Skocz do zawartości

[Korba] FC-M675 vs FC-M677


DjCross

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam. Tak jak w temacie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są różnice między tymi dwoma mechanizmami oprócz tego że ten drugi nie ma w zestawie suportu?

Napisano

Dostępnym stopniowaniem :

M675 - 40/28 , 38/26 , 38/24

M677 - 38/24 , 36/22

Niby nic , ale już jest powód do wprowadzenia nowego modelu i $ lecą .

Napisano

Dobrze mówisz, nie słuchaj pierdół, nie te czasy, że nikogo nie interesowało parowanie w pary.

 

Masz wyżej pdf-y a w nich numery katalogowe zębatek. Szukaj po tych numerach. Kiedyś szukałem 36z i tej faktycznie nie mogłem znaleźć, ale napisz do jakiegoś większego sklepu (może do Bikestacji) to powinni ci taka sprowadzić. Pozostałe 38 i 22/24 powinieneś bez problemu znaleźć. Zwróć uwagę, że 38 występuje w trzech wersjach AM i AZ (skonfigurowane do 24z) oraz AK (do 26z). Moim zdaniem zębatka 36z od korby SLX M665/Saint 9s tez zadziała z tymi ramionami, bo rozstaw śrub jest identyczny, a i szerokość blatów tak samo.

Napisano

Pewnie, że taniej i jak najbardziej możliwe. Tak jak mówię, napisz do któregoś z większych sklepów niech ci sprowadzą. Bikestacja jest chętna na takie układy. 22z może być każda, to ta sama zębatka w każdej korbie 9 i 10rz. Najważniejsza jest ta 36 i najlepiej gdyby to była Y1RM98010, o nią pytaj.

  • 4 miesiące temu...
Napisano

 

 

Mam teraz korbę M675(38/24) i chętnie bym zmienił na 36/22

 

A może chcesz sprzedać tą M675 ? Właśnie chyba takiej korby szukam... Chyba, że nie takiej :-)

 

Obecnie mam 3x10, korba Deore 42x32x24. Przechodzę na 2x10. Korbę i tak chciałem zmieniać więc sprawa się trochę upraszcza.

Kaseta to XT 11x34. Jeżdżę sporo po płaskim, małe górki. Ostatnimi czasy noga się ciut poprawiła więc przeważa kręcenie na blacie 42T. Czasem wspomagam się 32T. Młynek praktycznie nie używany. Sporadycznie robię też wypady na miejscówki typu Rychleby czy jakieś polskie i nie tylko góry. Ale to nie częściej niż raz, dwa w roku.

 

Plan jest taki żeby właśnie kupić coś takiego: http://allegro.pl/shimano-korba-slx-fc-m675-38x24-175mm-bez-bs-i6303967949.html 

 

Wiem, że moja manetka nie ogarnia przełączania 2/3sp. więc muszę brać pod uwagę jej zmianę. A jak z przednią przerzutką (SLX) pracująca obecnie jako 3sp ?

 

  • Mod Team
Napisano

 

 

zębatek nie kupuje się "do modelu" tylko patrzysz na rozstaw otworów i kupujesz blat z takim rozstawem.

Żebyś sie nie zdziwił. 

Napisano

Manetka nie musi mieć przełącznika, ograniczasz śrubą przerzutki zakres i w ten sposób blokujesz nieistniejący 3 blat. O ile pamiętam nowe Shimano nie mają już nawet ani przełączników ani dedykowanej wersji 2s i blokowanie śrubą to oficjalne zalecany sposób.

Napisano

 

 

ograniczasz śrubą przerzutki zakres i w ten sposób blokujesz nieistniejący 3 blat.

Który zakres lepiej zablokować ? W dół czy w górę ? 

 

No i jeszcze pozostaje pytanie w kwestii długości ramion korby. Teraz mam 170mm a że to jest mój pierwszy poważniejszy rower MTB to tylko z ta długością mam doświadczenia. Dostępność jednak tej długości jest dużo gorsza niż 175mm. Mam 171cm wzrostu i krótką nogę (75cm).

Jest sens iść w 175mm korbę ?

Napisano

W górę, no jak w dół? Blokując górę zabraniasz manetce wyciągnąć więcej linki więc zostajesz tylko z biegiem 1 i 2. W drugą stronę spuścić za dużo może zawsze więc będziesz miał działający 2 i 3 i "pusty" 1 na luźnej lince.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...