Skocz do zawartości

[kontrola radarowa] Czy działa na rowery?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy radar policyjny działa na rower? Pytam bo powierzchnia odbicia fal (czy jak tak działają radary polskiej policji) na rowerze jest bardzo mała, rama, kierownica widełki i chyba tyle. Może już kogoś złapali za przekroczenie prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można dać się "złapać" na taki przydrożny radarek który tylko mruga jeśli wykryje, że pojazd przekracza dozwoloną w danym miejscu prędkosć. Zazwyczaj jest tam też podana nasza aktualna prędkość.

 

Mi się udało kiedyś coś takiego na górce na Bornholmie. Radar (tylko ja byłem na drodze) wykazał mi ok. 45km/h i kazał zwolnić! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie da, bo jakis miesiąc temu jechałem droga krajowa nr. 1 i z daleka widziałem jak policjant mierzy we mnie radarem, dobrze ze tylko ok. 30km/h jechałem :lol: podjeżdzam cos tam gada o jakies dokumenty i mówi ze prędkosci nie przekroczyłem, wiec cos mu tam zmierzyło, mogłem zapytac ile mu tam wyszło i wogóle co jakbym jechał za szybko :) mandat normalnie jak dla kierowcy auta czy moze jakies pouczenie :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze dało by sie im wmówic, ze chyba maja zepsuty radar bo gdzie jechac tak szybko na rowerze :D

albo jakby ktos jechał na makrokeszu za 150zł i dostałby mandat wart wiecej niz rower :lol: :lol:

 

choc ja w sumie nie wiem czemu mnie ten policjant mierzył, była to prosta droga, chyba ograniczenie do 90km/h, co na rowerze po prostym miałbym jechac ponad 90km/h :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mandat wbrew pozorom wcale nie jest trudno zebrać - wystarczy w strefie zamieszkania jechać 40km/h a tyle chyba każdy biker wyciągnie przynajmniej przez chwilę :)

 

Fajna sprawa wrócić do domu i od drzwi "dostałem mandat za podwójne przekroczenie prędkości rowerem :D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie dostałem taki mandat !! Robiłem sobie trening szybkościowy, rozpedziłem sie na zjezdzie i na płaskim trzymałem około 60km\h, wiało elegancko w plecy :) Obok była szkoła i ograniczenie do 20km\h oraz sciezka rowerowa przy chodniku. No i panowie policjanci mnie zatrzymali i chcieli dać 400zł... :D Próbowałem im wmówić ze na rowerze 60 to sie nie da przeciez, i ze jak pan władza taki madry to niech sie rozpedzi do 60 i mi pokaze czy sie da :D No i w końcu wyszło na moje, tyle sie nie da jechać po prostu, i ze im sie radar popsuł. Ale trzymali mnie jakieś 40min zanim sie wykłóciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na rowerze nie można dostac mandatu za przekroczenie prędkości.

A skąd czerpiesz takie informacje?!?! Jesli kolarz porusza sie po drodze publicznej ma obowiącek dostosowac sie do przepisów na niej panujących..To ze jedzie na rowerze nie oznacza ze moze przejezdzac na czerwonym świetle..i tak samo jest z prędkością..co prawda mało jest miejsc w których rowerzysta łatwo przekroczy dopuszczalną prędkosc co nie zmienia faktu ze takie miejsca istnieja. Mozna spotkać duze ograniczenia szczególnie w rejonach szkół. A rower mimo tego ze zdecydowanie mniejszy i lzejszy niz samochód pieszego zabić tez moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolarz porusza sie po drodze publicznej ma obowiącek dostosowac sie do przepisów na niej panujących..To ze jedzie na rowerze nie oznacza ze moze przejezdzac na czerwonym świetle..

Oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem. Co do przekroczenia prędkości, to dam cytat z innego forum:

Prędkościomierze nie są wymaganym elementem wyposażenia roweru, a te które mamy, nie są atestowane i jako "nieświadomy" prędkości nie możesz odpowiadać za ewentualne przekroczenie jej.

- reed.

 

 

Oczywiście mogę się mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ktoś jest czegoś "nieświadomy" nie czyni ze za złamanie róznych praw nie ponosi konsekwencji.

To tak jakby ktos sie wykłucał z policjantem który mu chce wlepic mandat za przejscie na czerwonym świetle, ze nie wiedział ze czerwone oznacza stać :)

Co prawda własnie dzieki temu ze w rowerze nie ma obowiązku zakładania licznika można sie łatwo wykręcić i dostać tylko pouczenie. Ale to tylko dlatego ze to Polska..tu wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie spotkalem z taka kontrola choc ostatnio jade sopie rowerkiem lajcik do zaprzyjaznonej miejscowosci na dożynki Stachurski byl to typa wiecej niz na wizyte papieża na placu świetego piotra sie zjechalo :) i patrze a tu z nad przeciwka jadzie patrol drogówki bo policji tam to pelno w ten dzien bylo i minelismy sie akurat na wjezdzie do tej otóż miejscowosic odwracam sie a oni zawracaja to ja właczam turbo i 41km/h patrze a oni mnie wyprzedzaja(wedlug prostych zasad fizyki zeby wyprzedzic jakis obiekt trzeba sie poruszac szybciej od niego) to ja im tylko palcem pogrozilem ;) pozniej jak ten patrol stał to podeszlem do Sierżanta i Starszego posterunkowego i pytam panei władzo czy wyprzedzajac mnei nie popelnil przestepstwa ?? on na mnie oczy zrobil i mówi ze w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50km/h.

Wiec zmarany na calego wróciłem do domu ;/ i już nigdy nie podjade do policjanta póki nie bede pewnien tego co mysle i robie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie spotkalem z taka kontrola choc ostatnio jade sopie rowerkiem lajcik do zaprzyjaznonej miejscowosci na dożynki Stachurski byl to typa wiecej niz na wizyte papieża na placu świetego piotra sie zjechalo :) i patrze a tu z nad przeciwka jadzie patrol drogówki bo policji tam to pelno w ten dzien bylo i minelismy sie akurat na wjezdzie do tej otóż miejscowosic odwracam sie a oni zawracaja to ja właczam turbo i 41km/h patrze a oni mnie wyprzedzaja(wedlug prostych zasad fizyki zeby wyprzedzic jakis obiekt trzeba sie poruszac szybciej od niego) to ja im tylko palcem pogrozilem ;) pozniej jak ten patrol stał to podeszlem do Sierżanta i Starszego posterunkowego i pytam panei władzo czy wyprzedzajac mnei nie popelnil przestepstwa ?? on na mnie oczy zrobil i mówi ze w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50km/h.

Wiec zmarany na calego wróciłem do domu ;/ i już nigdy nie podjade do policjanta póki nie bede pewnien tego co mysle i robie ;)

 

lol:);)

 

(Sorki admin's - musiałem to skomentować:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roweru radar moze nie wylapac ale przeciez rower sam nei jedzie. Siedzi na nim wielki rowerzysta ktorego radar bez problemu zlapie :D

 

Co do tego ze nie ma sie predkosciomierza w rowerze a przestrzegac trzeba:

a jak ide na swiatlach i sa spalone? W zasadzie przechodze na czerwonym ale to czerwone sie nie swieci.

 

Poza tym badzmy szczerzy, ile mozna przekroczyc. Zreszta zawsze sie chyba dogada ze szkielem.

 

Ps: Ja raz samochodem (seicento 1.1) przekroczylem predkosc 10krotnie. Bede musial tam pojechac rowerem to przekrocze ja conajmniej 9krotnie. Dla jasnosci: ograniczenie do 5 km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, radar wyłapie rowerzyste. Przykładem jest moja siostra która jadąc na rowerze została namierzona takim urządzeniem, kiedy przejeżdżała obok radiowozu policjant powiedział jej że jedzie 24km/h, siostra powiedziała że wie bo miała licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj działa działa!!! Miałem kilka przypadków, że było ograniczenie z małej górki do 40km\h a na dole zawsze stoją policjanci(wiem bo czesto ich tam spotykam bo to moja trasa przelotowa), ja na liczniku miałem 65km\h i chyba od niechcenia zaczął mnie jeden skanować radarkiem bo 2 spisywał gościa:) i się zdziwył że tu można tyle jechać i zaczął do mnie krzyczeć abym zwolnił bo tu jest ograniczenie i po kiwał mi palcem bo tylko tyle zdąrzył;)!!! I nikt nie jezdzi tam 40km\h chyba że jade samochodem to zwalniam bo mam numery rejestracyjne :D:blush::blink: Pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...