Skocz do zawartości

[rower] Kross Level B8 RIO do maratonów ?


Ursus12

Rekomendowane odpowiedzi

Takie codzienne śmiganie. Wyskoczymy z lasu na asfalt, żeby do domu dojechać i trzeba będzie szybko kręcić, żeby się utrzymać. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie - pierwsza jazda bez licznika.

 

Trasy maratonów, zwłaszcza xc, to inna bajka. Tam sobie da radę. Sprawdzę już wkrótce na maratonie w Korzybiu :)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

P.S. gripy trochę tandetne :)

Oj tak, lipa straszna :)

 

Dostałem też śliczny komplet odblasków [emoji14]

 

dbe79ddac4823e720d70de4e4d5c888d.jpg

 

A linki i przewody do poskracania. Montaż końcowy - jak to w Krossie ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój r7
 

 


Jakby ktoś potrzebował jakiś detal z bliska to śmiało pisać.

A jeśli mowa o napędzie, to nie wydaje mi się, żebym miał jakoś wyjątkowo mocną nogę. Powiedziałbym nawet, że poniżej średniej. Pod górkę jest zupełnie normalnie, jak w 3x9. Za to na prostych chyba będę zostawał z tyłu za kumplami z dwiema przerzutkami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

a na naklejce specyfikacji masz ultralight czy suprlight aluminium?

nurtuje mnie to bo R7 R8 B7 B8 mają rame ultralight a na naklejkach superlight.

z kolei jedynie B8Rio ma i tu i tu ultra.. chociaż na zdjęciach dla mnie wygląda jakby miało 2 kreski a nie jedną jak dla ultra..

na naklejce na ramie.?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/15242/test_kross_level_b8_rio

polecam przeczytać


Superlight - dwie kreski

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

I kolejna zagwozdka Krossa z czego tak naprawdę zrobione są te ramy wychodzi że ultra lite na technologi super lite ??

Jak znam życie to raczej są z super lite aluminium . Jednak wolałbym się mylić !  Byłaby na moją korzyść ta pomyłka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moje B8 Rio przyjechało wczoraj. Całkiem spoko. Napęd 1x11 nie taki straszny jak mówią. Amortyzator taper, za to nie dojechał remote lockout. Na 183 cm wzrostu rama 19". Kupiłem Rio, bo zwykłe b8 i b7 nie były dostępne i Kross nie potrafił powiedzieć kiedy będą. Dostałem też ładny rabat w lokalnym sklepie, także nie żałuję.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Czy mógłbyś mi na pw napisać jakiego rzędu rabat dostałeś ? Czy miałeś okazję zważyć ten rower w tym rozmiarze w specyfikacji fabrycznej ?

 

Zastanawiam się ile on realnie waży i ile można szybkim i niezbyt drogim kosztem urwać z tego poprzez wymianę jeszcze nowych komponentów na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się ile on realnie waży i ile można szybkim i niezbyt drogim kosztem urwać z tego poprzez wymianę jeszcze nowych komponentów na inne.

 

Jeśli chodzi o wagę, to nie mam tekiej, na której mógłbym go zważyć. Chyba, że łazienkowa :P

Ale możesz posiłkować się tym:

 

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=126&mar=227&art=6686 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@@t.j.tomasz, widzę, że jeździsz w zwykłych butach. Rzecz się ma raczej do spd-ów, ale Ciebie też o to mogę zapytać. Na wstawianym wyżej filmiku pada jedna niepokojąca uwaga co do tylnego trójkąta. Dla rozmiarów butów spd większych niż 44, tył buta może haczyć o tylne widełki ramy, które są mocno rozstawione. Zauważyłeś może to u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@t.j.tomasz, widzę, że jeździsz w zwykłych butach. Rzecz się ma raczej do spd-ów, ale Ciebie też o to mogę zapytać. Na wstawianym wyżej filmiku pada jedna niepokojąca uwaga co do tylnego trójkąta. Dla rozmiarów butów spd większych niż 44, tył buta może haczyć o tylne widełki ramy, które są mocno rozstawione. Zauważyłeś może to u siebie?

Do głowy by mi nie przyszło, żeby coś takiego sprawdzić na przymiarkach :)

Tak naprawdę jeżdżę w SPD'kach, żeby rower do domu dostarczyć założyłem takie pedały jakie akurat miałem pod ręką. Faktycznie jest blisko, ale nic nie haczy. Na zdjęciu but 44 wpięty w M520.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Do głowy by mi nie przyszło, żeby coś takiego sprawdzić na przymiarkach :)

Tak naprawdę jeżdżę w SPD'kach, żeby rower do domu dostarczyć założyłem takie pedały jakie akurat miałem pod ręką. Faktycznie jest blisko, ale nic nie haczy. Na zdjęciu but 44 wpięty w M520.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

87d308126cf909e6d8a2ca13778b2a66.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też bym na to nie zwrócił uwagi, gdyby nie fakt tego filmiku z yt. Dziś byłem się przymierzyć do tego krossa. Na żywo wygląda zadziwiająco dobrze, jak nie kross. Mostek mógłby być zastosowany dłuższy.

Zastanawiam się nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już swoje pierwsze [buty SPD z Lidla] co prawda nie są to te które Chciałem

 https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-spd-sh-m089-czarne-shimano,442743.html

ale z braku funduszy muszą poczekać.

Lidl-owe SPD wziąłem wczoraj bez zastanowienia za cenę 49 zł [wyprzedaż]

Korzystam z Pedałów Spd PD-M424

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pedaly-rowerowe/mtb-zatrzaskowe/p,pedaly-spd-pd-m424-shimano,6043.html?qrtc_slt=slt_product_2_cr&qrtc_tpl=tpl_prod_view&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=75542374&qrtc_pos=1&skad=quartic

Muszę się przyznać że jestem zadowolony z tych butów.

Jako moje pierwsze SPD do nauki jazdy i za tą cenę są bezkonkurencyjne.

Ogólnie wszystkim je polecam przy cenie 50 zł 

 

  P.S.   Nie walę nimi o tylny trójkąt przy wpięciu w bloki, roz. buta 44.[b8,B7,B8rio,R8,R7]

Edytowane przez KROSS.R7.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nosz kur..... Wczoraj miałem odebrać rower. U mnie ta sama sytuacja. Zamiast blokady skoku na kierownicy, amortyzator z pokrętłem. Nie odebrałem i czekam na ruchy ze strony Krossa. Ponad to kolejna różnica, na stronie jest napisane że rozmiar tarcz dla S i M to 160 mm przód-tył. U mnie było 180 przód i 160 tył. Dodatkowo center-lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym opisie (był gdzieś tutaj wcześniej wrzucony) też jest manetka na kierownicy. 

 

 

Dla mnie to wtopa. W temacie obok był amor zwykły zamiast taper w b7. Część kupujących na pewno nie zauważy. 

 

Też nie odbrałbym takiego roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W teście bikeworlda, też jest wyraźny plus dla amortyzatora z blokadą skoku na kierownicy:

http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/15179/kross_i_limitowana_kolekcja_inspirowana_rio

 

Chciałem być patriotą i kupić coś polskiego, to teraz mi to wyjdzie bokiem... Kross wie o tym problemie, nie jesteśmy jedyni którzy się na to nacięli. Podobno dziś ma być ostateczna decyzja ze strony Krossa, w jaki sposób to będą załatwiać.

Najlepsze jest to, że do sklepu obok przyszedł Kross z manetką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kur..... Wczoraj miałem odebrać rower. U mnie ta sama sytuacja. Zamiast blokady skoku na kierownicy, amortyzator z pokrętłem. Nie odebrałem i czekam na ruchy ze strony Krossa. Ponad to kolejna różnica, na stronie jest napisane że rozmiar tarcz dla S i M to 160 mm przód-tył. U mnie było 180 przód i 160 tył. Dodatkowo center-lock.

Ale tarcze masz na 6 śrub + [adapter shimano]

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/adaptery/p,adapter-mocowania-tarczy-hamulcowej-na-6-srub-do-piasty-centerlock-os-15-20mm-shimano,97918.html

Więc masz dwa w jednym w jednej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...