Skocz do zawartości

[DIY] zdalne sterowanie tylnej lampki


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, temat trochę dla jaj, trochę nie...  Dojeżdżam sobie do pracy rowerem. Dlaczego rowerem? Bo lubię. Jeszcze się uczę, pracuję popołudniami po szkole, trudno o normalną pracę dla mnie. Śmigam sobie ulicami i dla bezpieczeństwa zamontowałem tylną lampkę na taśmie systemu Molle w moim militarnym plecaku. Jak jestem zapięty pasem piersiowym i biodrowym plecaka, to dość kłopotliwe jest zdejmować go, żeby włączyć/ wyłączyć lampkę. Ostatnio w mediach mówi się o tym, że jacyś dziwni ludzie bomby podkładają, ludzie o tym mówią i w ogóle...
Zrobiłem sobie pilota na kablu.



W sumie jak zobaczyłem efekt finalny to serio zacząłem się zastanawiać jak ludzie na to mogą reagować, jak wejdę do banku wpłacić kasę na części do roweru, do sklepu po izotonika do bidonu, czy gdziekolwiek indziej XD

88a46a387188616bmed.jpg

d2ea418a1a847966med.jpg
3c7577da487ec39fmed.jpg
040496b4e5109975med.jpg
59aaf0ddb07c5d14med.jpg

Przesadzam? Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiciok, na sztycy też mam. :) W ciężarówkach na przykład, kierowca siedzi wyżej i może nie zobaczyć światełka tak nisko, na sztycy. Tak normalnie po ścieżkach rowerowych, osiedlowych uliczkach, chodnikach wystarcza, ale na drogach za miastem, gdzie jeżdżą tiry, wywrotki, betoniarki rozpędzone tak, że najpierw słychać gwizd, potem dopiero je widać, już trochę bym się bał...

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja kiedyś miałem Tylną lampke DiY, światła stop, był plan kierunkowskazów, Ba, nawet zaprojektowałem działający elektroniczny włącznik dotykowy, wiecie taki jak teraz ma każde urządzenie elektroniczne :D

 

Miałem światła długie i krótkie, bardziej postojowe bym to nazwał heh szkoła elektroniczna wypacza jednak, naście lat temu jak dioda led świeciła co najwyżej tak by sie w nocy o nic nie potknąć, ciężko było o dobre i tanie lampy. Wszystko miałem DiY, lampę zrobioną z odbłyśnika lampy z jubilata, połączona z żarówką z emzety ... dawało rade :D

 

Dziś, dziś za dużo wszystkiego, dziś człowiek leniwy, dziś pracuje i nie ma czasu by sie bawić, chyba ze bawi sie w budowę roweru :D Ale podziwiam, podziwiam i popieram, bo mi już sie nie chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że światełka do 90cm wysokości ;) . I potem się tłumacz, że kierowcy ciężarówek...

 

Gratuluję inwencji :) , choć jednocześnie dla mnie to przerost formy nad treścią.

 

Jak chcesz być widoczny, to zrób samoróbę z dużym kloszem - powierzchnia a nie laserowy świetlik i będziesz w podświadomości kierowców odbierany jako pojazd na drodze a nie błędny ognik do zignorowania. Tylko takie podejście jest passe w światku rowerowym :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...