Skocz do zawartości

[weekend majowy Kaszuby] Bory Tucholskie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę pojechać na okres 30.04-03.05. Jak bym miał sprzęt typu namiot i sakwy to bym mógł jeździć w trybie wyprawowym. Z drugiej strony mogę spać w jednym miejscu i dołączać do Was.

 

Spoko! Jak Ci pasuje!

 

Hahaa ok spoko.Moze jakos sie dogadamy ;) Nie znam sie za bardzo na namiotach ale ten wydaje sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

na namioty bedzie raczej za zimno
 

W ubiegłym roku, w połowie czerwca, trafiłem na naprawdę kiepską pogodę. W nocy temperatura spadała nawet do nieprzyjemnych 10*C, a ciągłe opady deszczu często nie pozwalały rozgrzać się wieczorami przy ognisku. Radzę być jednak przygotowanym na chłodne kaszubskie jeziora i lasy. 

Proponuję też, zamiast kręcić się po południowych rejonach Borów Tucholskich, bujnąć się na północ i północny-wschód, w kierunku Kartuz i Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście trzeba zaliczyć po drodze Park Krajobrazowy i jezioro Wdzydzkie, okolice Stężycy, kamienne kręgi w Leśnie, Odrach i Węsiorach oraz wjechać Wieżycę.

Tutaj kilka fotek z ubiegłorocznego wypadu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania miałem taki namiot i do tego namiotu wchodzi nawet 4-5 osób lub 2 rowery i 2 osoby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ubiegłym roku, w połowie czerwca, trafiłem na naprawdę kiepską pogodę. W nocy temperatura spadała nawet do nieprzyjemnych 10*C, a ciągłe opady deszczu często nie pozwalały rozgrzać się wieczorami przy ognisku. Radzę być jednak przygotowanym na chłodne kaszubskie jeziora i lasy. 

 

Proponuję też, zamiast kręcić się po południowych rejonach Borów Tucholskich, bujnąć się na północ i północny-wschód, w kierunku Kartuz i Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście trzeba zaliczyć po drodze Park Krajobrazowy i jezioro Wdzydzkie, okolice Stężycy, kamienne kręgi w Leśnie, Odrach i Węsiorach oraz wjechać Wieżycę.

 

Tutaj kilka fotek z ubiegłorocznego wypadu.

 

Czesc! Dzięki za wiadomosc i sugestie.Przemyslimy je! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też z żoną jedziemy w pierwszy weekend majowy w bory tucholskie, byliśmy tam w zeszłym roku i wcale płasko tam nie jest. Co do namiotów polecam w stonowanych barwach aby śpiąc na dziko nie rzucał się w oczy.

Może się gdzieś będziemy mijać na trasie. My że względu że w tym roku prawie nie jeździliśmy planujemy trasy dziennie ok 60 km. Noclegi pola namiotowe lub na dziko.

Pamiętajcie o zabranie ze sobą sprzętu do naprawy oraz zapasowych dętek.

Pozdrawiam

Zientas

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepchnę się do tematu przekonywania Was na odwiedzenie północnej części Kaszub.

 

Zeszłej jesieni zorganizowałem sobie kilkudniową wycieczkę w rejony wspomniane przez @adamos .

Wieżyca akurat mnie nie oczarowała, zwykła górka bez wielkich emocji jak dla mnie (wypad był mtb). Za to widoki - tak. Coś pięknego i tak pustego - przynajmniej jesienią :) Jeziora kompletnie wyludnione poza sezonem, człowieka zero - w przeciwieństwie do żurawi i bocianów czarnych.

 

A jak był deszcz to też się nie nudziłem - w Kościerzynie jest wystawa amerykańskich samochodów i burgerownia, a kawałek dalej muzeum kolejnictwa.

 

zdjecie,600,592726,20151017,w-drodze-na-

 

zdjecie,600,592666,20151016,oaza-spokoju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie musisz przekonywać, mieszkam koło Gdańska, na wycieczkach rowerowych w Borach byłem 3 razy za każdym razem dojeżdżałem tam na rowerze. Jezioro wdzydze objechałem prawie do okoła. To są naprawdę fajne tereny, dużo ścieżek rowerowych przygotowanych na wysokim poziomie. Fajne miejsca do wypoczynku a także do "wykompania" się w samotności.

Szlaki między Chojnicami a swornymigaciami super, Wiele i okolice zarówno na południe jak i północ są bardzo fajne. Można także pojechać bardziej na południe do Tlenia. Wybór należy do organizatorów, ja się mogę jedynie przyłączyć do wyprawy jeśli mnie zabiorą [emoji12]

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestesmy w trakcie planowania wyjazdu.Proszę dać mi znac kto jest zdecydowany jechac najpoznije do poniedziałku,bo chcemy zarezerwowac noclegi w domkach.Planujemy pierwszy nocleg w Chojnicach 29. w piątek, powrot 3-4.Moj numer tel793158104.

Pozdrawiam!

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny bajer http://allegro.pl/wojskowy-namiot-norka-na-spiwor-oryg-nl-dpm-i5530456087.html czy można nazwać to namiotem to kwestia umowna ale na pewno jest lekki i łatwo w rozkładaniu, fajny na ultralighting.

Dobrze powiedziane....fajny bajer. Do namiotu mu wiele brakuje bo egzystowanie w nim podczas deszczu to makabra. Brak możliwości przebrania się czy gotowania. To tylko pokrowiec na śpiwór i aby z niego korzystać trzeba być już nieżle zaprawionym w survivalowej turystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja wyjazdowa. Ile osób jest chętnych a może odstraszył wszystkich ostatni przymrozek. Czy macie już zarezerwowane gdzieś noclegi czy pod namioty. Ja się szykuję spać pod namiotami ale jak to będzie to jeszcze nie wiem bo do soboty jest ładnie, całą niedzielę ma padać a nie wiem jak jeszcze będzie w poniedziałek i wtorek. Większość punktów sezonowych - gastronomiczny będzie jeszcze pozamykane trzeba się przygotować na samodzielne przyrządzanie posiłków. Ja już trasę mam wstępnie przygotowaną jedziemy od Gdańska na rowerach i wyruszamy w piątek po pracy Myślę że do Borów Tucholskich dojedziemy dopiero w sobotę koło południa, niestety praca nie pozwala nam aby wyjechać przed 18-tą

Do zobaczenia na szlaku mam nadzieję że pogoda was nie wystraszyła.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!  Nie wystraszyła Nas pogoda, jedziemy juz jutro do Swornychgaci.Bedziemy we czworke, każdy z innej części Polski. Mamy zarezerwowane 4 noclegi w gospodarstwach agroturystycznych. Z tego co patrzyłam to zapowiada sie dosc sporo słonca.

Kto nie jedzie niech załuje! ;) Do zobaczenia na szlaku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po wycieczce, pogoda była rewelacyjna, 3 dni jazdy i prawie 200 km, ogólnie mało ale jak na początek sezonu jest ok. W planach jest jeszcze kilka tras w tym rejonie do odwiedzenia. Polecam wszystkim.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tam w zeszłym roku. Do okoła drogi asfaltowe a pośrodku dużo piachu. Nam z sakwami było dość ciężko. Na północ od Tlenia jest małe jezioro piaseczno, tam nocowalismy na dziko bo to park, nocleg do najprzyjemniejszych nie należał. Ogólnie fajnie ale mało infrastruktury.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, ze wszystko sie udalo. Ja planuje wyskoczyc do wdeckiego parku krajobrazowego, czy ktos z was byl tam moze i moglby podzielic sie wrazeniami?

 

hej, właśnie wróciłam z wdeckiego parku. dla mnie idealny! świetne drogi szutrowe i asfaltowe. Las mieszany, czyli bogaty w przeróżną roślinność. Sporo zwierzyny, mało turystów i ogólnie fantastycznie dziko! jakbyś chciał więcej informacji to podaje mój nr tel. 607324867, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...