Skocz do zawartości

[pedały] Dobrze trzymające, ale nie SPD


Sziva

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dołożyłbym sobie do podałów jeszcze plastikowe noski np. takie kupione w decathlonie i po problemie.

jaki nick takie pomysły ;)

 

@vdcmike

 

moja jeździ w adidasach na dartmoorach z pinami i też zadowolona :) mówi że nie ma wogóle porównania z poprzednimi "tradycyjnymi" pedałami :) ale zrobi rocznie jakieś 1000 - 1500 km rekreacyjnie więc nawet nie ma szans żeby zniszczyć podeszwy w butach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i lekkie, ale ani tu dobrego podparcia ani trzymania bo pinów mniej. Był już kiedyś temat o tych "motylkach" na forum, a zaczął się od pytania czemu ludzie odsprzedają je prawie nowe... ;)

 

PS. Popatrz na pedały HT, produkują modele o różnym stopniu wylajtowania. Choć oczywiście w pewnym momencie ceny rosną na tyle, że zaczynasz się zastanawiać co jest niby tańszego od rzekomo drogich systemów zatrzaskowych, zwłaszcza jak do platform jednak wykosztujesz się na buty zamiast jeździć w "tenisówkach".

 

A co to trwałości podeszw, to ja zorałem skejtowe Etnies'y w niecały jeden sezon, gdzie jakoś masakrycznie dużo jeżdżone nie było (może z 3000km), na tyle że już nie szło na tym dłużej jeździć bo stopa przesuwała się po pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji, też szukam pedałów platformowych na łożyskach maszynowych do 100 zł.

 

Czy warto kupić któryś z tych modeli?

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pedaly-rowerowe/uniwersalne-platformowe/p,pedaly-platformowe-vp-196-vp,38530.html

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pedaly-rowerowe/uniwersalne-platformowe/p,pedaly-apd-427-czarne-author,24811.html

 

Powyższa modele mają dobre oceny, ale trochę osób na forum skarżyło się w ostatnim czasie na jakość wykonania. Czy ktoś wie jak to jest, jakość się znacznie obniżyła, czy jednak warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś póki co zamówiłem sobie Octane One Static (łożyska kulkowe), ponieważ potrzebowałem na szybko, na weekend, żeby nie zostać bez pedałów. Być może będę je niedługo sprzedawał. ponieważ docelowo planuję Xpedo Spry (stety/niestety urzekł mnie ich design), z Chin. I tu pytanie - czy ktoś z forumowiczów ma może sprawdzonego sprzedawcę na Aliexpress bądź podobnym serwisie, posiadającego w ofercie te pedały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały już przyszły. Trzymają się buta jak dzikie, ale też swobodnie można zdjąć nogę przy zatrzymaniu. Od razu podokręcałam wszystkie piny. 

 

62bfe186ef180191.jpg

 

 

Póki co jeżdżę w nich w butach Keen i zastanawiam się czy odczułabym znaczącą różnicę po przesiadce na buty 5.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...