziemi do górnej ramy wynosi 77 cm.

Jeżeli ktoś by sobie życzył hamulce hydrauliczne w tym rowerze to dopłata 300 złotych.

 

4. Romety Wagant i Gazela - Całkowita dopuszczalna waga nie może przekroczyć 130 kg

 

Dodatkowo w załączeniu zdjęcia Spartakus Premier 4.0 i Lazaro Senatore V3 men z podana wysokością od ziemi do górnej ramy.

 

A ja dalej nie wiem co kupić. :whistling:


Aktualizacja tabelki z porównaniem rowerów.

post-202066-0-06176800-1485796897_thumb.jpg

post-202066-0-95220100-1485797294_thumb.png

post-202066-0-06681500-1485805412_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120-130 kg, więc każdy się nadaje, lub każdy się nie nadaje. Ja obstawiałbym to pierwsze.

A tak poza tym, w tej kategorii cenowej (jednak średnio-niskiej) po każdym można się spodziewać bardzo zbliżonej jakości.

Ja jestem raptus, trochę połaziłem po sklepach rowerowych, pooglądałem allegro i dość szybko podjąłem decyzję.

Pokieruj się wyposażeniem (żeby rower miał to, co byś w rowerze mieć chciał), albo po prostu kup to, co jest wg ciebie najładniejsze (choć to raczej kryterium kobiet).

 

Wydatek ~2k nie traktowałbym w kategorii decyzji życiowej, mimo, że to jednak wydatek znaczny.

Stopniowe doposażanie roweru i siebie też potrafi cieszyć. 

Z moich początkowo wydanych 2100 przez kilka miesięcy zrobiło się 3400, a to nie koniec moich zachcianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, właśnie kieruję się tym co bym chciał w rowerze i dlatego przed chwilą wysłałem wiadomość do Infinity Bike w sprawie Spartacusa:

 

Ile by kosztował Rower Spartacus Premier 4.0 ale z osprzętem jak Cross 4.1, czyli pełne Alivio, korba Shimano FCM-371, amortyzator NVX z HLO, piasty Shimano, hamulce hydrauliczne tarczowe M395 z manetkami, kaseta 3 x 9 itd? Czy byłaby w ogóle możliwość zamówienia takiego roweru? Powiedzmy, że byłby to Spartakus Premier 4.1  :thumbsup: 

 

W tej chwili 55 do 45 wygrywa u mnie Kross Trans Arctica z Bergonem LX ponieważ ma to co bym chciał mieć w rowerze choć może niższej klasy i mi się bardziej podoba :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź, nie będzie Premiera 4.1. Można zmienić mostek na regulowany, dołożyć błotniki i bagażnik do Crossa 4.1 i może być Premier Cross 4.1. Ale to mi nie pasuje, plecy mnie bolą na moim starym MTB z regulowanym mostkiem więc wolę trekkinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapamiętać, dziękuję Wszystkim za pomoc i uczestnictwo w dyskusji.


Zamówiłem Krossa Trans Arctica ponieważ doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję aż tak wysokiego osprzętu jak w Northtecu Bergon LX natomiast bardziej mi się przyda kilka rzeczy, których on nie posiada czyli hamulce tarczowe hydrauliczne, lepszy amor i dynamo w piaście. Dodatkowym powodem była atrakcyjna cena i super wygląd. Dodatkowo Kross jest bardziej popularny, ma więcej punktów sprzedaży i serwisów a Northteca nie ma nawet gdzie zobaczyć a rower sprowadzą tylko na zamówienie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower dzisiaj przywiozłem do domu i mam dwa pytania. Pierwsze to Dzwonek? Jest na kierownicy coś co cyka ale nie dzwoni, czy to jest dzwonek i powinien dzwonić? Druga sprawa, amortyzator NEX HLO, blokada bardzo luźno się przesuwa, można ją przesunąć małym palcem i nie czuć za bardzo aby ten przełącznik jakoś specjalnie się blokował. Czy to jest normalne, bo obawiam się, że na jakichś nierównościach może się przemieszczać z powrotem. Czy po drugiej stronie amorka pod zaślepką jest regulacja docisku/sztywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...