Skocz do zawartości

[hayes radar] opinie


Kabuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat hamulców Hayes Radar.

Testy jakie znalazłem w necie nie wypadają najgorzej, a mimo to jakoś nie widzę tego modelu w sklepach i u wielu rowerzystów. Są to moje pierwsze hamulce hydrauliczne i nie mam żadnego punktu odniesienia. Jestem ciekawy opinii użytkowników, a nie tylko "testerów" z internetu.

Mam jeszcze pytanie: czy okładziny do tych hamulców są takie same jak do Hayes Dyno?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kabuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Radarów są takie jak w Dyno.

Opinia na temat tych hamulców była przy okazji testru jakiegoś roweru na team29er.pl i nie uzyskały zachwytu od testującego co do mocy.

Nie znajdziesz tych hamulców na rynku ani zbyt wielu opinii użytkowników gdyż Hayes od wielu lat jest w odwrocie jeśli chodzi o udział w rynku detalicznym oraz obecności w rowerach gotowych. 

Dyno mają - Radary chyba też - dożywotnią gwarancję na szczelność układu. 

Cena detal w Polsce to 359 zł, w brytyjskim crc około 250 zł. Gdybym miał kupować w detalu to wybrałbym oklepane ale bardzo cenione przez wielu Shimano slx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeździł.... hayesy nie są podatne na wycieki- czego o shimano nie można powiedzieć (niezależnie od grupy). Chcesz mieć niezawodny hamulec- zostań przy radarze. 

 

Zależy od egzemplarza. Mój komplet Hayes Prime Comp. Wyciek z jednego zacisku w dniu zakupu, z drugiego kolejnego dnia. Minął rok - wyciek z membrany w jednej z klamek. Właśnie czekam na powrót od dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tam polecam ale coś teraz zrobiłem nie tak i chyba coś się z tłoczkiem stało

 

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka

A i ta gwarancja to tylko jak się osobno te heble kupi a nie gotowe w rowerze jakimś chyab

 

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...