Skocz do zawartości

[Wyskakująca ośka?] Tarcza 203mm wyciąga ośkę z haków


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza 203mm wyciąga ośkę z haków przy hamowaniu. Ośka 9mm... przy hamowaniu cale koło leci na lewą stronę czyli tam gdzie tarcza i to strasznie. Po czym ośka lekko sie wysuwa z haku po tej stronie. Przy tarczy 180mm niczego takiego nie bylo. Czy to mozliwe ze 203mm jest po prostu za duze dla oski 9mm i nie ma szans na to by jezdzic bezpiecznie. Hamulcow uzywam dosc ostro. Nie chcę by kiedys mi kolo wyskoczylo z widelca, a juz na pewno nie wtedy kiedy jadac z gory ok 60-65km/h musze wyhamowac do ok 10km/h by wziac zakret 180stopni Caly zestaw to shimano deore xt. Zacisk klocki klamka i tarcza. Moze jest jakas opcja na wymiane tej szpilki na inna? Czy zostaje tylko powrot do tarczy 180mmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkozacisk (lub śrubę) ściągającą ośki należy dociągać "bardzo mocno". Skoro zaczęło się ruszać to pewnie musiało być lekko dokręcone, na skutek czego zajechały się okolice zacisku w amorku - zerknij jak to wygląda z jednej i z drugiej strony, może wrzuć zdjęcia. Ogółem to prognozy są słabe  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Reby na 9mm max 180mm tarcza. Zresztą po cholerę 203 w XC? Toż to bez sensu.

nie wiem czy bez sensu... po jednym zjezdzie szybszym nie mialem juz jak hamowac. Tarcza zrobila sie granatowa i tyle bylo z hamowania.

 

Koniec koncow rozumiem. Jutro jade po tarcze 180 szkoda ze nie mam co zrobic z 203...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to roznica pomiedzy 180 a 203mm to cos kolo 9-11% w skutecznsci hamowania. Przy 60kmh wyciaga ci oske z Reby, gdzie mnie przy mojej wadze ponad 100kg, tarczy 180 z wiekszych szybkosci nic sie nie dzieje...Baaa, nie wystepuje nawet zjawisko dzwonienia. Ciekawe co piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie chodzi o samą skuteczność a o rozmiary, które też nie różnią się aż tak bardzo ale może w tym problem? wcześniej miałem na xcm sr 180mm i nic takiego się nie działo.  Jutro kupie i założę 180. Jakoś nie chcę w to wierzyć bym musiał schodzić niżej... przy okazji wymienię też tą gówno-szpilkę... chociaż tutaj pewnie za dużego wyboru nie ma i raczej wszystko jedno jaką kupie.

 

i w załączniku tarcza 180mm po jednym zjeździe :DD

 

 

Ciekawe co piszesz...

 

no przecież sobie tego nie wymyśliłem i nie przyszedłem tutaj jojczeć, zamiast cieszyć się wydanymi pieniędzmi...

post-168764-0-06058000-1461100257_thumb.jpg

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były, tam były zwykłe shimano. Teraz zacisk jest deore XT i te klocki z radiatorkami i innymi pierdołami które to niby schładzają i zatrzymują ciepło. Zobaczymy na ile się to sprawdzi. w tej chwili najważniejsze jest to by zażegnać problem obecny. Mam nadzieje że zmiana tarczy na 180 rozwiąże problem, wręcz wyginającego się koła w lewą stronę tak iż prawie trze o goleń amortyzatora i wyciągania ośki.

 

Edit:

 

no to właśnie IceTecha mam tylko że 203mm :D

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś dziwne problemy i żaden Ice Tech nie załatwi sprawy. Tarczę masz za dużą i zwyczajnie szkoda amora. W górach używa się obydwu hamulców w tym często tył przejmuje rolę podstawy. Dlatego nawet w rowerach AM/enduro są często tarcze po 180mm. Spróbuj z osią skręcaną imbusem czy to Accenta czy Dartmoora. Silniej się już nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź chopie kup se porządną 180 pokroju IceTecha (ma aluminiowy rdzeń). Ja przy 100kg tyko raz ją przypaliłem i to z premedytacja (mega szybki i mega długi zjazd w Jesenikach).

 

Ice Techa ? radzę poczytać ostatni test w Magazynie Bike , jedna z gorszych tarcz kiedy dostanie mocno popalić ...

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie IceTecha mam tylko że 203mm

 

 

Czyli robisz to źle (w sensie hamowanie) :)

 

 

 

Ice Techa ? radzę poczytać ostatni test w Magazynie Bike , jedna z gorszych tarcz kiedy dostanie mocno popalić ...
 

 

Testy testami, a życie życiem. Przy mojej wadze nie było tak źle z nimi. W sumie ani razu w górach mnie nie zawiodły.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś dziwne problemy i żaden Ice Tech nie załatwi sprawy. Tarczę masz za dużą i zwyczajnie szkoda amora. W górach używa się obydwu hamulców w tym często tył przejmuje rolę podstawy. Dlatego nawet w rowerach AM/enduro są często tarcze po 180mm. Spróbuj z osią skręcaną imbusem czy to Accenta czy Dartmoora. Silniej się już nie da. 

 

ok, oś skręcana imbusem, zamontuję to bez problemu zamiast szpilki? czy coś trzeba grzebać przy piaście?

 

Rulez, jeśli nie IceTech (ja się przy tym nie upieram :D) to która? aa i w grę wchodzi tylko center lock... czyli wybór żaden? dobrze zgadłem? :D

 

 

Czyli albo robisz to źle (w sensie hamowanie) :)

 

 

niby w jakim sensie? :D nawet gdybym próbował hamować nie wiadomo jakim sposobem, nie uniknę tego o czym pisałem na początku, wyciąganie ośki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi tylko Centerlock, wystarczy adapter ...


ok, oś skręcana imbusem, zamontuję to bez problemu zamiast szpilki? czy coś trzeba grzebać przy piaście?

 

Rulez, jeśli nie IceTech (ja się przy tym nie upieram :D) to która? aa i w grę wchodzi tylko center lock... czyli wybór żaden? dobrze zgadłem? :D


 

niby w jakim sensie? :D nawet gdybym próbował hamować nie wiadomo jakim sposobem, nie uniknę tego o czym pisałem na początku, wyciąganie ośki itd.

 

Nie wchodzi tylko Centerlock, wystarczy adapter ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego upatruję nadziei w 180, tylko teraz pytanie która? skoro nie IceTech? chociaż ja tam nie mogę nic powiedzieć bo tego nie używałem. Miałem zwykłą tarczę która widzieliście na załączonym wcześniej zdjęciu, mógłbym jeszcze dorzucić zdjęcie płynu, a raczej oleju hamulcowego, przy wymianie niczym nie różnił się od kujawskiego :DD a nowy był przeźroczysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi tylko Centerlock, wystarczy adapter ...

 

Nie wchodzi tylko Centerlock, wystarczy adapter ...

 

takie coś?

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze-hamulcowe/prod/reverse-adapter-centerfit

 

ktoś stosuje? używał? na ile gra jest warta świeczki? nie warto się zastanowić nad takim wynalazkiem? 

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze-hamulcowe/prod/shimano-sm-rt99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...