Skocz do zawartości

[kask] motorowy, dobry/zły pomysł?


_igi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemika, patrze tak po aukcjach z allegro i widze, że można kupić całkiem tanio pełne kaski motorowe, czy to warto? Wiem, że to by śmiesznie wyglądało, ale ogólnie w kasku się śmiesznie wygląda :excl: No i muszę powiedzieć, że zdolny jestem, więc chciałbym coś "pancernrgo", co dobrze by ochroniło moją łepetynę :rolleyes:

 

A jaki kask proponujcie do 100 ,- ?

 

Chcialem sobei dla jaj kupić taki kask robotniczy, ale widze że na allegro nie ma :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kaski motorowe (fullface) na rower to zły pomysł głównie ze względu na przyciemniane szybki, wagę i beznadziejną wentylacje, a jeżeli chodzi o zwykłe (niepełne) kaski motorowet to jw. tylko bez wzmianki o szybce.

 

A jakiego kasku szukasz, do sportów grawitacyjnych czy XC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o kaskach fullface to niestety ale muszę Cię zmartwić.

Zapewne myślisz o kasku typu Dragon lub Tiger (jeździłem swego czasu na skuterach) i muszę Ci powiedzieć że w cieplejszy dzień pocisz się jadąc 60km/h w takim kasku. Co będzie przy pedałowaniu i niższych prędkościach chyba nawet nie muszę Ci mówić. Łatwo możesz się przegrzać.

 

Na zdrowiu nie warto oszczędzać - kup kask przystosowany do sportu w których chcesz go stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kask typu motocrossowego to od biedy się nada, do FR czy DH.

Jeżeli masz integrala to niepolecam jazdy w nim, wiem bo sam jeździłem...wentylacja zerowa pomimo że na motorku było w nim zimno jak w klimie. Wygłuszenie też jest znacznie lepsze, więc nie bardzo do jazdy po mieście się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...