Skocz do zawartości

[przerzutka tył]


lis2006

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak juz kiedys wspominałem tu na forum wymieniłem cały naped procz tylnej przerzutki, teraz własnie przyszedł czas, aby to zmienic i dokonac zakupu:D no i zwracam sie do was z prosba o pomoc w jej wyborze.

 

jezdze w wiekszosc po asfalcie (przynajmniej w tym sezonie) ale w nastepnym mam zamiar startowac w maratonie i ogolnie troche posmigac XC (niedługo złoze jeszcze koła jak juz pisałem w innych tematach) tak ze chciałbym aby przerzutka była jak najbardziej wytrzymała,trwała i aby mnie nie zawiodła podczas wyscigu.

 

zastanawiałem sie nad takimi modelami:

 

deore lx m571 SGS normalna sprezyna

deore lx m580 SGS odwrotna sprezyna

deore xt m760 SGS odwrotna

deore xt m751 SGS normalna sprezyna

Przerzutka tylna X.7 SGS

 

(ps.jak to działa ta normalna i odwrotna o co w tym chodzi)

 

 

co polecacie? ceny tych przerzutek wahaja sie od 100 do 150zł i nie mam juz wiecej kasy tak ze prosze o porady w stosunku do tych lub podobnych cen (ew.waszych prop.) aha i mam naped 8rzedowy. klamkomanetki Shimano Altus ST-EF298(w przyszłosci wymiana).

 

dzieki i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X.7 jest na 1:1 czyli raczej nie pojezdzie chyba ,ze zmienisz od razu manetki. Ja od paru dni mam XT rd-m751 z normalna sprezyna i jestem zadowolony ,ale co mozna powiedziec po paru dniach...

 

A co do odwrotnej sprezyny to dziala na zasadzie takiej ,ze gdy normalnie wrzucasz na wyzszy bieg to tam schodzi na nizszy i odwrotnie i manetki pokazuja wtedy tez odwrotnie. Stworzono ja ponoc po to ,zeby lepiej zrzucala biegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za opinie i porady i czekam na dalsze:) jezdził ktos na lx/xt z normalna sprezyna? jaki przebieg?jaka kultura pracy? jak wrazenia?

 

Ja jak juz wczesniej napisalem posiadam ja ,ale bardzo maly przebieg. Co do kultury pracy to nie mam zastrzezen ,bo mnie zadowala praca tej przerzutki i sprezyna tez jest dosyc mocna wiec lancuch nie "szaleje" obtrzaskujac rame itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za opinie i porady i czekam na dalsze:) jezdził ktos na lx/xt z normalna sprezyna? jaki przebieg?jaka kultura pracy? jak wrazenia?

No a jakie mogą być wrażenia w topowej klasie? chłopie, masz kasę bierz xt, nie masz kasy bierz acere. Myślisz że ktoś ci napisze że np. klekoce albo kółka latają i doradzi ci wziąć tourney?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...