Skocz do zawartości

[kaseta SRAM PG-1130] Jaki lancuch 11s?


marpok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Mam pytanie jak w tytule...Obecnie mam sram pc-1110, jest to moj pierwszy naped srama stad chcialbym sie dowiedziec jaki lancuch pod wzgledem twardosci bedzie optymalny do tej kasety. Zamierzam jezdzic na dwa-trzy lancuchy i teraz nie wiem czy dokupic dwa takie same jaki mam teraz czy pojsc w cos innego? A moze zajezdzic ta kasete i lancuch, a pozniej kupic lepsza kasete i lepsze lancuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu się rozczulać nad elementami ulegającymi naturalnemu zużyciu. Kasety Srama (przynajmniej te 9s i 10s) nie są jakimś hi-end (shimanowskie moim zdaniem lepsze i tańsze) tak więc nie ma co się nad nią pieścić tylko używać. Fanem łańcuchów Srama też nie jestem  i poszedłbym w KMC (chyba najlepszy stosunek cena/jakość) ale jak już tam masz PC  to go używaj , obserwuj i jak zacznie się rozciągać wymień na lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje, przy założeniu tych samych kosztów:

1. Kupić więcej tańszych łańcuchów

2. Kupić mniej droższych, "lepszych"

 

Ja preferuje opcje numer 1. Kupuje najtańsze 1110 i zmieniam często, zwykle używam ok 5/6 łańcuchów zanim kaseta przestanie przyjmować nowe. 

Przy obecnych cenach kaset i korb/tarcz do korb preferuje wymieniać je jak najrzadziej, stąd takie ilości łańcuchów. W mojej opinii takie rozwiązanie jest trwalsze i bardziej uzasadnione ekonomicznie.

 

Ale jeśli chcesz, możesz kupować drogie łańcuchy, czy są lepsze? Niektórzy potwierdzą ci że tak, ja osobiście nie uważam (choć są wyjątki, ale nie dotyczą 11-rz). Na pewno są droższe, przemnóż sobie różnicę w cenie razy ilość łańcuchów. Czy są lepsze proporcjonalnie do wzrostu ceny? Nie sądzę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, zarówno co do jazdy na 3/6 łańcuchów przy cenach kaset 300/600zł, jak i odnośnie kupna tańszych, a wcale nie dużo gorszych łańcuchów. Uwaga jednak na metody pomiaru, trzeba pilnować podziałki, bo przeholowanie o 0,1 czy 0,2% może oznaczać problem z przyjęciem kolejnego, nowego łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy ten kawałek blachy jest w stanie poprawnie zmierzyć podziałkę, nie wydaje mi się. Ten Shimano zrobi to w miarę OK:

http://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/urzadzenia-i-przyrzady/prod/TL-CN42

bo mierzy po rolkach w tym samym kierunku, a nie w przeciwnym jak 99% przymiarów.

 

Okazuje się także, że każdy ... na swój strój i łańcuch łańcuchowi nie jest równy :)

http://cdn.velonews.com/wp-content/uploads/2015/12/new-chains.jpg

Te łańcuchy są nowe!!!!

 

Znajomość dokładna rozmiaru podziałki łańcucha pozwoli nam także ocenić stan zużycia kasety oraz określić, czy nowy łańcuch zostanie przyjęty czy nie. Najdoskonalszą i najprostszą metodą jest metoda na gwoździa, gdzie pomiaru dokonujemy w porównaniu do rozmiaru nominalnego wielokrotnie zwiększonego o ilość ogniw np. 1,27 x 110 = 139,7cm. NIe przekroczenie tej wartości o ok. 0,2/0,3% daje nam gwarancję, że każdy kolejny nowy łańcuch zostanie przyjęty.

 

Powodzenia w pomiarach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...