Skocz do zawartości

[Opony] Coś sensownego w rozmiarze 27,5


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

W MTB 1 cm z każdej strony, to minimum, błoto i tak będzie szlifować ramę przy takim prześwicie.

To mam założyć oponę o szerokości 38 mm żeby było ok? Nie żartuj! Oryginalnie ten rower wychodzi z opona 2.1 , miałem Race Kinga 2.2 który wypada wąski i tez było ok. Wiec takie porady to sobie możesz darować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z tej ramy ale szerokość tylnego widelca to kpina! Miałem w planie przez zimę pojeździć na zestawie Saguaro 2,2 tył i Barzo 2,1 przód, ale po założeniu Saguaro okazało się że między oponę a widełki w najwezszym miejscu przy ciśnieniu 2,2 bara wchodzi tylko wykałaczka :-( Co myślicie? Jeździć tak?

I co, kupiłeś coś sensownego?

Siema. Nic jeszcze nie kupiłem. Wyłączony jestem z jazdy do co najmniej lutego :-( Znajomy polecał mi Scwalbe Racing Ralph i Rocket Ron ale nie znalazłem nic w szerokości 2.1-2.2. Nie wiem czy nie skończy się nad tym, że kupię Ikona.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych Miszelinach użycie jakichś kondonów na suche i twarde warunki w mieszanym terenie, czy w jakichś górkach na wilgotno, to będzie super sprawa ;)

Ale za to na pewno „mniejsze opory” bo jak wiadomo tylko o to chodzi w MTB ;)

 

Już chyba wyżej pisałem, żebyś spróbował Wild Grip'r w rozmiarze 2,1”. Mają taki sam balon ale skromniejsze klocki, co daje jakieś 54mm na sensownej obręczy.

 

Tak bardziej serio, ramę MTB xc gdzie nie mieści się opona tak z 2,3” to bym chyba w przypływie złości na złom oddał. Z drugiej strony obiło mi się o uszy, że np. w jakichś starszych rocznikach Horneta też było mało miejsca na porządną oponę, więc po prostu świadczy to o głupocie projektanta. Rama jakby nie było aspirująca do ęduro i rąbanki.

 

W mojej Meridzie korzystałem z opon 2,4” w postaci Miszelinów Wild Rock'r dających na obręczy 27mm wewn. coś koło 63mm. I to było już na styk, sam balon miał luz ale potężne boczne klocki mijały rurki na jakieś 4-5mm. Zresztą póki opona miała jeszcze „włoski” to zanim się obejrzałem obtarła mi nimi lakier ;) A to stara, budżetowa rama. W kolejnym starociu pod tytułem Mbike Renegade także jest dużo miejsca. Dlatego nie rozumiem nowoczesnej ramy, która akceptuje tylko kiszki szerokie jak przysłowiowy tyłek węża. To ma być rower crossowy czy może tak bardzo ścigancki, że trzeba było wylajtować tylny trójkąt i zabrakło na szerokość..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tych opon Michelin o szerokości 2,1. Nie udało mi się znaleźć. Ogólnie w tej ramie Egoista miejsce na oponę w tylnym trójkącie nie jest symetryczne. Mówię tu o dolnych widełkach. Ewidentnie z lewej strony tego miejsca jest mniej. Natomiast pomiędzy górnymi wyglada na to, że po dwóch stronach opona ma tyle samo miejsca.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tej ramie Egoista miejsce na oponę w tylnym trójkącie nie jest symetryczne. Mówię tu o dolnych widełkach. Ewidentnie z lewej strony tego miejsca jest mniej. Natomiast pomiędzy górnymi wyglada na to, że po dwóch stronach opona ma tyle samo miejsca.

Może masz koło źle zaplecione??? U mnie skończyło się na komplecie Vittoria Barzo 2,1 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na stronie Authora, że montuje do mojej ramy właśnie te opony Vittoria Barzo 2,1. Co do mojego koła to nie powinno być zaplecione źle. W Krossie było wszystko ok. Dodam jeszcze, że koło było centrowane zaraz po tym jak wymieniłem opony na węższe.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to mało prawdopodobne ale wykluczyć też tego nie można. Ale jeżeli by było przeciągnięte w lewą stronę to też widoczne by to było na górnych widełkach, tak mi się wydaje. Postaram się zrobić zdjęcia i wyślę zapytanie do velo.pl czy tak w tej ramie ma być. Zobaczymy co odpiszą o ile odpiszą.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz koło źle zaplecione??? U mnie skończyło się na komplecie Vittoria Barzo 2,1 :-)

Kupowałeś zwijanią, czy drut? Napisz jakaś opinię po jakimś czasie użytkowania.

 

Ja na razie będę reklamował ramę. Napisałem dziś do velo zapytanie. Dostałem odpowiedź, że koło musi znajdować się symetrycznie w widełkach zarówno górnych jak i dolnych. Napisali żebym im wysłał ramę.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś zwijanią, czy drut?

Mam zwijanki. Kupiłem nowe w super cenie 180 zł/komplet :-) Dużo jeszcze na nich nie zrobiłem. Przedtem miałem Race King 2,2 i Saguaro 2,2... Na twardym jest odczuwalnie wolniej, ale w terenie tam gdzie zestaw RK/Saguaro juz dawno latał jak świnia w chlewiku tam Barzo dalej krzyczy "MAŁO"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwna. Na tą chwilę sądów głosić nie będę bo jak się okazało rama pójdzie na reklamację. Jak już będę mógł udźwignąć więcej niż tylko mała butelka z napojem to dokonam pomiaru rozstawu widełek w mojej starej ramie Krossa gdzie bez problemów zamieściłem oponę 2,25 i porównam to do rozstawu w Authorze gdzie ta opona okazała się za szeroka, choć tu związek może mieć brak symetrii opony względem widełek dolnych ramy.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonam pomiaru rozstawu widełek w mojej starej ramie Krossa gdzie bez problemów zamieściłem oponę 2,25 i porównam to do rozstawu w Authorze gdzie ta opona okazała się za szeroka, choć tu związek może mieć brak symetrii opony względem widełek dolnych ramy.

Nie ma co mierzyć... Tak jak pisałem wyżej, Geax Saguaro 27,5x2,2 na obręczy 19mm przy ciśnieniu 2-2,5 bara, w najwęższym miejscu był o grubość wykałaczki od dolnych widełek :sweat: Race King 2,2 jest węższy ale wyższy, więc też był na styk... :verymad: Barzo 2,1 jest ok chociaż na błotko miejsca też bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na próbę pójdą nowe opony zwijane Continental RaceKing 2.2. Nie chciałem wcześniej tych opon na teraźniejsze warunki gdzie jest dużo błota i często mokro bo jeździłem na drutach 2.2. Natomiast na rower wsiądę nie szybciej niż w marcu to zostaną założone RaceKingi.

 

Wracając do tematu mojej ramy. Została wysłana do velo na reklamację, która została uznana. Dziś przyszła nowa rama i byłem zobaczyć jak to wygląda z kołem. Wyglądało, że jest ok. Okazało się również, że w moich Rapid Robach wyszły druty izapadłą decyzja o wymianie na RaceKingi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...