Skocz do zawartości

[rower] Jaki rower do xc do 2500 zl ?


_maneciarz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Grupowiczów jako nowy na grupie.

 

Chciałem zakupić rower za max, 2500zl, który służyłby mi do XC. Potrzebuje przede wszystkim sprzętu solidnego. Nie wytrzymam odpadających pedałów, luzujących się korb, przeskakujących przerzutek po przejechaniu 100km (mam to już gratis w moim makrokeszu). Wybrałem kilka rowerów, jednak żaden nie spełnia moich wymagań w 100%, wiec chciałbym znaleźć jakiś kompromis.

 

Kross Level A6 ok 2100zl -

Za:

Dobry osprzęt, amortyzator olejowo powietrzny z Lock Outem przy kierownicy, ładny, solidny wygląd, dobrej jakości V brake, łożyska maszynowe.

Przeciw:

Nie mam zaufania do firmy, brak hamulców tarczowych (chodzi o to, że chciałbym tarczówki z jednego względu – działają po scentrowaniu koła, co przy mojej wadze często się zdarza), do Krossa można zawsze je dołożyć, ale wiąże się to ze zbyt dużym kosztem (piasty, klamki itp.)

 

Unibike Export Disc ok 2500zl -

Za:

Dobry osprzęt (Deore, Deore LX), dobry amortyzator z blokadą skoku przy kierownicy, Hamulce hydrauliczne tarczowe cieszące się dobrą opinią.

Przeciw:

Jak na Polski rower wygórowana cena, (choć nie twierdze ze Polskie = gorsze), nie wiem jak to jeździ w praktyce i czy jest usterkowe, jak z wytrzymałością i jakością ramy.

Wheeler Pro 39 ok. 2100zl -

Za:

Sprawdzona firma, hamulce hydrauliczne tarczowe.

Przeciw:

Elastomerowy amortyzator za słaby na hydrauliczne hamulce, hamulce jedno tłoczkowe niecieszące się za dobrą opinią, osprzęt Alivio, Acera i tylko tył Deore.

Giant Terrago ok. 2100zl -

Za:

Deore, Deore LX, sprawdzona firma, service mam kolo domu.

Przeciw:

Brak tarczowych, elastomerowy amortyzator

 

Giant Yukon ok. 1700zl -

Za:

Atrakcyjna cena, sprawdzona firma, tarczówki.

Przeciw:

Tarczówki mechaniczne (niektórzy uważają, że gorsze do V’ek), amortyzator taki jak w Terago.

 

Nie wiem, z czego mam zrezygnować – amortyzator olejowo powietrzny/sprężynowy czy elastomer, który z czasem się wymieni. Hamulce – dobre V’ki jak w Kross, czy może jednak iść w tarczówki, (ale czy mechanika czy hydraulika, jaka jest różnica czy warto inwestować), choć jak już mówiłem mało nie warze i często mi się centrują koła przez co trace hamowanie przy V’kach. Na razie niestety nie znam się na osprzęcie typu suporty, korby, obręcze, czy opony.

Może poszukać jeszcze czegoś w innych firmach? GF, GT, Kona, Merida ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz musisz kupić krossa i sam sie przekonać ze to porzadny sprzęt za rozsądną cenę. Zwłaszcza, że na allegro chodzą już po 1800 złotych więc 600 reszty będziesz mógł przeznaczyć na ewentualne modyfikacje.

 

Sprzętowo oczywiście ze wszystkich wymnienionych wygrywa Expert disc aczkolwiek kosztuje aż 700 wiecej niz A6.

 

Jak masz okazję to przejedź sie każdym z nich i wybierz wygodniejszy dla Ciebie.

 

A obawy o koła odstaw na bok- brat o masie 110 jezdzi na meridzie matts whitewater nawet bez stozkowych obręczy od miesiaca i ani śladu centry.

 

Uwierz- czasem sprawdza sie powiedzenie "dobre bo polskie" choc moze powinno być "dobre mimo tego że polskie" ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś?

Jeśli nie zależy Ci na wadze i rzeczywistej wartości lub oszczedzeniu paru groszy to niech zadecyduje dostępność konkretnej marki i bliskość serwisu na przykład- bo to nieraz jest przydatne:)

 

No ale skoro juz Ci nie zależy to chyba tak czy siak wystartowac z lepszym rowerem skoro juz dysponujesz takimi srodkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś?

Jeśli nie zależy Ci na wadze i rzeczywistej wartości lub oszczedzeniu paru groszy to niech zadecyduje dostępność konkretnej marki i bliskość serwisu na przykład- bo to nieraz jest przydatne:)

 

 

Mieszkam w Warszawie wiec znajdzie sie sklep i service każdej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh żeby ta licytacja sie nie skonczyla...:) no ale ciekawo czy Lobster by ją za 2500 sprzedał bo sam osprzęt bez ramy więcej jest wart:(

No to jak masz dostęp do wszystkich marek to poświęc kilka dni i przymierz kilak ciekawych opcji:)

Możesz nawet celować w wyższe ceny- mając gotówke sklep opuści czasem i do 400 złotych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon... jak widze przerzutke lx-a z piastami altusa to mnie odrzuca od czegos takiego na kilometr. Ciekawe co za mozg ukladal konfiguracje tego roweru :eek: Co do wymienionych wyzej to albo Kross jezeli chcesz kupic rower i miec swiety spokoj albo Wheeler, tylko jego trzeba zdecydowanie doinwestowac jezeli masz zamiar pojezdzic na powazniej. Ta Merida z linku jest bombowa... Az szkoda sprzedawac z tak mala kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem po sklepach i jak na razie skreśliłem Giant Yukon. Powód: Hamulce Tarczowe mechaniczne Hayes GX2 faktycznie działają gorzej od V brake.

Przymierzyłem sie do Krossa Level A6 - wszystko super, ale jednak brak tarczówek, a dodanie ich do tego roweru było by zdecydowanie za drogie.

Wsiadłem też na Wheelera Pro 39. Wrażenia też pozytywne, bo fajna rama i to nawet cieniowana od środka wiec przy tej samej wytrzymałośći lżejsza. Jednak osprzęt gorszy niż w Kross a amortyzator poprostu beznadziejny, bez blokady i jakis gumowaty. Zainteresowały mnie też potrójnie wzmacniane obręcze, podobno mocniejsze. No i poprostu super chebelki Hayes Sole.

Z Unibike Expert moze być problem bo zwyczajnie nie ma go w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maneciarz, nie odpowiedziałeś, jezeli mozesz dolozyc te 500zl to kupuj tą meridke, ona jest warta grubo ponad 4 tysiace.

 

Problem z tą Meridką jest taki, że to jest aż Kraków. Nie zdecyduje sie na zakup używanego roweru bez jego obejrzenia i przejehania się. Owszem moge wybrać się pociągiem ale niesety taka wyprawa przerośnie mój budżet. Żaluje ale raczej nic nie wyjdzie, choć nie twierdzę ze to nie jest łakomy kąsek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Krakowie, ale nie mam funduszy, więc oboje nie możemy obejrzeć tych rowerków. Ale mogę Cię zapewnić, że ten rower to nie żaden sh*t. Ewentualnie możecie umówić się na zwrot, jakby rower Ci się nie spodobał, koszty nie byłyby ogromne, kurier w jedną, ewentualnie obie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Merida... Jeśli oczywiście byś wytargował ją za 2500-3000 bo moze niekoniecznie za tak tanio pójść...

Możesz jeszcze looknąć ski team jeśli w wawie jest: Kona Lava Dome za 2299 oraz GF Tassajara za 2599zł lub Spec'a HardrockXC Comp za 2449

Mi już pomysły się skończyły...

A swoją drogą aleś sie tych tarczówek uczepił :)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady.

Skończyło się na tym, że stoję przed wyborem tylko 2 rowerów. Unibike Expert i Kross Level A6.

Pozostali konkuręci zostali zdyskwalifikowani z spowodu stosunku cena/osprzęt. Firmy takie jak Trek, Wheeler, GF, Merida, Kellys, Kona za rozsądną cenę oferowały znacznie gorszy osprzęt i w dodatku niektóre z nich (w moim przedziale cenowym) miały zbyt wiele oszczedności i były "nierówno" złożone.

Mam tylko nadzieję, że Polskie produkty okażą się w miarę trwałe a ramy dobrej jakości.

Teraz pora pojechać do sklepu o przymierzyć się do Experta. (2299zl).

Pozdrawiam

 

Finalnie zdecydowałem sie na Unibike Expert Disc za 2100zl.

Zrobilem na razie 30 km ze sklepu i nic nie odpadlo. Jeśli ktoś jest zainteresowany bede zdawal dalsze relacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...