Skocz do zawartości

[wycena] amortyzator raidon air


kosmoski85

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie to waga i mam wrażenie że jest mułowaty. Blokada skoku jest plastikowa i wygląda jakby miała się rozpaść dość szybko.

 

Dłuższej jazdy nie miałem, ale ostatnio miałem Manitou Marvel Pro i mam wrażenie że tamten był dużo bardziej płynny. Z drugiej strony to nie mam teraz budżetu na taki amor jak wcześniej i szukam jakiegoś dobrego kompromisu pomiędzy wagą/pracą/ceną

 

Na zblokowaniu dodatkowo ma dość duże ugięcie.

Edytowane przez kosmoski85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim terenie zrobiłeś te 40 km? Przecież on się nawet dotrzeć nie zdążył, a już narzekasz, że jest mułowaty. W RS manetki tez są plastikowe, ale to wcale nie jest zły plastik.

Recon praktycznie nic nie zmieni poza wagą. To jest ta sama konstrukcja co RS XC32 tylko lżejszy, więc w zasadzie bezpośredni konkurent Raidona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krąży taka legenda że Raidon na 2016 rok to to samo co jeszcze z 2 lata temu Epicon, czyli całkiem niezły amor.

 Kiedyś miałem Epicona w starym 26 i spełniał większość moich potrzeb. Zobaczymy w takim razie. Rower już prawie poskładany to trzeba będzie pojeździć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy tego sezonu latam na Raidonie AIR 2016 i złego słowa powiedzieć nie mogę :) Na początku trochę mułowaty, ale po kilku wypadach w teren znacznie się poprawił. Teraz pracuje jak dla mnie idealnie, nie zamierzam wymieniać ;) Jakiś czas temu zrobiłem pierwszy podstawowy serwis - w środku czyściutko, smaru wystarczająco dużo, żadnych rysek itp. Nie było takiej sytuacji, że w fabryce pożałowali smarowania :) Z minusów to słabo trzyma ciśnienie - po dwóch tygodniach stania ubywa około 15 psi. Być może muszę dolać kilka ml gęstego oleju to komory powietrznej - jak zalecił mi kiedyś Activia - chociaż raz już to robiłem, może mu za mało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zostawić :) po przekładce do nowej ramy tak jakby nabrał blasku :D a i przymiarka do niego troszkę odmieniła zdanie. Muszę lepiej dobrać ciśnienie i może się okazać lepszy niż myślałem. 

Szkoda tej wagi, ale jak rower mi wyjdzie w granicach 12.5kg to zostawię to co mam i będę jeździł. Jak więcej to muszę się zastanowić (oczywiście po jazdach) co dalej.

 

Widziałem za 999zł Epixona ze skokiem 100mm na QR9 i z tego co mi się wydaje z blokada skoku na manetce. Cena niedużo wyższa a z tego co gdzieś widziałem to różnica w wadze może wynieść ze 300g , bo ten Epixon chyba miał koło 1700g.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto zestaw. Musze zważyć. Rama stosunkowo lekka i dobrze znana Accenta. Reszta:

 

Rama Accent Peak 2016, rozmiar M  

Amor Suntour Raidon Air 100mm Tappered Steerer, RSLO  

Przerzutka tył Shimano Deore Shadow Plus 10-rzędów M615 

Przerzutka przód Shimano Deore M615

Manetki Shimano Deore 2×10 M615 

Korba Shimano Deore M615   

Hamulce Shimano Deore M615

Siodło racextract AX1000  

Sztyca Ritchey Comp 400mm  

Kierownica Ritchey Comp 720mm  

Mostek Ritchey Comp 90mm

Gripy ESI Gripp Racer Edge  

Stery Pólzintegorwane Accent HSI-SPR0  

Koła Mavic Crossride  

Opony Continental Race King Race Sport 2.2

Łańcuch Shimano HG54

 

 

 

 

 

 

Potencjał do zrzucania największy w amorze

Edytowane przez kosmoski85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...