Skocz do zawartości

[podgrupa] Podbeskidzie i dawne woj. Bielskie


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Pochodzę ze stolicy Podbeskidzia, okolice zwane dumnie "Górnym Przedmieściem".

Obecnie dosiadam jeszcze świeżego KTM Ultra Flite (do wczoraj jeździłem na srebrnym Krossie SFX może ktoś widział B).

Z racji tego iż ciągle jestem uczniem z czasem na rower nie jest zbyt różowo, dlatego w tygodniu jeżdżę jedynie traskę z centrum do Wapienicy, dzięki której dość szybko złapałem kondychę. W weekendy zdecydowanie zamierzam podbijać okoliczne szczyty.

 

Do zobaczenia na trasie

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jakiś czas temu się zarejestrowałam na tym forum ale to chyba pierwszy post :)

Mam pytanie do Basi skąd dokładniej jesteś? ja oś kopernika, i interesuje mnie spokojna jazda,

mój zeszły sezon to głównie: Mazańcowice, Ligota, Bronów, Zabrzeg, Cz-Dz, Goczałkowice, średnio 30-50km dziennie

w tym sezonie nie zamierzam zmieniać okolic, jakoś te mi odpowiadają B)

może ktoś inny też się zainteresuje tymi trasami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą" :thumbsup:

Jednym słowem CORKY, udało Ci się przywrócić w tym roku -temat rowerowy- na Podbeskidziu ;)

więc są szanse na jakieś wspólne bike'owanie (żeby nie napisać "pedałowanie" :) ,bo kobiety są wśród nas ;-)

Brać rowerowa budzi się ze snu :yes:

 

P.S. A ja w końcu w przyszły "łykend" na 90% jadę po bike'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt wszystkim ... :icon_mrgreen:

 

wczoraj słońce mnie wyciągnęło z domu popołudniu w sumie to nieco ponad 2 h, ale klasycznie z miasta przez lotnisko do góry lasem nad zaporę Wapienicką i pętelkę od łagodniejszej strony ;) potem asfaltem Skarpową, Karbową, Olszówka przez Cygański Las, Błonie Pocztową, Modrą w stronę ścieżki wzdłuż Białki i do centrum :) (podaje ulice bo tak łatwiej mi to opisać i odnaleźć na mapie)

 

dość często jeżdżę tą traską, nie jest wymagająca ale trochę trzeba się napedałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum :)

 

I muszę się pochwalić.

Dzisiaj, korzystając z zabójczo pięknej pogody wybrałem się z Bielska do centrum Brennej. Trasa wyłącznie aswaltowa przez Jaworze, Grodziec, Górki. No i oczywiście z powrotem.

No a w Brennej, jako że słoneczko pięknie świeciło poopalałem się trochę na ławeczce koło rzeczki, i korzystałem z dobrodziejstw Hot-Spota, który jest dostępny w całej okolicy chyba. W sumie przejechałem jakieś 50km z groszem. Nie lada to wyczyn (jak na mnie), bo ładnych parę lat nie siadałem na rower. :D Dopiero ten sezon zacząłem jakieś trzy tygodnie temu.

Teraz muszę dać nogom trochę odpocząć i za jakiś czas jak pogoda dopisze znowu gdzieś się pojedzie (nie wiem jeszcze gdzie).

Tak się zastanawiałem nad jakimś wyjazdem większą grupką osób, tempem towarzyskim. Może ktoś z Was ma coś ciekawego do zaproponowania.

Bo z tego co tu widzę to forowicze praktykują tego typu grupowe wyjazdy.

 

Pozdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: idea2

 

GRATULACJE !!! :D

 

Ja za parę dni też się będę zmagał z tym samym tematem, wsiądę na brykę po półtorej roku niejeżdżenia, na samą myśl boli mnie... :)

także jeszcze raz gratuluje wyczynu, jak na pierwszy raz.

Ja, co prawda, preferuję tylko szutry i pochodne, ale mam nadzieję, że faktycznie uda nam się (forowiczom z BB) wyruszyć wspólnie na jakąś majówkę, bo chętnych/aktywnych z dnia na dzień przybywa , super! Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero wczoraj rozpoczęłam swój własny sezon rowerowy.

Dlatego było krótko, wolno i bardzo zachowawczo :icon_mrgreen:

czyli 6km z hakiem na "trzy lipki" i z powrotem, ale dzięki temu dziś mogę siedzieć na 4-literach

Jutro będzie trochę dalej, a w niedzielę jeszcze dalej, bo czas nabrać kondycji i zrzucić to co przybyło w czasie "zimowania"

 

a 25 kwietnia rodzinny rajd rowerowy mam zamiar zaliczyć i polecam

p.s. i bez śmichów-chichów z moich 6km :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Rodzinny Rajd Rowerowy to oczywiście będę tam obowiązkowo :)

Dziś piątek, a pogoda bura w zasadzie cieszę się, ponieważ chciałem w końcu odpocząć ze 2 dni od rowerku, od grudnia dzień w dzień na rowerze. Niestety teraz borykam się bólem nóg, co jest również związane z moją pracą 8-12h stojąc. :P Ale od poniedziałku znów na rower, ^_^ chyba że nie wytrzymam to może w niedzielę wyskoczę :D

Co do wspólnego wypadu. Proponuję spotkać się przed rajdem, np w sobotę, lub niedziele poprzedzającą rajd. Mały wypad i kto wie, może w rajdzie pojedziemy razem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Mam na imię Shad i jestem uzależniony. :laugh:

 

Trochę dawno mnie tu nie było. Na forum zarejestrowany od dawna, po przerwie ponad dwuletniej powracam :D

 

Co do zlotów to byłem na jednym, jeszcze ze "starą falą" bielszczan, ale chętnie poznam nowych userów ^^

Tak więc piszę się na wszelkie wypady <o ile praca i szkoła będzie puszczać> i wstępnie na wypad rajdowy ;)

 

[ciach]

Dziś piątek, a pogoda bura w zasadzie cieszę się, ponieważ chciałem w końcu odpocząć ze 2 dni od rowerku, od grudnia dzień w dzień na rowerze. [ciach]

 

A ja właśnie w piątek śmigałem :D

Trochę kropiło, ale co tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wiktorii,

 

Ja mieszkam blisko centrum, tzn raczej "w dole" Bielska (Batorego), takze moje najczestsze kierunki to Bystra, Cyganski, Wapienica. Ale ciagnie mnie w te "druga" strone, wlasnie Mazancowice itp :)

 

Nie pisałam jakis czas, zmogła mnie choroba. Dzis pierwszy raz na rowerku po tygodniowej przerwie - rano nie lało, wiec sie troche przejechałam, ale z powrotem to juz niestety w deszczu..Cos podobna pogode zapowiadaja na najblizszy tydzien, ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj była szybka pętelka przez lotnisko i powrót przez Dębowiec, Cygański las itd - po czterech dniach siedzenia w samochodzie (delegacja) nawet na takiej trasie sił brakuje :icon_confused:

 

przez marną pogodę dzisiaj od rana siedzę i czytam wszystkie fora poszukując kilku części do roweru które ze względu na wiek i zużycie wymagają wymiany (większość już udało się zamówić, więc z nowymi kołami i hamulcami prawdopodobnie już w środę będę gonił po naszych górkach :thumbsup: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w sobotę wyskoczyłem na moment na lotnisko, testowałem nowy licznik.

Musiałem jednak obowiązkowo odpocząć od roweru, ponieważ coś się działo z "tyłem" (?) kolana.

W każdym bądź razie dziś już na III zmianę do pracy i jak jutro pogoda dopisze to na rower!

Może nieśmiało zaproponuję 17 lub 18 kwietnia spotkanie na lotnisku?

Byłoby świetnie 25-go wyruszyć wspólnie na rajd. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te swoje kolana i sie zastanawiam, gdzie maja tył, hmm...; )

Basiu... tam gdzie są zawiasy :)

U mnie 17-sty po południu a 18 caaaały dzień.

Myślę, że możemy spotkać się na lotnisku np. na tzw. betonowym kręgu na rogu lotniska :icon_arrow:

Porozmawiamy sobie i w zasadzie możemy wyskoczyć później wspólnie na jakąś małą rekreacyjną wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to betonowy krąg? znaczy gdzie dokładnie :P

Betonowy krąg. heheh... ja to tak nazwałem :) Koło z betonu gdzie kiedyś lądowały śmigłowce.

To jest róg lotniska gdzie znajduje się ten mały bar zaraz koło ścieżki rowerowej. A krąg jest za siatką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wróciłem z pracy. :wacko: heheh...

Być może i tak się nazywa. Nie wiem. Ale myślę że to będzie najlepsze miejsce spotkania. Z tego co wyczytałem obecni użytkownicy często tamtędy przejeżdżają, więc to dobre miejsce. Jeszcze pozostała kwestia dnia i godziny. Proponuje sobotę godz. 16.00 a jeżeli pogoda nie dopisze to niedziela również g.16.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...