Skocz do zawartości

Krakowski topick ;).


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych króciutkimi "zawodami": jeździmy co 2 tygodnie, mamy dwie konkurencje: sprint (1,21km) oraz podjazd (1,33km asfaltem). Wymagany jest oldschoolowy rower z bagażnikiem, sakwami i błotnikiem pełnym (ew. cokolwiek zbliżonego do 20kg wagi) i dużo dobrego humoru ;) Więcej szczegółów tutaj: http://www.makaronzserem.eu/2011/03/24/rozpoczynamy-zawody-druzynowe-sprint-podjazd/ - gorąco zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Nazywam się Darek, mam 20 lat i mieszkam na Krowodrzy niedaleko pętli KG.

Właśnie zacząłem sezon rowerowy, ale niestety rozleniwieni koledzy zawodzą.

W weekendy zazwyczaj mam czas, bardzo lubię całodniowe wycieczki, zwłaszcza do Puszczy Niepołomickiej, albo Puszczy Dulowskiej, lub dolinek, czy Ojcowskiego Parku Narodowego.

Także półdniowe wycieczki po Krk: Bodzów, Tyniec, Swoszowice, czy inne rejony. Jak na początek sezonu, to myślę że maksymalny zasięg w jedną stronę 60 km wchodzi w grę.

Bardzo dobrze znam Kraków, więc mogę też robić za przewodnika ;-)

Zainteresowanych proszę o kontakt na gg: 5587364

Pozdrawiam

Darek

 

Aha i jeszcze jedna sprawa.

Przez miasto preferuję jazdę głównymi ulicami w celu szybkiego przemieszczenia się i wydostania po za miasto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

I ja się dopiszę. Roweruję od tygodnia. a wcześniej ostatni raz z roweru zsiadłem noooo... 10 lat temu, przy czym nie powiedziałbym, że jeździłem wtedy... ;) Jestem z Prokocimia, a jak będę coś wiedział o jakimś wypadzie (któremu podołam;p) to się co jakiś czas mogę zabrać.

 

Pzdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post i od razu tam gdzie napis Kraków widać smile.gif

Kręcę na rowerku tak od 4 lat ale nie jakoś hardcorowo tak bardziej na spokojnie.

Preferuję turystykę rowerową oraz jazdę rekreacyjną z postojami na podziwianie otaczającego nas świata.

Niestety z powodu mam nadzieje przejściowych problemów z moim organicznym napędem obecnie tylko lekkie wypady bez szaleństw.

Od jakiś 4 tygodni jestem użytkownikiem roweru typu crossowego. Wcześniej ATB.

Mój rejon to Górka Narodowa.

 

Zapraszam też na naszą grupową stronę (grupa liczy całe 3 osoby w tym jedna obecnie nieaktywna smile.gif )

Krakowska Amatorska Grupa Rowerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich z Krakowa i okolic. Czy ktoś z Was wybiera się na Powerade Suzuki MTB Maraton w Krakowie i miałby ochotę na wspólne treningi? Będzie to mój pierwszy maraton w związku z czym póki co moim celem jest trasa MINI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich!

 

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie.

 

Otóż kilka miesięcy temu dane mi było zmienić ośrodek życia z Gdańska na Kraków :) Zaczynam tu rowerowo poznawać okolice i w związku z tym moje pytanie.

 

Mieszkam na Krowodrzy, bardzo blisko pętli Krowodrza Górka. Ostatnio obczaiłem całkiem przyjemną trasę do Ojcowa przez Zielonki, Trojanowice, Januszowice, Korzkiew, Prądnik Korzkiewski i dalej ;). Znam też trochę trasę do Krzeszowic przez Rząskę, Szczyglice, Skałę Kmity i dalej.

 

Proszę "miejscowych" o wskazanie innych ciekawych tras w okolicy, o różnej długości, od 1 godzinnego wypadu do całodniowych wypraw. Stopień skomplikowania też może być różny, byle nie była zbyt duża część trasy prowadzona jakimiś mocno obładowanymi ruchem zmotoryzowanym drogami :)

 

Dziękuję za pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest dość dużo.

 

Jak swojego czasu jechałem do Alwerni przez Liszki etc.. to dużego ruchu nie było;

- można walczyć na Niepołomice przez Bierzanowską, na Kokotów etc... odkąd jest autostrada nie ma ogromnego ruchu;

- Trasa na Tyniec wałami Wisły;

- Na Proszowice, ładna widokowo teraz remontują wiec są pewne niedogodności;

- Na Myślenice(kilka do wyboru)przez Siepraw, przez Wieliczkę, Dziekanowice,Dobczyce, przez Skawinę no i zakopianka ale to nieee;

- Do ojcowa można tez walczyć trasa zaczynająca się w Krk od ulicy Władysława Łokietka i dalej się łapie szlak rowerowy.

 

Jak mi coś wpadnie do głowy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z Krowodrzy.

 

Kilka przykładowych propozycji:

 

Na spacer jak jest mało czasu na błonia przez Głowackiego, kółko, dwa i do domu.

 

Na troszkę dłużej: kopiec Kościuszki, zoo, Piłsudski, lasek wolski, wały Rudawy, Balice, Tyniec wzdłuż Wisły.

 

Na jeszcze troszkę dłużej: wzdłuż Wisły Mirowską (można tam dotrzeć przez zoo, lub obserwatorium żeby ominąć ruch), do przeprawy promowej, skręca się gdzieś w lewo, nie pamiętam miejscowości, potrzebne drobne na prom, 1-2zł też nie pamiętam dokładnie :P, powrót przez most w trakcie budowy i dalej Tyniec.

 

Za Kryspinowem są fajne tereny, tylko nie jedź główną tylko "eksploruj" :P.

 

Na cały dzień: Tak jak napisałeś, przez zielonki na ojców, w ojcowie na szczycie w parku, skręcasz w lewo i przebijasz się przez 94 drogą czajowice->bębło. A tam... można zjechać w prawo w dolinki i jechać przed siebie radośnie. Ale też bez przegięć bo bez kompasu i gps ciężko się stamtąd wydostać za pierwszym razem (sprawdzone na sobie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...