Skocz do zawartości

[rower] Jaki rower do xc do 2500 zl ?


_maneciarz_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem jak najbardziej :P bo tez jestem na kupnie. gdzie go dostałeś za 2100?

 

Za 2100 dostałem w Warszawie na Bemowie, ale ostatnia sztuka. Chciałem przymierzyć się do większej ramy, ale stwierdzili, że nie mają i na zimę już nic nie sprowadzają.

 

Na razie zrobiłem tylko 60km. Po przesiadce z marketówki ten prowadzi się jak Ferrari (choć nie mam porównania z innymi rowerami tej klasy), mięciutko i aż sam chce jechać. Wielkie opony sporo amortyzują. Mało tego, że na jednej ze swoich stałych tras miałem prędkość średnią większą o 5km/h niż zwykle, to nie odczułem w ogóle zmęczenia, limitował mnie jedynie czas. Deore LX działa idealnie, przerzuca się szybko, bez marudzenia i gładko. Jak dla mnie Manetka Deore wydaje się być lepszym rozwiązaniem niż Deore LX (zintegrowana z klamką hamulca (Kross Level A6 miał takie i nie przypadło mi to do gustu) ). Rock Shox Judy J3 też całkiem miło się sprawuje, choć nie jeździłem po jakimś trudniejszym terenie i jest to mój pierwszy amortyzator. (Las, trochę nad Wisłą, osiedlowe górki itp.). Hamulczyki Avid Juicy 5 wymagają jeszcze chwili dotarcia, ale i tak już działają lepiej od V’ek (na pewno nie jest to jakaś wysoka półka, tylko podstawa, ale i tak jestem zachwycony). Na razie nawet nie hałasowały, ale zobaczymy co będzie jak dostaną wody i błota. Mam jedynie zastrzeżenia, co do poprowadzenia przewodu z płynem od tylnego hamulca. Nad ramą są 2 aluminiowe uchwyty. Jednak do końca nie wystarczają bo przewód w części środkowej obija się o ramę. Całkiem przyjemna jest kierownica wygięta po obu stronach ku górze. Przyjmuje się troszkę bardziej pionową pozycję, co wydaje mi się jest całkiem miłe przy podjazdach. Co do ramy (tak naprawdę jedyne, co jest Polskiej konstrukcji, ale nie Polskiej produkcji), to nic mądrego nie mogę powiedzieć. Geometria mi odpowiada jak najbardziej, wygląd i malowanie nie (ale kolorami się nie jeździ). Co do sztywności i wytrzymałości, to zobaczymy na wiosnę w górach (Wypad w Bieszczady, bo na makrokeszu musiałbym ubrać zbroję pełną płytową, żeby czuć się w miarę bezpiecznie).

Jedyna uwaga to tylne koło. Co prawda nie jest jeszcze scentrowane, ale po tej skromnej trasie wszystko się jakoś ułożyło i zauważyłem 4 luźne szprychy. Nie ważę mało, bo ponad 90kg, ale coś takiego raczej nie powinno się zdarzyć w rowerze za taką kasę (dla mnie to i tak był kolosalny wydatek).

W Unibike jednak pierwszy przegląd jest DARMOWY (brawo!), a ja dodatkowo umówiłem się z service, że wszystkie naprawy i regulacje, przed pierwszym przeglądem, będą za darmo (bo centrowanie koła nie wchodzi w gwarancje zazwyczaj).

Jutro dociągnięcie szprych, małe czyszczenie i smarowanie łańcucha a następnie trasa 100km :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam :D

 

Szukam roweru XC do 2500 zł (no, w wyjątkowych przypadkach budżet można rozszerzyć do 2800). Przez 3 ostatnie lata jeździłem na Unibike Evo '05 i byłem z niego bardzo zadowolony (nie licząc opon Authora, które do niego kupiłem :D), ale nadchodzi czas zmian.

Jeżdżę dosyć agresywnie po lesie, choć w mojej okolicy zatrzęsienia ich nie ma, o górach już nie wspominając (jak na ironię mieszkam w Tarnowskich Górach :P), toteż nie gardzę szosami. Na ten moment licznik pokazuje 1255 km od początku roku, a raczej spokojnie dociągnę do 1500 (dojazdy do szkoły).

 

 

Na oku mam kilka modeli:

 

Giant Terrago 2 Disc - 2339 zł w sklepie w Chorzowie

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/400

 

Unibike Expert/Flite - 2699 zł/1999 zł

http://www.unibike.pl/expert.html

http://www.unibike.pl/flite.html

 

Kelly's Magic - 2299 zł

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...6&pID=15372

 

Cube Attention Disc - 2399 zł

http://www.skiteam.pl/rower/Cube/attentiondisc/

 

Cube Acid - 2649 zł

http://www.skiteam.pl/rower/Cube/acid/

 

A może coś innego?

 

Nie śpieszy mi się do kupna roweru, raczej będę kupował na zimę lub nawet na wiosnę zeszłoroczne już wtedy modele.

A może wręcz nie potrzeba mi nowego roweru?

 

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Przymierzam sie do kupna rowerku, ale nie mogę się zdecydować na coś konkretnego. Generalne chcę się zmieścić w 2500zł, no powiedzmy +- 5% (wiadomo im mniej wydam tym lepiej hehe) ^_^

A co mi chodzi po głowie:

 

1. Kross A6 z roku 2008 - http://allegro.pl/item611148430_rower_kros...9_czerwony.html

No w tym widzę dobry widelec, poza tym słyszałem ze te Krossy są całkiem dobre, no bo cena tego jest atrakcyjna

 

2. KTM Ultra Fire - http://markowerowery.pl/product.php?id_pro...id_categories=0

Tego moge mieć za 2500 więc sie mieszczę w założonym budżecie.

 

3. KTM Ultra Line - http://markowerowery.pl/product.php?id_pro...id_categories=0

Tego też mogę mieć tańszego niż cena katalogowa, 2550zł jakoś.

 

4. Cube Attention - http://www.skiteam.pl/rower/cube/Attention/

Ten mnie zaciekawił też.

 

5. Felt Q720 - http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__FELT+Rowe...ZTA=A&HNT=T

lub cos takiego?

 

A może polecacie jeszcze coś innego? Jak tak to co np.? Jak już wspomniałem nie chcę za bardzo przekraczać granicy 2500, no ok. 2600 max., bo idąc tropem "kolego trochę dołożysz bedziesz miał maszynę, że hej" tak idąc tym tropem mogę skończyc na 10000... a założyłem sobie granicę konkretną.

 

Proszę o opinie i ewentualne propozycje.

 

Pozdrawiam ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie propozycji, najlepszy stosunek cena/jakość ma zdecydowanie Kross A6 (jedyny mankament to to że nie jest DISC ready). U Krossa na plus zdecydowanie amortyzator bijący na głowę propozycje konkurencji, przyzwoity osprzęt, Avidy SD7. KTM wg. mnie odpada - płacisz za markę. Na drugim miejscu postawiłbym Cuba ze względu na dobre ramy tej firmy no i ma tarczowe hample.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM'y bym sobie odpuścił bo wypadają słabo na tle innych(zwłaszcza ten pierwszy)... Gdybym sam stał przed tym wyborem chyba wybrał bym Cube'a bo pasują mi ich ramy jeżeli chodzi o geometrie, ale ten Felt też wygląda interesująco... Przejedź się do Ski Team'u, jeżeli masz taką możliwość, to może znajdziesz Cube'a z lepszym widelcem niż podają(mnie się tak udało a cena nie skoczyła w górę)... O Kross'ach jedni mówią dobrze inni źle, różne są opinie... Sam nigdy nie jeździłem więc się nie wypowiem ale decydując się na jego zakup postarał bym się o wymianę przerzutki na powiedzmy XT(kupując go możesz zainwestować od razu i jeszcze zmieścisz się w budżecie ^_^ ) Taka jest moja opinia...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do tego Krossa tak podchodzę ostrożnie, nie wiem co o nim myśleć tak naprawdę...

jeszcze Cube znalazłem tego http://www.skiteam.pl/rower/cube/analog-disc/ tańczy o 250 a różni się tylko że zamiast z tyłu ma Deore ten ma XT... więc czy opłaca sie kupić? przy wymianie przerzytki oszczędność niecałe 200. czy może sie mylę ^_^

Lepszy jednak zawiech by sie przydał mu, jutro skoczę do ski teamu i pogadam co i jak.

Co do KTM-a raczej sobie go odpuszczę jednak.

 

No chyba ze ktoś ma jakieś jeszcze godne uwagi propozycje?

 

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee fakt ^_^ nie doczytalem do konca, dzieki za poprawke... pewnie wyhaczyłbym to jutro w sklepie, ale mimo wszystko teraz wiem.

 

jade jutro sie przymierzyc, no i jest duze prawdopodobienstwo ze mi przypasi hehe

.

.

.

Nie wiem dlaczego ktos przerzucil temat do tego... nie kumam tego w cholere. moze ktos mi to wyjasnic to za dużo o co proszę???

 

Aha powod "wyszukiwarka"? nie ma co, ten kto to przerzucil niech zauwazy ze temat do ktorego przerzucono to co ja pisalem zaczyna sie w 2006 roku wiec jesli od tamtego czasu nic w sprzecie sie nie zmienilo to respect, ale chyba jednak tak nie jest... no chyba ze mnie poprawi ten kto to przerzucil... Ecia?

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to znacząco to nic się nie zmieniło. Co do tego Cube'a Analog disc, to wybrałbym go a nie Attention'a gdyby:

-mechaniczne hamulce mi nie przeszkadzały [w porównaniu do hydr] -/ i tak planowałbym ich wymianę na lepsze {np avid juicy 5 / hayes hfx9/ formula itp tid}

-w niedalekiej przyszłości chciałbym odchudzić rower wymieniając korbę {np na slx}

-rama, a raczej jej kolorystyka bardziej by mi przypasowała

-oszczędzając 250zł, szybciej bym uzbierał na dobrego amorka.

Sam mam Cube'a Aim z 2006r. ale kupiłem tylko cube'a ramę. Za to wybrałem ją spośród innych cube'ów z powodu pasującej kolorystyki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam chciałbym kupić rower do 2 500 zł, poczytałem już trochę i chciałbym was prosić o radę jaki model wybrać z tych co podałem poniżej lub ewentualne inne sugestie, z góry dziękuję za odpowiedź. Rower do codziennego użytku, dojazd do pracy a po pracy po lesie.

 

MERIDA MATTS TFS 100-D

MERIDA SUB 40-Disc 2008 (co to za dodatek SUB???)

MERIDA MATTS-40 D

Cube Hardtail Attention

Cube Analog Disc

 

lub może coś z Treka lub KTM ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do sprzedania meride matts 40d rocznik 2009 po 300 km za 1700 jak bys byl zainteresowany :D

ogolnie świetny rower do tego co mówisz, a dodatkowym plusem jest to, ze posiada hydrauliczne hamulce na tyl i przod ;]

w takiej cenie raczej nie znajdziesz tanszego roweru na podobnym osprzecie. Polecam :huh:

 

a co do reszty:

merida crossway to rower crossowy na kolach o 2" wiekszych od pozostałych, wec zastosowanie troche sie zmienia - bardziej na asflat, niz do lasu, bardziej do parku na sciezki w miare rowne i łagodne.

 

merida matts i sub to prawie to samo, roznia sie rocznikami i osprzetem - sub ma ciut lepszy naped, ale gorsze hamulce.

 

cube to troche inna bajka. te dwa rowery maja zdecydowanie lepszy osprzet (oprocz hamcow oczywiscie) od merid (głównie naped), ale dzieki temu sa zdecydowanie drozsze.

 

u mnie zarowno cuby i meridy to ta sama polka rowerow. meridy maja zrownowazony sprzet. za to cuby maja jedno lepsze, a drugie gorsze, takie male misz masz by przyciagnac uwage.

 

nie wiem jak z ktm'ami w tym roku, ale z doswiadczenia wiem, ze w tej firmie placi sie za znaczek.

 

treki - fajne rowerki i fajny osprzet, ale ogolnie nie przyciagnely mojej uwagi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sav78 pisał też na innym forum- mtbikes.pl i tam dodał jeszcze jeden szczegół- waży ok 95kg, co oznacza, że amorki w wyżej wymienionych rowerach (nie licząc Speca) mogą być trochę za miękkie.

 

Co do sugestii:

-pewnie zaraz się posypią propozycje A6 Krossa

-a ja ze swojej strony podam Mbike Renegade 0.5-jak na razie nie mogę na niego narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie właśnie wszedłem żeby to dopisać bo zobaczyłem że inni też dawali wagę tak więc mam 183 wzrostu i ok 95 kg wagi , pisałem też na innych bo zależy mi na jak największej liczbie opinii i dzięki za zainteresowanie. A6 jakoś mi nie leży i chciałbym aby rower też jakoś "wyglądał" a Kross'y może i maja dobry osprzęt ale właściwie są wszędzie widoczne i osobiście wolałbym coś mniej popularnego a dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Jeżdżę obecnie Authorem Stratusem i ogólnie jestem zadowolony. Ale nadaje się on tylko na asfalt i jakieś łagodne nawierzchnie. Ostatnio jeździłem terenowo i się zapaliłem do takiej jazdy. A na moim rowerze się nie da, koła ma za duże, źle się zjeżdża i podjeżdża w terenie i w ogóle bez sensu jeździć na kołach 28 po górzystym lesie.

Chciałbym sobie kupić rower mtb, żeby móc trochę pojeździć po bezdrożach różnych, ale szczerze mówiąc zupełnie nie wiem jaki mógłby to być rower.

Co byście polecili. Budżet do 2000 zł, no góra 2500 zł.

Jestem niewielki -174 cm, ale misiowaty - 90 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...