Skocz do zawartości
maciej83

[rower] Radon Slide 130

Rekomendowane odpowiedzi

maciej83

Mam pytanie dotyczące tego roweru bowiem pojawił się w bardzo okazyjnej cenie jak na FS.

Mianowicie starałem się zrozumieć zależności geometrii i wydaje mi się ze ten rower ma dość krótki reach. 440 mm

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to wpłynie na zachowanie tego konkretnego modelu na szlakach górskich ?

http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/mountainbike/all-mountain/slide-29/slide-130-80/ 

czy zauważacie jeszcze jakieś mankamenty tej konstrukcji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciej762

Link popraw, nie działa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Wojtek_Trek
      Przez Wojtek_Trek
      Witam forumowiczów. W związku z licznymi pytaniami na temat geometrii postanowiłem trochę pobawić się w arkuszu kalkulacyjnym. Stworzyłem zestawienie geometrii popularnych modeli szosowych, których ceny katalogowe zaczynają się od 2400-4200zł. Czyli chyba najpopularniejszej kwoty za którą kupowany jest nowy szosowy rower. Rowery w zestawieniu mają:
      aluminiową ramę (droższe Cube Attain są karbonowe) kierownicę typu "baranek" klamkomanetki Metodologia - rozmiary ram podzieliłem na 6 kategorii. Umieszczając rower w danej kategorii na podstawie wirtualnej długości górnej rury. Przy niektórych modelach pominąłem rozmiary XXS oraz XXL.
      Wykres przedstawia stack to reach ratio. Im ratio jest większe, tym rower wygodniejszy, a pozycja na rowerze bardziej wyprostowana. Im mniejsze tym pozycja bardziej pochylona i bardziej areodynamiczna.

Pamiętać należy jeszcze o tym, że podkładki pod mostkiem na rurze sterowej umożliwiają istotną regulację pozycji kolarza (3cm podkładek - stack to reach ratio mniej większe o 0,07)
      Również istotna jest długość mostka oraz kąt nachylenia mostka.

Pytanie - jakie modele jeszcze warto dodać do zestawienia? (Tylko nie można bardzo dużo bo straci czytelność.)

Info. Nie ma Romet Huragan ani Kellys. Romet nie podaje dokładniej geometrii. Kellys nie podaję stack ani reach.

tabela z danymi (warto sprawdzić rozmiar górnej rury):