Skocz do zawartości

[Amortyzator] pokrętło tłumienia powrotu nie działa


DidkuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem, mianowicie po około miesiącu, chcąc lekko zwiększyć tłumienie powrotu, pokrętło stoi w miejscu i nie da rady go ruszyć. Chodzi o male czerwone pokrętło na dole prawej goleni w amortyzatorze Fox Evolution Series. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej rozwiazales problem?

 

Go Hard or Go Home

Witam. Od pewnego czasu mam problem, mianowicie po około miesiącu, chcąc lekko zwiększyć tłumienie powrotu, pokrętło stoi w miejscu i nie da rady go ruszyć. Chodzi o male czerwone pokrętło na dole prawej goleni w amortyzatorze Fox Evolution Series. Co robić?

Hej rozwiazales problem?

 

Go Hard or Go Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pozostawienie pokrętła w skrajnej pozycji - lubi się wtedy zapiekać.

Najlepiej jest rozebrać cały tłumik i dopiero wtedy podchodzić do próby ruszenia regulacji, zrobienie tego siłą z zewnątrz może spowodować jej uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja z pelna odpowiedzialnoascia za to co moze sie stac,wzialem kombinerki i 'przegwalcilem' pokretlo.

Cos w srodku gruchlo i w momencie obrotu czulem cos jakby piasek - - mogl mi zardzewiec w srodku tlumnik   ?? 

Podczas jeszcze jednego przekrecania byly takie same dzwieki i co ciekawe tlumienie powrotu dziala,bo udalo mi sie zmienic ustawienie.

 

Wiec zaciskam kombinerki jeszcze raz i probuje wrocic do poprzednich ustawien.Znow przez dwie pozycje slysze i czuje 'piasek' - i co ciekawe tlumnik znow zareagowal na zmiane ustawien.

Dodam ze amor pracuje normalnie,blokada dziala prawidlowo...tylko tlumienie powrotu musze ustawiac kombinerkami :P

 

Ogolnie i tak mam zamiar go wyslac na coroczny serwis,ale moze wiecie co moze byc odpowiedzialne za takie zgrzytanie ??

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W moim widelcu (Fox Performance 34 Fork GRIP) regulacja tłumienia przestała działać. Po rozebraniu okazało się, że w środku jest pełno błota a kulka jest cała skorodowana i na pewno nie jest okrągła.

Umycie i przesmarowanie elementu widocznego na filmie 06:46 rozwiązuje problem.

Kulka nie nadawała się do użycia, udało mi się dobrać zamiennik z łożysk starego bębenka. Zastanawiam się jakim cudem to błoto dostało się do środka. Pozostałe elementy były czyste.

http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=915

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...