Skocz do zawartości

[rower do 4 tyś] scott/kross/trek


leon1183

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę wszystkich forumowiczów o pomoc. Szukam swojego pierwszego 29 calowca. Na razie walczę na już mocno wyeksploatowanym mtb i crossie scott sportstere x40. Chciałbym spróbować sił w terenie a nawet  przejechać swój pierwszy maraton(płaski:) ). Po przewertowaniu oferty na 2016 wybrałem 3 rowery. Który według Was będzie najlepszym wyborem, z możliwością dalszej rozbudowy? Jeśli są tu użytkownicy  poniższych modeli to prosiłbym o sugestie co do rozmiaru, mam 179 cm, 78 kg. Dysponuje budżetem ok 4000 tyś.

 

http://www.scott.pl/produkt/214/1276/Rower-Scale-970-kolor-2/

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/2043600-2016

 

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestią kompromisów. Oglądałem na żywo Treka. Minus (jak dla mnie bardzo duży) amortyzator, który jest sprężynowy, a nie powietrzny.

 

Na Krossa czekamy wszyscy. Być może jutro już na niego usiądę. Info ze sklepu, że już zamówili i ma być przed albo tuż po Świętach.

 

Dodałbym jeszcze Silverbacka Sola 3 do twojej listy (bardzo dobry kontakt ze sprzedającym).

 

Sam na dniach podejmuję decyzję. Będzie Silverback albo Kross.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestią kompromisów. Oglądałem na żywo Treka. Minus (jak dla mnie bardzo duży) amortyzator, który jest sprężynowy, a nie powietrzny.

 

Na Krossa czekamy wszyscy. Być może jutro już na niego usiądę. Info ze sklepu, że już zamówili i ma być przed albo tuż po Świętach.

A przypadkiem Trek i Kross nie mają takich samych amor ów? Co do dostępności Krossa to ze jakiś sklep go zamówił to nie znaczy ze Kross raczy go wreszcie wyprodukować... Bo zapytania i zamówienia do Krossa na B7/R7/B8/R8 spływają od momentu ogłoszenia specyfikacji (listopad) a Kross w na to wy..ne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4500 możesz poszukać jeszcze kellysa gate 50 z 2015. Da się znaleźć parę sztuk jeszcze. 

 

Dostaniesz rebe zamiast recona,  koła mavica i lepszą konfiguracje napędu- korba slx, zmieniarka tył xt. Rozmiarówka podobna. Gdzieś tu jest jego parę zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tu jakiś użytkownik scota scale 970/960? Cena scott 970 między 2015/a 2016r. jest o 600 zł wyższa , praktycznie przy tej samej specyfikacji, różnica to główka ramy typu taper. Kross prawie ta sama cena co scott a osprzęt nieporównywalnie lepszy, więc nasuwa się  odwieczne pytanie czy warto inwestować w znaczek scott?  Chętnie poczytałbym opinie właścicieli scotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci napisać że mam 770 z tamtego roku i...wtedy było go warto kupić - sam dostałem ze zniżką za 2.8k i uważam że była to bardzo dobra cena. Bierzący model a raczej jego cena to kpina. model 2015 na główkę taper - parę dni temu zakładem czarnego epixona tapered i prezentuje się zacnie ;)

Edytowane przez adamsanders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower czeka na mnie w sklepie, mogę wysłać zdj paragonu bo zdj roweru nie zrobiłem niestety.

Chciałem dzisiaj go odebrać ale od wczoraj jestem na antybiotyku, a pogoda w Szczecinie w kratkę i trochę się cykam, a plan mam taki żeby po prostu na niego wsiąść i jechać już  :) więc zostawiłem go tam do jutra.

 

Obiecuję, jutro już nieważne czy deszcz, śnieg czy grad zabieram wsiadam, jadę i robię zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wierzę... Fajna maszyna, ale nie żałuję że nie poczekalem. Sorki ale Kross jak zwykle gra sobie z klientami w ch... Na stronie Krossa w specyfikacji masz jak byk napisane że widelece maja stożkowe rury sterowe a tu zwykłe 1 i 1/8... Księgowy przykrecil kurek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...