Skocz do zawartości

[Buty] MTB Specialized Sport 2006


Fiodor

Rekomendowane odpowiedzi

MTB Specialized Sport 2006

koszt: 240 zł

 

9448.jpg

 

Zakupione w twomark, dostarczone błyskawicznie. Po otwarciu dużego czarnego pudła z wściekle czerwonym charakterystycznym S ukazały się buciki z instrukcją i reklamówkami specialized body geometry. Miałem do wyboru ten model bądź shimano sh-072, wybrałem specjałki ze względu na wygląd, 3 rzepy, no i body geometry. Co to body geometry?

dość dobrze przedstawione jest to tu: http://www.specialized.com/bc/microsite/bodygeometry/

w skrócie: ustawienie stopy pod kątem.

Jak się sprawują w terenie? a bardzo dobrze, jedyny minus jaki zauważyłem to to na 1 bucie, nie wiem skąd się wzięło to porwanie być może w trakcie jazdy po lesie w chaszczach, no nie było i naraz patrzę jest (?):

 

buty1.jpg

 

Zwiewno, sztywno, tak jak mi pasuje, bloki trzymają się dobrze, nic w butach nie skrzypi, etc. Polecam każdemu, kto ma te 240 zł+koszty przesyłki.

 

Więcej fotek:

buty2.jpg

 

buty3.jpg

 

buty4.jpg

 

buty5.jpg

 

buty6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem w nich jakies 500 km jak na razie. moge zatem napisac troche wrazen.

 

dalem za nie 299 w skiteamie. nawet za takie pieniadze uwazam je za swietny zakup.

bardzo sztywna podeszwa jest jednoczesnie bardzo wygodna- chodzenie w nich nie sprawia zadnych problemow. bloki gleboko schowane, nie halasuja. bieznik sprawdza sie w kazdych warunkach- w piachu i blocie konkretnym. bloto ciezko potem wydlubac:)

 

buty wygodne, nie obcieraja. 3 rzepy bardzo pewnie trzymaja stope. lekko sie rozeszly, mozna kupic na styk(tak mam). nic mi sie nie strzepi jak na razie poza rzepami, ale to detal. niteczki mozna latwo przyciac.

 

swietna wentylacja, juz przy malej predkosci czuc wiaterek na stopie. przez to latwo przemakaja. w deszczu potrzebowaly kilku minut ulewy. ale wysychaja szybco na szczescie.

 

balem sie, ze przez ta siateczke wszystko bedzie lecialo do buta i bedzie sie tam robilo niezle bloto, ale tak nie jest na szczescie.

 

z zakupu jestem bardzo zadowolony jak na razie. polecam zdecydowanie (zwlaszcza za nizsza cene- nie do pobicia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak autor topica zakupilem za 240zł do tego SPD 520 za cały kompet dalem 339zł = :angry2: co do rozmiaru to ja mam normalne trampki 43 a te mam 44 wolalem miec luzu wiecej( wystraszylem sie tym ze noga mi napuchnie i zonk :rolleyes: ) nastepnym razem wezme raczej na styk :P super rozwiazanie 3 rzepy jak na razie ok 300km i wszystko OK

Butki szczególnie godne polecenia

pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem tych butkow :P Sa poprostu idealne, nie mam sie do czego przyczepic. Koszt: 240 PLN. Ogolnie zrobilem w nich jakies 350 km, w brudzie, wodzie, blocie i nadal nic. Przeczyscilem i wygladaja prawie jak nowe. Z poczatku zaintrygowalo mnie to ze bloki sa tak umiejscowione, ze nie stukaja, jednak gdy idziemy po nierownej nawierzchni nie da sie ich nie odczuc. Od siebie dodam, ze w butkach tych zdarzylo mi sie grac w kosza >nie polecam :rolleyes: < oraz skakac pare razy z metrowego murku >da sie, lecz rowniez nie polecam :angry2: <. Polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem właścicielem tych bucików od ok 1,5 miesiąca. Przejechałem w nich ok 900 km. Jestem b. zadowolony, nie będę się więc powtarzał, poprzednicy już chyba wszystko napisali, b. dobre buciki.

Uwaga tylko na numerację !!!! Jeżeli ktoś będzie zamawiałprzez internet polecam przymierzyćje gdzieś gdyż moim zdnaiem numeracja jest trochę niepoprawna.

Normalnie noszę buty 42 czasem 43, ale nigdy większe, a te buciki rowerowe musiałem zakupić w rozmiarze 44. Używam ich z blokami time'a i również wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem te buciki z twomarku na allegro, butów nie mierzyłem ale wziąłem nr 47 (normalnie 46) i leżą jak ulał. co do wykonania to są one dobrze zrobione, ale wysoce prawdopodobne że gorna część języka pęknie podczas mocnego użytkowania( to samo co się stało u Fiodora ), poprostu podczas zgięcia mocno nogi w stawie skokowym ta cześc uciska i może się rozerwać.

 

BTW nie długo pisanie o tych butach w samych superlatywach stanie się OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś że używam troche te buty jakiś 1 sezon z groszami.

Zalety

-w miare dobra wentylacja

-dość sztywna podeszwa -

-wygone

-nigdzie się nie prują ,dobrze poklejone

Minusy

-rzepy bardzo słabe po 1 sezonie nie trzymały już wogóle

-w prawym bucie gąbka z tyłu buta opadła na dół

-słaba podeszwa -strasznie już jest zniszczona

-skrzypią w kontakcie z pedałem

-brak korków z przodu a przydały by się czasem

Ja dałem za nie jkoą 300 zł w zeszłym roku .Czy kupiłbym drugi

i raz -NIE.Za tą kase kupiłbym coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przykręcenia bloków to są śruby od bloków a nie od butów ( te od bloków mają przekrój poprzeczny w kształcie litery T, czyli mają łepek, a te co są w bucie go nie mają i nie ma możliwości przykręcić nimi blkoków)

EDIT: pierwsze zdjęcie w poście Fiodora, pokazujące podeszwe w szarym bucie (lepsze światło) tam w górnych gniazdach są śrubki a w dolnych nie, i o te śrubki mi się rozchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają te buty na tle Shimano sh-m072 ??

 

Cena jest w miare podobna (shimano na allegro stoją tak w okolicach 209zł)

 

Które będą leepsze? Dodam, że będą to moje pierwsze buty pod SPD :D Planuje zakupić do tego pedały 520.

 

Bede wdzięczny za pomoc :D

shimano sa rekreacyjne, maja mniej sztywna podeszwe i tylko dwa rzepy. wygodniej bedzie sie chodzilo, ale spece sa lepsze do samej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarły do mnie już buty i pedały :)

 

Na razie zrobiłem w nich coś około 200km i muszę przyznać że są bdb B) Zarówno buty jak i pedały. Buty wygodne. Podeszwa bardzo twarda (nie jest to carbon, ale jak na tę cenę jest dobrze).

 

 

Oto zdjęcia mojego kompletu :)

Dodam, że na zdjęciach wygląda "ładniej" niż w rzeczywistości z bliska. Jak im sie dobrze przyjżałem to widać troche "tani" plastik na podeszwie. Ale i tak w tym przedziale cenowym najlepszy wybór.

 

Buty udało mi się okazyjnie kupić :) Kupiłem je na tej aukcji. Idealnie trafiłem! 225zł + przesyłka (8 zł) Trafiły sie akurat moje :) Mój rozmiar i własnie ta kolorystyka którą chciałem :) Dostałem paragon więc kupiłem "w sklepie" (polecam sprzedawce :wink: ) a na pudełku widniało 299zł :D

 

Buty posiadają bodygeometry do którego to trzeba sie przyzwyczaić (noga jest pod lekkim kątem [wyżej "paluch" niż "mały palec"]) co wcześniej już było opisane - jest po to aby chronić nasze kolana. Na poczatku nogi mi sie troche męczyły, przez to, że jest większy nacisk na zewnętrzną część stopy, ale po paru(dziesięciu :) ) kilometrach noga sie przyzwyczaila :)

 

Buty współpracują z pedałami Shimano PD-M520 i bardzo dobrze układa sie ta współpraca :) Oby jak najdłuzej :)

 

Nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi. But zgrabny i wygodny. Polecam ludziom których nie stać na najwyższe modele Shimano czy tam SIDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...