Skocz do zawartości

[pompka do amortyzatora] gdzie? jaka?


kijanka96

Rekomendowane odpowiedzi

Kompresorem amor? Oszalales? Zdajesz sobie sprawe jakiej wielkosci jest komora powietrzna i jakiej precyzji potrzeba?

No właśnie nie wiem. Mógłbyś mnie oświecić :)

Lub rzucić jakimś pożytecznym linkiem na ten temat. Chciałbym się coś douczyć na ten temat. Jakie ciśnienia itd.

Mam cube attention z rockshoxem i nie za bardzo mi się podoba jego praca wiec pomyślałem o zmianie ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. Mógłbyś mnie oświecić  :) 

 

Ciśnienie w amortyzatorze przednim waha się zazwyczaj pomiędzy 70 a 200 PSI, czyli 4,7 - 13,6 ATM.

Ciśnienie w damperze, czyli amortyzatorze tylnym dochodzi do 300, a w skrajnych przypadkach do 400 PSI, co daje odpowiednio 20,4 i 27 ATM.

 

Rzecz w tym, że zarówno w amortyzatorze przednim jak i tylnym komory powietrzne mają niewielką pojemność, więc kompresor może się sprawdzić gorzej niż dedykowana pompka, a i to pod warunkiem, że dysponujesz kompresorem oferującym odpowiednio duże sprężanie. Jeśli chodzi o zawory, to potrzeba wkręcanej końcówki samochodowej, czyli do zaworów AV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej naklejki :(

 

Czyli jak dopompuje psi wg wagi to potem dokręcać zawór na lewej

Ladze od max - do max + ?

 

A jest jakaś zasada ile ma się uginać amor przy napięciu wstępnym z jeźdźcem.

 

W motocyklu były inne zasady i w rowerze zapewne też sa inne. Tam zawiązywalo sie nitkę na ladze i siadało. I pod obciążeniem przy rowerze ile powinno być procent wstępnego ugięcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...