Skocz do zawartości

[Nawigacja] Mio Cyclo 200 czy jakiś Garmin- prośba o pomoc


GoHa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, ciemna jestem.

Ściągnęłam na kompa mapki stąd:

http://garmin.osmapa.pl/

I co dalej? Tylko poproszę łopatologicznie, bo czytam w internetach, jedni piszą o jakimś mapsource, inni jeszcze inny sposób, a ja nie czaję tego w ogóle :(

 

Edit.

Nieaktualne. Ogarnęłam. Wystarczyło przeczytać plik readme, a nie kombinować, ściągać jakieś programy, patrzeć jak to się przerabia w mapsource itp. Po zainstalowaniu OSM działa raz-dwa, nie ma mulenia przy wyszukiwaniu. Czyli mapa TOPO, która była w komplecie, musi być uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być solidnie,prosto,przyjemnie....

Postanowiłem zerwać z papierowymi mapami,zeszytem z komentarzami,tefefonem z drogim roamingiem danych z gpsies,com

Z racji tego,że 90% wolnej gotówki idzie na wyjazdy,kupiłem na raty,dla spokoju sumienia,że gdzieś nie pojadę kosztem plastikowej zabawki.

Od paru godzin męczę Etrexa35t - chciałem tylko prostej mapy topo na Polskę i Europę,zapisu śladu i podglądu w domu na jakiejś mapie,wreszcie wgrania gotowego śladu i nawigacji po nim.

Na razie przekopałem sie przez My Garmin, Garmin Connect,Garmin Express,Base Camp.....Garmin Adwentures jeszcze nie tknąłem........i Garmin Connect Mobile też.

Wnikliwie studiuję subtelne różnice między śladem,trasą,przygodą,podróżą,aktywnością,segmentem,treningiem,celem.

Programy pytają mnie o rodzaj butów,numer kija golfowego.........

Nie ma łatwo.....różne aktywności pozwalają na wybór tylko niektórych opcji,ślady nie są zawsze widziane i możliwe do importu/eksportu,mapy gryzą się ze soba,niektóre ustawienia spowalnają urządzenie na długie minuty,czasem mapa jest zasypana taką ilością informacji,że widać tylko plamę.

Co za naćpany technokrata wymyślił taki bigos ?

Nie wiem ile czasu zajmie ustawienie tego "po siebie",czyli bez tego całego szlamu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie sprawa wygląda niezbyt ciekawie.

Okazało się, że problemem jednak nie była mapa, bo po zainstalowaniu OSM znowu było to samo. Jednak wcześniej zdążyłam wysłać mapę do reklamacji i mi odesłali.

Wysłałam Garmina do reklamacji. Dzisiaj kurier przyniósł nowy. Włożyłam nową mapę, włączyłam i testuję. I znowu to samo! Przy wpisywaniu nazwy miasta urządzenie zawiesiło się i wyłączyło. Zaktualizowałam softa to tego 3.20. Wciąż ten sam problem. Wszystko inne działa- szukanie ulic w miastach, prowadzenie po wgranym śladzie, szukanie sklepów, miejsc usługowych itp. Tylko przy wpisywaniu nazwy w wyznaczaniu trasy w "znajdź miasto" coś jest nie tak.

Ciężko mi uwierzyć, żeby dwa egzemplarze były uszkodzone w ten sam sposób. Czyżby jednak procesor tego nie ogarniał? Czy ktoś ma ten sam model i może zobaczyć u siebie czy jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się,w 35t na starszym sofcie wyłączał się w takiej sytuacji,na 3.20 szuka i szuka.......i szuka........o napisałem post.......szuka dalej.

Niech szuka,akurat tego nie potrzebuję.

 

Fakt - tak być nie powinno.Jestem ciekawy co na to Garmin.

Jest powód,żeby to oddać w cholerę - tylko co w zamian ? Na razie sensownej alternatywy brak.

Nowe 820 to znowu seria Edge......nie pasuje mi zupełnie pomimo fajnego wyświetlacza.

 

Edit : Ooo....mam pierwszy bad pixel konkret......a jeszcze nie upadł konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin chyba nic na to.

Poruszyłam ten problem na forum garniak.pl i podesłano mi link do wątku na ten temat. W etrexa 20/30 ten błąd występuje od... 2013 roku. I już w 2013 był soft 3.20. Kiepściutko, że przez 3 lata tego nie ogarnęli, najwyraźniej nie ogarnia tego procesor.

 

Czy będę używać wyszukiwania miast? Nie wiem, teoretycznie mogę szukać adresu. Ale... To tak samo jak ktoś kupuje drogi samochód z salonu. Działa, jeździ, ale np. nie działa regulacja dźwięku przy kierownicy, można zmieniać tylko przy użyciu gałki przy radiu. Niby drobiazg, ale niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...