Skocz do zawartości

[Napęd] Co ulepszyć nie dużym kosztem?


Whit

Rekomendowane odpowiedzi

Po co chcesz coś zmieniać w rowerze , który sprzedajesz... Twój rower stoi na OLX? Jeżeli tak to opłaca Ci cię robić taki ruch za takie pieniądze? Dlaczego go sprzedajesz? - oczywiście jak to jest Twoje ogłoszenie.

 

Tak to moje ogłoszenie :) Rower jest wystawiony od tak żeby był a nóż widelec pójdzie choć za mniej go nie oddam. 

 

@@siimon,

 

Dywan jest w mojej piwnicy ;>  choć nie wiem może jest do dywan droższy od tego który mam w chałupie haha

14031024_1076948769065282_1035992973_n.j

A zmieniać chcę bo to moja własność, nadal nim jeżdżę i użytkuję i chcę żeby był w 100% sprawny a z drugiej strony kitu sprzedawać też nie chcę ;)

 

 

Panowie czy jeśli kupię  przerzutkę Deore/Alivio na przód/tył czy z moim obecnym  zestawem odczuję różnice? Czy od razu muszę kupować wszystko czyt. manetki, korbe, kasete itd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualne masz dobrze wyregulowane, to wątpię że poczujesz różnice, najwyżej bieg wejdzie ci te ćwierć sekundy szybciej. Pamiętaj że to manetka ciągnie linkę więc i ona odpowiada za precyzje.

Nadal trzymam sie zdania, abyś kupił linki i pancerze, nowe i to wszystko dobrze ustawił. Jak sam nie potrafisz to daj do jakiegoś szpeca to Ci to zrobi. 

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pancerze-i-linki-rowerowe/zestawy/p,zestaw-przerzutkowy-hyper-szosa-mtb-czarny-jagwire,183895.html?_pli=e0a49f

Takie coś na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy wyżej, spróbuj porządnie wyregulowac napęd i ewentualnie wymień linki i pancerze;-)

Masz możliwość przejechania się na rowerze z lepszym osprzętem? Może się okazać że upgrade przerzutki czy manetki w ogóle nie spełni twoich oczekiwan. Nawet dobrze wyregulowany tunrney działa fajnie;-)

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wogóle co wymieniać tylko pchać do żyda i zbierać na nowy. Wymiana Acery na Deore nic nie da, nie odczuje się kompletnie nic poza szczupłym portfelem. Ścigasz się, że potrzebujesz sprzęt wymienić na lżejszy? Nie? To daj se spokój i sprzedaj ten rower za maksymalną kwotę jako tegoroczny i niemal nowy rower. Za rok dostaniesz jeszcze mniej i tylko będziesz tracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na zestawach:

 

Klamkomanetkach ST + przerzutka tył Acera- tutaj ewidentnie jest słabo, nie ma o czym pisać nawet

 

Manetka Acera + przerzutka Acera- zmieniało, podczas spokojnej jazdy wystarczało, w momencie gdzie pojawiało się obciążenie lub potrzeba szybkiej zmiany, było już gorzej

 

Manetka Acera + przerzutka Deore Shadow- znacznie lepiej, chociaż nadal pojawiały się momenty "zawahania" przerzutki podczas zmiany

 

Manetka Alivio M400 + przerzutka Deore Shadow- na tym zestawie naprawdę nie mam do czego się przyczepić, biegi zmieniają się szybko i płynnie, zbicie 3 przełożeń za jednym razem czy wbicie kilku w przeciągu sekundy czy dwóch nie stanowi problemu, zgrzytów i innych przygód brak.

 

Więc jeżeli chcesz coś zmieniać, to minimum Deore ( zresztą jest to chyba od dawna znana prawda), ja kupiłem manetkę Alivio bo akurat miałem ją w lokalnym sklepie w promocyjnej cenie, zresztą nie różni się chyba ona znacząco od manetki Deore na 2010 rok ( napęd 9s)

 

Tyle że o rower trzeba jeszcze dbać i zaglądać do niego nieco częściej niż gdy coś zacznie stukać/ odpadać

 

A jak jeździsz rekreacyjnie, to i Acera starczy, do tego została stworzona. No i koledzy mają rację, po co pchać kasę w rower który masz zamiar sprzedać?

 

Dodatkowo patrząc na zdjęcia, to chyba nie jeździsz wcale tym rowerem. 

 

A jak chcesz coś wymieniać, to zamiast wywalać nowy napęd, to sobie kup osłonę pod łańcuch bo z tego co widzę to masz taśmę izolacyjną....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy celują zaraz w przerzutkę a jak już pisano tu X razy to manetki są najważniejsze bo lepiej obsługują linkę. Przykład na przerzucaniu biegu o 3 widać a raczej czuć od razu w przypadku deore a xt. W deore musisz bardzo daleko pchać dźwignie a w xt prawie połowę mniej. Kup używane manetki deore i koniec lub jak koledzy Ci dobrze radzą opchni rower i kup nowy na lepszym osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ten rower dużo nie zapłaciłem bo kupiłem z wyprzedaży więc wątpię żebym dużo stracił, ponadto nie wiem czy będę na 100% go wymieniał tutaj mi pasuje geometria a wiadomo jak to jest teraz kasa jest potem może jej nie być a tym bardziej, że na wiosnę będę robił prawko.

 

Zmienię te pancerze i ew. dodatkowo zmienię też manetki i mi wystarczy, ścigać się nie ścigam jeżdżę bardziej rekreacyjnie, nawet tego roweru w 100% nie wykorzystuję ale szybszą zmianę chciałoby się nieraz mieć ale jak piszecie, że nie warto zmieniać to słucham się rad starszych i mądrzejszych ode mnie. ;) 

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Dziś jak na złość gdy chciałem się na pożegnanie moim Trekiem przejechać (jest na niego chętny)  coś mi się stało.

 

Otóż jadąc z kumplem pod górę zmieniłem przerzutki na lekkie i się wspinałem, jechałem nie zmieniając nic i zjechaliśmy łąką na asfalt i tu zonk.

 

Chce przycisnąć i zmienić przerzutki a te mi przeskakują (na każdym biegu z tyłu).

Stało się to z chwili na chwile, nigdzie nie zahaczyłem i tym podobne.

 

Jak myślicie  może być to sama regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Arni220,

 

Byłem u  "fachowca" (tok naprawiania lata 90)   mówił mi, że moje koła mają 28 cali i ogólnie na jego podwórku same rzęchy ale mniejsza z tym.

Chciał myć mój rower cały karczerem itd.

 

Wydał werdykt, że mam krzywe ogniwo na łańcuchu i w sumie się by to zgadzało bo bawiąc się napędem sam widziałem, że łańcuch zatrzymuje się/blokuję tylko w jednym miejscu łańcucha. I faktycznie było jedno lekko krzywe.

 

Myślicie, że to to? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąp ogniwo spinka i po problemie, a największy zysk jak chodzi o upgrade napędu da wymiana manetek na Deore lub wyżej, głownie tylnej.

 

A umiejętne umycie roweru myjką w cale mu nie zaszkodzi, nie walić tylko wysokim ciśnieniem po sterach, supporcie i piastach bezpośrednio, cała filozofia. Ja tak myje rower i jakoś się nie rozleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby umyć ładnie szmatką, jak coś psiknąć w trudniejsze miejsce tą butelką która jest np. w prepartach do mycia szyb i jest gicior.

A ten gościu i tak pewnie by na chama był karczerem.

 

Poszedłem do niego bo miałem blisko a śpieszyło mi się ;) 

 

Co do spinki jeśli mam już jedną to nic nie zaszkodzi dać drugą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...