Skocz do zawartości

[przerzutka tył z manetką] jaka do kasety i lancucha?


popio

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko skladam przelaja . to tak pokrótce .

potrzebuje kupić nową przerzutkę tył  i manetkę .

kaseta i łańcuch to

CN4601 łańcuch Shimano TIAGRA 10rrz       CS4600 12-30 Kaseta Tiagra 10rz

problem moze stanowic to ze chce w tym przelaju mieć prostą kierownicę wiec potrzebuje manetki na prostą kiere, mozecie cos polecic w jaki zestaw celowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być szosowo, na prostą kierownicę idealnie w grupie masz SL-4600/4603 czy nieco młodsze SL-4700/4703. Przerzutka dowolna szosowa Shimano, jedyna kwestia to dobór długości wózka.

 

Albo jeśli kaseta ma sporą rozpiętość, cokolwiek 10-rzędowego MTB i średni wózek. Tylko tu już musisz mieć i manetki, i tylną przerzutkę górska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiam szosę z prostą kierą na baranka. Mam Tiagre 4600 z przebiegiem lekko ponad 9kkm. Manetki Tiagra 4600 do prostej kiery (nowe kosztują 320 zł), przerzutka tył 4600 GS, czyli średni wózek, do kasety 12-30T idealny. Kiera Pro LT 25,4 mm, okablowanie i mostki do wyboru Pro LT lekkie o dł. 110 lub 120 mm. Nie wiem ile bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprzedać całość, czyli kokpit z tylną (jakbyś był zainteresowany to bym podliczył, ale wyszłoby około 60% ceny sklepowej). Jak masz już w większości kokpit to sobie zostawie części, może mi się znudzi baranek (kiedyś miałem baranka ale krótko i na ramie ciut za dużej).

 

Generalnie polecam tylną Tiagre 4600 i manetki także (moje czy nowe), nie bawiłbym się na twoim miejscu w zapożyczanie z nie dedykowanych grup, choć działać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być szosowo, na prostą kierownicę idealnie w grupie masz SL-4600/4603 czy nieco młodsze SL-4700/4703. Przerzutka dowolna szosowa Shimano, jedyna kwestia to dobór długości wózka.

 

Albo jeśli kaseta ma sporą rozpiętość, cokolwiek 10-rzędowego MTB i średni wózek. Tylko tu już musisz mieć i manetki, i tylną przerzutkę górska

 

4700 nie jest kompatybilne ze starszymi przerzutkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo jest tiagra 4600 i 4700 cena ta sama praktycznie - bedzie ta druga kontatybilna z moja piasta i lancuchem ?

 

Z piastą i łańcuchem tak , ale z manetką SL-4600 niekoniecznie - http://roweroweporady.pl/kompatybilnosc-napedow-rowerowych/ (na samym dole artykułu) .

Żeby uniknąć ewentualnych niezgodności najlepiej zostać przy 4600. Wspominał o tym @@radziuGD kilka postów wyżej :

4700 nie jest kompatybilne ze starszymi przerzutkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglibyscie mi poleciec jakies kalmki hamulca ,odrazu zamowie by nie bulic za przesylke dodatkowo . na prostą kiere oczywiscie. przerzutke biore tiagre 4601 z manetka zmiany biegow na razie sie wstrzymuje- w nastepnym miesiacu.

jaki najtanszy sklep proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dziekować. sredni wozek czy krotki mam brac? i jeszcze jedno z przodu mam tylko jeden blat z zalozenia ma być 1x10 i czy tylna przerzutka bedzie kontatybilna bez wzgledu na to jaki jest z przodu blat czy maly czy duzy? wiem glopie pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haka nie dobiera się do przerzutki tylko do  ramy . Jest wiele rodzajów i czasem ciężko dopasować właściwy http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=base-relevance-spo-1-1-0303&search_scope=category-16447&string=hak%20przerzutki

"Kompatybilna z kasetą zębatek 28T" to zalecana wielkość największej zębatki w kasecie , ale w przypadku RD-4601 GS jest to błąd w opisie bo ona ma zakres do 32T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...