Skocz do zawartości

[Stroje kolarskie] z Chin


HarveyDent

Rekomendowane odpowiedzi

Również na próbę zamówiłem koszulkę od Racmmer z aliexpres. Rozmiar L. Moje wymiary to 183 cm wzrostu, 78 kg, w klatce 98. Koszulka w kroju luźnym lekko przylegającym. Przejechałem w niej ponad 100 km. Nie śmierdzi potem, ładnie odprowadza pot, sucha. Po praniu nic się z nią nie stało. Za 50 zł myślę, że warto. Choć nie mam doświadczenia z koszulkami kolarskimi, mam w sumie 3. Jedną od 4F za 89 zł oraz od Kallisto za 99 zł (ta akurat mi się bardzo podoba, lycra z przodu, siatka na plecach, świetnie przylega na klatce i opina ramiona aż nie czuć jej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio nabyłem taki strój: https://www.aliexpress.com/store/product/2017-white-lotto-Cycling-Jersey-Team-Racing-Bike-Clothing-Mens-bike-Wear-Ropa-Ciclismo-Sportswear/2802234_32796697048.html?spm=2114.12010608.0.0.nj1noY

Bardzo szybka dostawa (3 tyg) - darmowa przesyłka - poczta. Wykonanie całkiem niezłe, rozmiar XL (normalnie ciuchy z Decathlonu noszę L). Wkładka "9d" jeszcze nie wypróbowana na trasie. W porównaniu do stroju z Decathlonu (500) to wkładka jest mniejsza, bardziej dopasowana. Czy wygodniejsza to można określić po dłuższej wycieczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwole sobie dolozyc swoja cegielke do tematu, gdyz wlasnie dotarla przesylka z koszulka Racmmera. Mam 182cm, waga pewnie w okolicach 80kg, brzucha brak, bo wszystko zrzucone na maratonach i koszulka w rozmiarze XL jest w sam raz. Material bardzo lekki i przewiewny, bardzo szybko schnie, wzor fajny, szycie porzadne, ogolnie jestem zadowolony i juz zamowilem kolejne dla siebie i żony. Kupowalem w oficjalnym sklepie Racmmera na Aliexpress, wszystko w najlepszym porzadku, kontakt ze sprzedawca bardzo dobry.

 

Sila Racmmera sa wzory, kazdy moze sobie wybrac cos dla siebie, wiec jesli komus (tak jak mnie) nie odpowiadaja koszulki teamowe ktorych jest na peczki, to moge z cala odpowiedzialnoscia polecic Racmmera. Nawet na jeden sezon za 50 zlotych sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy ostatnie posty wprowadziły pewien dysonans w moim rozumowaniu :-)

Macie tyle samo wzrostu i jednemu pasuje M, a drugiemu XL. I teraz zastanawiam się, jaki rozmiar będzie właściwy jeśli chodzi o długość.

Wagowo plasuję się bliżej kolegi de_Villars (+ jakieś 2-3 kg) i myślę nad koszulką w rozmiarze L.

I mam jeszcze pytanie: braliście może spodenki od tego sprzedawcy (tej firmy)?

Ewentualnie jak ktoś może polecić coś niekosztownego, a wygodnego (spodenki z pampersem i szelkami) to byłbym wdzięczny.

Oczywiście z opisem rozmiaru odzieży i własnego oraz dopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie z szelkami mam od tego sprzedawcy: https://www.aliexpress.com/store/2214108 rozmiar XL, pasują na mnie idealnie.

Co do koszulki Racmmera - w dole jestem opięty, ale nie jakoś przesadnie. Koszulkę stosuję do szosy, więc aero musi być ;) Co do długości - nie zauważyłem żadnego problemu, w sensie żeby była za krótka czy coś. Jeśli jednak szukałbyś czegoś ciut luźniejszego, to mogą być koszulki od tego sprzedawcy z linku który wkleiłem (Phtxolue). Oceniam że jakościowo równie dobre jak Racmmer, a w dolnej swojej części nieco luźniejsze (choć i tak względnie dopasowane). Ja koszulki tego sprzedawcy też mam w rozmiarze M, ale zakładam, że skoro M Phtxolue jest nieco luźniejsza niż M Racmmera, to w wyższym rozmiarze będzie zachowana podobna relacja.

Może potem wkleję moje zdjęcia w tych strojach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I mam jeszcze pytanie: braliście może spodenki od tego sprzedawcy (tej firmy)?

Ewentualnie jak ktoś może polecić coś niekosztownego, a wygodnego (spodenki z pampersem i szelkami) to byłbym wdzięczny.

Oczywiście z opisem rozmiaru odzieży i własnego oraz dopasowania.

 

To zależy co dla Ciebie jest niekosztowne.....dla jednego 50 dla innego 300 ;). Ja polecę spodenki ze spexcela (mam te z zieloną wkładką)  ....jestem zadowolony nawet bardzo, ale nie mam porównania do innych poza tymi z Lidla.

https://www.aliexpress.com/store/2219030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak: ile w nich na raz przejechałeś, i po ilu czuć tyłek? Ja w gaciach Phtxolue na raz najwięcej zrobiłem 134 km, czuć coś po dobrych kilkudziesięciu (70-80), ale da się jechać dalej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy może inaczej odczuwać, ale zawsze będzie to jakiś wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artek610 - ja przed zakupem mierzyłem rozmiar do podanej rozmiarówki i wychodziło XL, do tego dołożyłem jeszcze wiedzę że z rozmiarem u Chińczyka bywa różnie. Okazało się że XL jest w sam raz, nie potrzebowałem też pełnego aero. W porównaniu do XL od 4f to Racmmer jest dużo bardziej opinający. Wiele też zależy od sylwetki, ja jestem dość barczysty, ale jak ktoś patyk to i M jak widać wystarczy. Trzeba mierzyć ciało i przyłożyć do rozmiarówki. Co do długości to mi zakrywa nery więc jest w porządku, guma dolna dość obcisła, nic się nie zsuwa.

 

Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i opinie oraz linki do konkretnych ofert. Niektóre są fajne, bo opisują ciuchy na konkretnych modelach, którzy są opisani wagowo i rozmiarowo, co daje już pewne rozeznanie.

Przyznam szczerze, że mam dylemat. Trochę zamieszania wprowadził Decathlon dając promocję na swoje gacie 500 za 59,90 :-) Kupiłem jedną parę i jestem z nich całkiem zadowolony.

Teraz zastanawiam się, czy kupić komplet od Chińczyków (najchętniej za jakieś 25-30 $) czy jeszcze jedną parę z Decathlonu + koszulkę z Lidla.

Czy chińskie naprawdę mają wkładkę żelową i są bardziej wygodne dla tyłka niż Decathlonowe 500.

Zdarzało się mi jeździć ponad 100 km w spodenkach z Lidla i też dawały radę (tyłek już to czuł, ale na dobrą sprawę czułby także w każdych innych).

 

Swoją drogą mam już np. takiego typa: https://pl.aliexpress.com/item/2017-summer-Pro-SKY-Cycling-Jersey-bib-shorts-GEL-MTB-Bike-Maillot-ropa-Ciclismo-quick-dry/32802419667.html

https://pl.aliexpress.com/item/6-styleTeam-pro-SKY-cycling-jersey-gel-pad-bike-shorts-Ropa-Ciclismo-mens-summer-bike-wear/32796339535.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że kupiłem komplet na alliexpress ale nie z Racmmer'a i w rozmiarze 3XL i koszulka była za mała a spodenki ujdą- ale też by przydały się większe (4XL).

Nie byłem zadowolony z tego zakupu - koszulkę wydałem, spodenki zostawiłem. (195cm wzrostu, 105 kg wagi - pas ok 100cm)

 

Miałem zamiar kupić u sprzedawcy Racmmer zestaw ale znalazłem bardzo dobrą ofertę w Decathlonie.

Przecena 50% model 500 - spodenki bardzo dobre - wkładka większa niż w chińskich, inaczej się w nich czuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk jest z niebieską wkładką - B'twin z pomarańczową.

Wkłada z Decathlonu jest większa, inny układ żelu - lepiej się w nich czuję - zachodzi też bardziej na pośladki ale może tylko dlatego, że jest większy rozmiar.

Wydaje mi się też, że więcej jest żelu pod "cojones" :D

 

Jak porównam podczas jazdy to dam znać.

Po przymierzeniu - pierwsze odczucia na "+" dla B'twin

 

Foto w załącznikach

post-201962-0-50030000-1498505761_thumb.jpg

post-201962-0-30682300-1498505762_thumb.jpg

post-201962-0-18043100-1498505763_thumb.jpg

post-201962-0-92718300-1498505763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  à propos tej niebieskiej wkładki - 26 marca tego roku, za 190 zł kupiłem taki oto komplet:

 

Wkladka02_qphrsxr.png

 

 

W spodenkach jest właśnie ta niebieska wkładka.

Po 2,5 miesiącach niezbyt intensywnego używania wkładka wygląda tak:

 

 

Wkladka03_qphrsrs.png

 

 

Jak widać otworki "popowiększały" się znacznie.

Myślę, że pod koniec tego sezonu spodenki pójdą do kosza.  :verymad:

 

 

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony na Allegro, ale zdawałem sobie sprawę, że producentem są Chiny. Miałem tylko nadzieję, że wytrzyma jednak trochę dłużej.

O ile do materiału, szwów, trwałości kolorów nie mam zastrzeżeń, o tyle wkładka rozczarowała mnie bardzo.

 

 

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wkłada z Decathlonu jest większa, inny układ żelu

 

 

Wydaje mi się też, że więcej jest żelu pod "cojones"

 

Kolego siejesz dezinformację, żelowe inserty w decathlonowskich spodenkach są dopiero od modelu 700. W 500 jest pianka. Mam jedne i drugie i szału te droższe w stosunku do tańszych nie robią, mam wrażenie że wkładka się w tych 700 uklepała, bo jest połowę cieńsza niż w 500, a mają nabite może z 1500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na odwrót: uklepała się wkładka w 500'tkach. W 700'tkach przy tym samym przebiegu ma się całkiem ok. W tzw. między czasie zaczęła się odpruwać po bokach, ale igła i nitka załatwiły temat. 

Uważam że 700'tki mają jedną z lepszych wkładek w tych pieniądzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widzę, że mamy dyskusję na temat ciuchów z Chin, i tak się składa, że sam zamówiłem jeden komplet.

 

Rozmiar XL - góra i dół. 

 

Ja mam 180 cm wzrostu, oraz 74-75 kg wagi. Jestem raczej sportowo zbudowany, nie mam opony, raczej zarysowane mięśnie. Nie żebym się chwalił :E tylko jest to istotne przy doborze rozmiaru.

 

Spodenki są idealne, koszulka była luźna w obwodzie, a zależało mi na tym, żeby mocno dopasować ciuch. Sprawę załatwiłem u krawcowej- profesjonalna robota.

 

Koszty- zapłaciłem 23 dolary, co w przeliczniku na stronie bankowej dało mi 91 zł. Dołożyłem 25 zł u krawcowej. Efekt? Zdumiewający.

 

Wykonanie:

 

Bardzo dobry materiał, miły w dotyku, perforowany- co zapewnia wentylacje. Wkładka w spodenkach jest żelowa, przejechałem w nich już 4 maratony, a sumarycznie około 500 km. Nic się z nimi nie dzieje.

 

Nie mam zdjęcia przed lustrem, ale mogę Wam pokazać dwa szoty z niedzielnego maratonu. 

 

Link do zakupów:

 

https://www.aliexpress.com/store/2802234?spm=2114.10010108.0.0.UXNgUp

 

Link do tego, jak na mnie leży:

 

http://velonews.pl/uploads/images/image/65739/file/934541f4-7c42-4adf-b3f3-e5212be8b3bb.jpg

 

http://velonews.pl/uploads/images/image/65967/file/0c1e05e7-1a80-4d63-afdd-243fbb9e3e6f.JPG

 

W razie pytań służę pomocą.

 

Pozdrawiam

 

Dawid

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...