Skocz do zawartości

[renowacja] kolarka Peugeot


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

stałem się ostatnio posiadaczem starej kolarki. Po przegrzebaniu neta wyszło na to, że jest to Peugeot Cosmic z 1988 roku.

a70baf89f3a9e7a5.jpg

 

Na chwilę obecną nie ma tylnej przerzutki, łańcucha, słychać łożysko suportu (więc zapewne co najmniej do rozebrania). Przednia przerzutka była wymieniana (oryginalnie był Simplex, teraz jest Shimano-w dobrym stanie). Koła są przyzwoite, do oczyszczenia i lekkiego (chyba) wyprostowania. Rama wygląda dobrze, zastanawia mnie tylko jedno miejsce - otwór pod siodełko (którego również brak). Ktoś przy tym grzebał bo jest cześciowo hmmm... zaspawane? foto: http://images75.fotosik.pl/858/ad69da02c2015de3med.jpg

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Mega mi się podoba ta kolarka i jest super lekka. Mam chęć ją całkowicie odnowić, ale zastanawiam się czy jest sens, bo rzeczy do zrobienia jest całkiem sporo. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze ktoś cos majstrował przy ramie. Zapewne coś pękło, może rurka podsiodłowa, a może tylko obejma zacisku.Albo spawano, albo obklejono jakimś epoxy-metalem.Na pewno nie da się teraz zacisnąć sztycy siodełka w ramie -  trzeba by było szlifierką lub brzeszczotem zrobić pionowe nacięcie. Pytanie jak duże było szkodzenie przed naprawą. Miejsce o tyle nieciekawe, że tam działają dość duże siły od siodełka, a co gorsza w tym miejscu są przymocowane górne rurki tylnego trójkąta. Jeśli tam było też pękniecie, to gorzej.

Co do odbudowy, to najpierw sprawdź, czy ten rower nie jest czasem zrobiony wg francuskich standardów tzn gwintów (suport, stery, pedały, wolnobieg), średnica sztycy kierownicy itp. itd. Jeśli tak, to pamiętaj, ze dostępność części jest praktycznie zerowa. Ciężko będzie dobrać jakiekolwiek zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, co ktoś z tym robił :/ ale spawanie jest ewidentne i bardzo brutalne. Szyjki żadnej nie ma na tej rurze, wiec obejmy nie założysz a oprócz zrobienia nacięcia potrzebny jest otwór pod zacisk. Wygląda brzydko, może trzasnąć.

 

Sama średnica pod sztycę to nie problem, można dopasować do standardowych wymiarów - a po takim traktowaniu jak przeszła, pewnie nawet trzeba. Na fi25,4 mam czym, jak będzie trzeba to pingnij na priv.

 

 

PS: czy tam był jednak wspawany cały kawałek poziomej rurki jeszcze...? Ta rama to jakaś mina :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...