Skocz do zawartości

[przerzutki] róznice pomiędzy tymi w kolarkach i mtb


Pitusg

Rekomendowane odpowiedzi

No zgadza sie sa rozne grupy MTB i rozne szosowe. Roznica polega w budowie tzn szosowe sa z reguly lzejsze , maja czasem mocniejsze sprezyny nieco , inny design, bardziej filigranowe moze , generalnie roznica nie jest az tak duza jakas. Szosowe sa tez pod 10 rzedowy naped.A no i w wiekszosci wypadkow maja krotkie wozki.

 

Jak dla mnie roznica miedzy Sora/Tiagra/105 bo te mialem jest ogolnie zadna w porownianiu do LX/XT/XTR , tzn wszystkie dzialaja jak powinny i zmieniaja biego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No zgadza sie sa rozne grupy MTB i rozne szosowe. Roznica polega w budowie tzn szosowe sa z reguly lzejsze , maja czasem mocniejsze sprezyny nieco , inny design, bardziej filigranowe moze , generalnie roznica nie jest az tak duza jakas. Szosowe sa tez pod 10 rzedowy naped.A no i w wiekszosci wypadkow maja krotkie wozki.

 

Jak dla mnie roznica miedzy Sora/Tiagra/105 bo te mialem jest ogolnie zadna w porownianiu do LX/XT/XTR , tzn wszystkie dzialaja jak powinny i zmieniaja biego :)

Tak wszystko dziala tak samo!!! Załóż sobie do roweru mtb np sore i śmigaj wszystko bedzie cacy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam, jak oni podjeżdzają wiele km czasem całkiem stromo gdy na tarczy mają aż 39 zębów a z tyłu tylko np: 26 (współczynnik *1,5)

 

My w góralach mamy fajnie, bo współczynnik spada nam poniżej 1 na podjazdach (np: 22/32 = 0,68)

 

Ale co zawodowcy to zawodowcy, no i te rowerki 7 kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...